• Pohádka

Před soumrakem (2004)

Stejné kouzlo... a možná o maliličko lepší dialogy. :)

Před úsvitem (1995)

Takové milé. Žádný přeslazený konec, prostě realita. Celkově by se mohl zdát film nudný, ale on tak nějak ani není. Pořád je se na co dívat a diváka zajímá, jak to dopadne. :) EDIT: Ono to prostě nemůže být lepší. Žádným způsobem. Dám tedy o * víc.

24 hodin (2001) (seriál)

Originální. A také napínavé a zajímavé. Seriál především o důvěře, ale i zradě a ztrátě. Jack Bauer i David Palmer jsou neuvěřitelně charismatičtí.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Právě jsem dokoukala poslední díl a musím říct, že to bylo vážně vtipné, poučné, zajímavé a jednoduše dokonalé. :)

Spálené vzpomínky (2007)

Líbilo se mi to. To originální přeskakování v čase, hlavní herci i hlavní myšlenky - vyrovnat se se ztrátou, se závislostí, s nepříjemným kamarádem, s prázdnotou.

Out with Dad (2010) (seriál)

Mě to hrozně baví. Je to jednoduchý, krátký a výstižný. Příběh jako ze života s normálními lidmi. Ukazuje věci, které mě třeba vůbec nenapadly, nebo bych si je neuvědomila. 4,5*

Cellular (2004)

Dokonalý. Mělo to vše, co to mělo mít a nic tomu nechybělo. Opravdu nevím, co bych vytkla, takže plný počet.

Nickyho rodina (2011)

Dokument zajímavý, přesto mi tam něco k dokonalosti chybělo. Síla lidskosti mě zaujala víc. 4,5* (Moc nechápu proč Němci ty vlaky pustili, jak to celý dokázal zařídit, a hlavně jak vůbec k celýmu tomu vyvražďování mohlo dojít, jak to mohli dopustit... To vážně asi nikdy nepochopím.)

Divergence (2014)

Úžasný, úžasný, úžasný soundtrack!!! Už ten sám si zaslouží pět hvězd. Film je taky supr, i když pár nesmyslností a dokonalostí by se dalo vyškrtnout. Jenže to bude spíš chyba předlohy. Přirovnávání k Hunger Games se film ale nevyhne. Podobnosti tu jsou, ne že ne, mně to však nevadí. Hlavní hrdinka je sympatičtější, než Katniss, a i první díl je zpracován lépe než první Hunger Games. Objektivnější ale asi budu až po přečtení knížky.

Ledové království (2013)

Na vlásku bylo vtipnější, Ledové království je krásnější.