• Pohádka

V hlavě (2015)

Nápad super, vtipy vtipné, akorát trochu smutné.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Bylo to super. Moc se mi líbily odkazy na různé filmy či hry. Nejsem teda moc fanda herních stříleček a honiček a to je to, co u mě filmu ubírá. A člověk bohužel víc sympatizuje s virtuálním Wadem než skutečným. Jinak ale super nápad, super příběh a super zpracování. 4,5*

Coco (2017)

Opravdu jeden z těch nejpovedenějších animáků. K nejdokonalejšímu hodnocení mi chybělo trochu více humoru, ale ono by se to asi do tohoto tématu úplně nehodilo. Bylo to super a nejlepší bylo překvapivé rozuzlení. 4,5*

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

3,5*. Prostředí i kostýmy super, ale člověk by čekal zajímavou ságu o nejvýznamnější pracovnici, o které se učil ve škole. A ne druhořadou harlekýnku skoro o ničem. Film skončil přesně tam, kde by začal být zajímavý.

Quantum of Solace (2008)

Přehledný, jednoduchý děj, ale mohli by si odpustit ty třesoucí kamery, kdy člověk nakonec ani neví, kdo se s kým pere.

Modrá jako safír (2014)

Film se opět držel předlohy téměř na scénu, což bylo super. Těch pár pozměněných detailů neřeším. Přes 50% filmu bylo věrných předloze. Ovšem trochu mi tam nesedla ta scéna se zpěvem v minulosti. To už bylo trochu přehnané.

Rudá jako rubín (2013)

Na filmu bylo super, jak se držel předlohy. To se moc často nevidí. Je zde sice pár odlišností, ale u filmu to jinak nejde. Není to kniha.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Zajímavý film se zajímavou myšlenkou, který nám ale nic nedává. Dalo by se z toho vyždímat víc a udělat alespoň nějakou zápletku, zde však je asi kouzlo v tom, že se skoro nic nestalo. Taky názor :D Spousta podobných filmů s potrestáním záporáků už tu bylo a tento je tedy alespoň něčím jiný. Předkládá nám kontroverzitu sdílení a otevřenosti se všemi jejími klady i zápory, přičemž se překvapivě narozdíl od ostatních podobných snímků přiklání k pokroku, což sice přináší mnohá omezení, ale samozřejmě vede i k potrestání padouchů a vlastně to vypadá, že je vše OK. Jak říkám, zajímavý pohled na věc, taky názor.

Pobřežní hlídka (2017)

Bylo to moc fajn. Žádné přehnané vtipy a přitom vtipné. :)