Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009) odpad!

Film ma tri uhly pohladu: 1. Pre fanusikov beckoveho (az naivne gycoviteho) hororu a Megan Fox je to zaujimavy film, plny nezdravo umelej krvi, satanov, obeti a podobnych hororovych klise.. 2. Pre fanusikov teenegarskych filmov je to plne „kultovych“ hlasok a.. Megan Fox v sexy pozach z prostredia obycajnej americkej high school 3. Pre nas, normalnych ;)), je to parodia na horory, thrillery, teenegerske filmy a filmy vobec. Strasne primitivne herecke vykony, ktorym neverite ani nos medzi ocami, dospely sexy kukuc Megan pride smiesny a ostatne postavy sa tiez nedaju brat vazne.. Jediny, kdo si zasluzi aku taku pochvalu je kameraman, ktory sa tam asi jediny snazil spravit z toho film, na ktory sa da divat. Nevyslo.. SPOILER ALERT!! Scena na konci filmu, kde milenec hlavnej hrdinky umiera v naruci svojej milej a po slovickach „I love you“ - „I love you too“ on nasledne umiera a ona krici „Noooooooooo!“, je fakt na zaplakanie. Nemalo by to uz byt trestne, davat podobne veci do filmov? :))

Barbar (2009)

Mne to teda prišlo ako stredoveky lyricky roadtrip plny wallpaperov na vasu plochu. Vo filme sa prakticky nehovori (a uz ked, tak v originale hrooozne amatersky) a neustale sa putuje z miesta na miesto, lodou a zase z miesta na miesto, postavy nemaju „background“ (jednoducho sa tam objavia..) a su vykreslene sposobom zly, zly, dobry, zly, podrazak, fanatik, zly, zly. Nic komplikovane. Pri filme si kludne mozte pustit mp3 a zacitat sa do knizky, pretoze dej ani zaver vam nijak neunikne. Jedna hviezdicka je za super zabery a kameru, druha za to, ze som to vydrzal az do konca.

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Myslím, že film sa mal volať Penny Chenery Tweedy, tá čo vlastnila Secretariata, pretože celá dejová línia je vlastne len a len o tom.. Čo ma teda dosť sklamalo. Čakal som nadupaný športový film o jednom z najlepších dostihových koní, miesto toho som dostal dosti nudnú drámu o starostiach a ťažkostiach ženy z domácnosti, ako sa zázračne majitelkou koní stala. Závodná časť filmu je spracovaná vynikajúco a dynamicky, niekedy sa zdá, že je divák súčasťou závodu (i bez 3D okuliarov na nose), ale cesta k tomuto zážitku je lemovaná zbytočným pátosom a sentimentálnymi chvílkami. Čo človeka dost zamrzí. Taktiež mi tam chýbalo nejaké dovysvetlenie, prečo sa vlastne Secretariat stal takým symbolom a miláčkom národa, čo je tiež príbeh na celý film. Tiež mi chýbal nejaký dovetok, čo sa vlastne stalo po výhre Triple Crown (autori to vyriešili klasickými krátkymi textami po filme) a Suma sumarum: okresať dojemný príbeh mladej sebavedomej ženy, viac prepracovať príbeh koňa a film by bol super!

Na vlásku (2010)

Podobné filmy pozerám čisto len so záujmom o pokrok v animácii, pretože viem, že jednoduchým dejom, roztomilými postavičkami stvorenými hlavne pre merchandising a happyendom s láskou na konci ma moc neberú.. takže film ako taký možem objektívne zhodniť, len ako roztomilý.. čo sa grafiky a animácie týka, tam už smekám.. tam som si užil až až, prežíval som skoro každý pohyb vlasov, keď som si len predstavil, čo je za tým práce..tam som bol nadmieru spokojný, vlastne i za to 3*

Pařba ve Vegas (2009)

skvelé! na 5* to síce neni, pár detailov mi tam vadilo (napr. až grotesktne nejapný čínsky mafián a "zázračný" prerod dentistu Stua z poslušného uhladeného doktora na ""normálneho"" chlapa), ale i tak je film super zábavný a to nehodnotím len zo sentimentálneho pohladu chlapa, ktorý takéto veci bežne zažíval, pretože, priznajme si, toto sa vážne nikomu stať nemohlo.. alebo áno..?! film je to oddychový, neni príliš na hlbkové uvažovanie a pochopenie postáv, pretože, aby nám to autori ulahčili, postavy su jednoduché a vyprofilujú sa v podstate hned v úvodných minútach.. potom sa už len stačí vžiť do role jednotlivých postáv a fandiť, ktorá z nich rozosmeje najviac.. mna teda vďačne pobavili snáď všetky (áno, i na nejapnom čínskom mafiánovi som sa pobavil a bez hanby..) komu nejde do hlavy slepice, ktorá sa vo filme len tak potuluje bez nejakého vysvetlenia, myslím, že vysvetlenie je jednoduché: žeby ňou chceli nakŕmiť tigra? alebo je tam čisto z recesie (jak v podstate celý film, ktorý je jedna velká recesia)

Klub vyděračů (2007)

Vynikajúci film so zaujimavým koncom. Konečne trošku zmena oproti klasickým „kidnapping“ filmom. Brosnan je tam nádherne chladný (ale nie alá Bond style, čo je velké plus), Buttler krásne hysterický (kdo by nebol, keby ho unesie šialenec) a Maria Bello je krásna sama o sebe.. Pri sledovaní je samozrejme nutné odosobniť sa od predchádzajúcich charakterov, ktoré hercov prenasledujú a väčšina ludí ich škatulkuje do role, ktorou sa preslávili (takže žiadne suché Martini, žiadna Spartaaaa, ani tance na bare). No najlepšia je pointa, ktorá je síce zdĺhavo natiahnutá, (mohla byť vysvetlená kratšie a údernejšie, niečo na sposob „What the f...?!“ a nie jak pre debilov), ale pri následnej retrospektíve, cože ste to vlastne videli za film, vám prezradí, že ste vlastne videli filmy dva.. a za jednu cenu sa to vyplatí.

Expendables: Postradatelní (2010)

To, že Sly existuje vo svojej pokrivenej rambovskej dimenzii, kde každý zločinec padá pod salvou výstrelov a „trefných“ hlášok, by som pochopil. Ten chlap nikdy nebol dobrý herec / komik / režisér / scenárista a tento film to len potvrdil. Vo všetkých bodoch! Myslím, že keď dá jeden človek dokopy prakticky všetky ikony akčného žánru od VHS generácie po tu DivXovú, má určitú zodpovednosť vytvoriť dielo, ktoré doslova vytrhne televízor zo steny. Miesto toho vytvorí priemernú, nudnú ba priam debilnú frašku. Samozrejme, v tomto old-schoolovom akčnom snímku je kopec akcie (niekedy až moc a človek stráca prehlad), ale všeto sa to spolu s dejom, tmou, výbuchmi, strelbou a hláškami tvorí jeden velký mišung, z ktorého může mať radosť snáď len Sly. Ani sa neni čomu diviť, že film len tak tak vrátil peniaze do neho vložené (rozpočet 82 mil., tržby celosvetovo 85 mil.).

Machete (2010)

Tak som si schválne prečítal komenty o tomto filme, že mi snáď niečo ušlo. A ono nie, neušlo mi absolútne nič, pretože nemalo čo a kam. Dlho som rozmýšlal, či to pán Rodriguez myslel vážne alebo chcel len natočiť absurdnú komédiu plnú filmových klišé a odkazov na iné filmy a dospel som k názoru, že si len asi chcel splniť všetky svoje detské sny, v ktorých si predstavoval seba na mieste Mačety. A tak detinsky film i dopadol.. Celé dielo posobilo až neuveritelne naivne od bombastických hereckých výkonov Danny Treja (to už i študenti z FAMU by v porovnaní boli na Oskara) až po ultra naivnú, až dementnú záverečnú pasaž (začala asi 13 minút pred koncom a nie a nie skončiť..), pri ktorej sa aspoň človek nasmeje, pretože si nechtiac pripomenie, že film stál 20 miliónov dolárov a kolko sekačiek od Mountfieldu by sa za to dalo nakúpiť. Na internete je kopa videí s najhoršími bojovými scénami z amerických béčok a indických low budget filmov, ale som ochotný vyhlásiť „bitku“ Treja a Segala na konci filmu za vobec úplne najhoršiu a najdebilnejšiu bojovú scénu od vzniku filmu. A možno len nemám rád podobné žánrové filmy.. :))