• Pohádka

Snídaně u Tiffanyho (1961)

** za skvělou Audrey Hepburn, * za příběh, a * za výbornou Moon River. Moc krásná romance a příjemně mile praštěná Holly :)

Mansfieldské sídlo (1999)

Neurazí, ale není to ani bůhvíjaké... Je to spíše normální. Takové dnešní chování lidí přenesené do roku 1806. Teď nevím, bylo to skutečně tak, nebo k sobě lidé chovali úctu jako v Pýše a předsudku?

Nezvratný osud 5 (2011)

Jako film to nedosahuje kvality předchozích dílů. Opakuje se stejný scénář, který už mě tolik nebaví... i když tentokrát nedostávají upozornění "jak" a "kdy". Naštěstí to zachránil brilantní konec. Opravdu suprově vyřešenej konec, kterej mě tak nadchl, že jsem šla z kina s velice dobrým pocitem. To bylo nejlepší z celého filmu. Tak trochu mě urazilo zobrazení krátkozraké dívky, která na mostě bez brýlí byla snad doslova slepá. A dorazila mě ta operace očí, kterou plánuji (i když teď teda nevím)... :/ Ale jednoduše - konec dobrý, všechno dobré.

Muži v naději (2011)

Čekala jsem nudný a trapný film, což se naštěstí nestalo. Opravdu jsem se upřímně pobavila. Nebylo to bůhvíjak oduševnělé, ale strávila jsem příjemné dvě hodinky v kině. Jednu hvězdičku ale musím ubrat za absolutně nečekanou a podle mě nejvíc nehodící se tragickou událost uprostřed filmu. Celou dobu sranda sranda a najednou tohle? Dost morbidní. Mohli na to navázat jinak, mírněji, ale ne takhle, když jsem uprostřed smíchu.

Šmoulové (2011)

Hezká a milá animace, kde jsou Šmoulíci fakt moc roztomilí. Už jen na ně se dívat, je lahoda. Navíc vtipný Harris tomu dodává šmrnc. A blbý Gargamel s kouřem je jen třešnička navíc :)) Bylo to přesně takové jaké jsem čekala. Příjemné, humorné, sympatické a pohodové.

Armageddon (1998)

Je to klasika... Ale SPOILER - Ubírám jednu hvězdičku za smrt Bruce! - SPOILER... To nemůžou dělat. Hezký by to bylo i bez toho. Možná hezčí. Ale možná jsem jediná komu to vadilo. :)

Smoking Will Kill You (2010)

Ubírám jednu hvězdu za naprostou předvídatelnost, nicméně je to stále vtipné :D

Černá labuť (2010)

Opravdu nevím jak tento film ohodnotit. Zezačátku slibné, ale... slibné to bylo do poloviny filmu... a to slíbené nikde. Někde ve třičtvrtě jsem si říkala "WTF?", ona se snad zbláznila. A konec super! Opravdu tápu, jak toto dílo ohodnotit.... tři nebo čtyři hvězdy? Asi vím proč se to všem, včetně Akademie, tak moc líbí, co je na tom to úžasné a zajímavé. Přesto to není úplně šálek mé kávy. Navíc Portmanka (v jiných rolích ji mám celkem ráda) a ten její vykulenej ustrašenej výraz mě fakt drásá. Je to ale jeden z mála "složitých" filmů, co jsem pochopila, a vskutku brilantní a nápadité...

Prostě sexy (2002)

Proč to má tak nízké hodnocení? Vždyť je to vtipné! :) Konečně jeden film o holkách, jak se baví, a hned je to špatně. Ale jakmile vycházejí slátaniny typu Prci prci prcičky, Bulšit nebo Princ a pruďas, kde se baví převážně mužské publikum, to je pak klasika. Tohle je supr film. Přiměřeně sprostý, přiměřeně vtipný a spíše méně romantický.

Angel (1999) (seriál)

První tři série - krása. Klasický normální bezchybný spin-off. Třetí řada je teda excelentní. Ale ta čtvrtá série? To jsem tak nějak vůbec nepochopila. Co mi to provedou s Cordelií?!, no kde to jsme. :) Pátá je taky supr, už jen díky Spikovi. A Angel? První až druhou sérii se jen smutně kouká, skoro nepromluví, a člověk skoro neví jakej je. Od třetí už je konečně polidštěný, normálně se baví, má i city a už jsem se nemusela zaměřovat jen na jeho kolegy.