• Pohádka

Ladíme 2 (2015)

Bála jsem se, že prvním dílem vysoko nastavenou laťku bude dvojka jen těžko překonávat. Naštěstí se zklamání nekonalo a během skvělé zábavy jsem jen čekala na velkolepé finále. :-) Opravdu nářez. Škoda jen, že to moc lidí tak nebere. Vtípky byly sice trochu ostřejší, ale nikdy nepřesáhly pomyslnou čáru. Víc takových :-)

Most do země Terabithia (2007)

Všeobecně tyhle dojímčky o dětech nesnáším. Jenže tohle bylo natočené úplně jinak. Reálný pohled na život chlapce - a co je nejdůležitější - JEHO OČIMA. Ačkoli to bylo fantazijní, pořád to bylo realistické. Nikdy to nepřekročilo tu správnou míru. Konečně také někdo neměl typicky přehnané americké reakce na životní události. Nádherný film, skvělý kluk a úžasný Hutcherson. Já toho kluka prostě miluju.

OUTsideři (2014)

Nejvíc se mi líbilo, že je to vtipné tím správným způsobem. Akorát mi kazí dojem, že je to americký remake, zdá se, úplně stejného německého filmu. Ale zase nebýt tohoto, o originálu bych nevěděla. Nicméně Robert a Dev jsou úžasní, těžko říct, jak se mi bez nich originál bude líbit, přesto to zkusím. Zoë mi sympatická není, ale budiž. :)

Co jsme komu udělali? (2014)

Komedie. To je jediné, co Francouzi celkem zvládají - a docela bravurně, to musím uznat. :) U tohoto dílka se pobavila celá rodina. Opravdu povedený film s inteligentním humorem, který má zároveň příjemný nadhled. 4,5*

Pořád jsem to já (2014)

Naštěstí to bylo obyčejné, popisné, reálné, pěkné. A ne ždímačka slz, emocí a vciťování se za každou cenu. Dokonalé, smutné, pravdivé, nepřekvapivé, a napsané životem.

Nezastavitelný (2010)

Přemýšlela jsem, že dám asi 4*, ale pak si říkám: "proč ne pět?". Nechybí akce, humor, napětí, rodina, skutečnost, přátelství, důvěra, lidské chyby i odvaha. Nechybí tomu vlastně nic, jak tak o tom přemýšlím. Navíc víc než sympatické obsazení od Denzela přes Chrise až po Rosario. Velice příjemný film :) Není to obrovská pecka, podobných filmů už tu pár bylo, ale ty 4,5* si to zaslouží.

Kód Enigmy (2014)

Mě Benedict hrozně baví. Jeho hlas, pohledy, gesta, celé jeho hraní. Baví mě se na něj dívat, i když není zrovna dvakrát hezkej. Filmu to hodně pomůže, i když takovýmuto filmu není nutno pomáhat. :)

Zůstaň se mnou (2014)

Klasická hudba ♥, rodina, láska, přátelství, a otázky života a smrti. Tento film má vše co jen může a má mít. Jen škoda toho uťatého konce. Ale i tak... Tento film mi sednul dokonale. Jen jak tak pročítám ty komentáře tady, přijde mi, že jsem na to koukala asi úplně jinak, než všichni ostatní. Neviděla jsem v tom další "dramatickou slaďárnu hrající na city", ale (ačkoli už trochu moc často omílané) téma smrti s konečně příjemným hudebním prostředím, normálními rodinnými vztahy a správně položenou otázkou.

LEGO® příběh (2014)

Film, který je vtipný novým způsobem, ačkoli jsem myslela, že už to není možné. Originální. A to se cení. 4,5*

Před půlnocí (2013)

Původně měly všechny tři filmy 4*, ale kašlu na to. Je to prostě okouzlující, některé věci fakt stojí za zamyšlení a ty jejich konverzace mě prostě baví. :) Popravdě je to mírně horší, než předchozí dva díly, ale to proto, že je to realistické.