Americká krása (1999)

Na určité filmy musí člověk vyzrát...tenhle film, můj případ. Viděla jsem ho, když mi bylo...nějakých 13, 14. Přešla jsem ho. Dnes jsem ho viděla znovu a moje srdíčko zaplesalo, jako vždy, když shlédnu nějaký film, který mě dostane, protože je jich čím dál méně a skoro pokaždé se jedná o nějaký starší film. Občas mívám okamžiky, kdy si říkám...tohle je ono, tohle je film, který opravdu za něco stojí...ať žije poselství Americké krásy. Tak pravdivé.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Moje nejmilejší komedie na světě. Jediný film, kde mi Keaton přijde úžasná, protože v jiných jí vůbec nemusím.

Requiem za sen (2000)

Z žádnýho filmu jsem ještě neměla takový pocity, jako z tohohle.

Šťastný Nový rok (2011)

Láska nebeská to nebyla, ale pro romantické dušičky hezké. Cynikům zákaz!

Podraz (1973)

Cítim se trochu ostudně, že jsem tak ohromný film viděla až skoro 40 let po jeho vzniku (i když jsem se narodila až hodně dlouho po něm). Dvěma slovy SUPER a DOKONALÉ! A šarmantní je to třetí slovo.

Den zrady (2011)

Je dost věcí, které mě fascinují právě proto, že jim tolik nerozumím a jednou z těchto věcí je právě politika. Myslím tím spíš zákulisí. Nemám proto tušení, jestli to chodí tímhle způsobem, jak ukázal film...spíš to byl jen slabý odvar. Ale tím byl přístupnější a lepší, alespoň pro mne a tak to filmu spíš přidalo body. Děj mě vtáhnul hned od zažátku a vývoj mě nenudil a po konci jsem chtěla vědět, jak by to asi pokračovalo. Moc mě bavily dialogy (na začátku i vtipné) a tím si mě film získal. Přes to všechno to ale není snímek, který bych si pustila znovu a tak ztrácí hvězdičku k dokonalosti.

Nepříjemná pravda (2006)

Vašek Klausů by se měl podívat na tento dokument, než začal vypouštět z pusy něco, o co se dle mého ani pořádně nezajímal. Neříkám, že je to od Gora čisto čistá pravda, ale něco do sebe to mělo a to hodně. Politické vsuvky se mi moc nelíbily a to i přes to, že Bushe nemusím ani vidět ani slyšet. Ale vcelku to bylo hodně zajímavé a není pochyb o Gorově inteligenci a umění přesvědčit. Jak je řečeno v závěru, tento dokument by měl vidět každý, aby si mohl udělat svůj vlastní obrázek a aby se o tuto problematiku začal alespoň trochu zajímat.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

V žánrovém pojmenování mi chybí "komedie"...dost jsem se totiž při sledování chechtala. V porovnání s prvním dílem mi tento přišel slabší hlavně co se týče děje, jako takového, ale po efektové stránce ho podle mého předčil. Opět super výkon Downeyho Jr., kterého můžu stále víc a víc.

Zrození Planety opic (2011)

Fascinuje mě pokrok techniky, který začíná být až strašidelně dokonalý (ovšem Jurský park vede, to je bez debat a jak už je starý). Takže po technické stránce úžasný. Překvapivě jsem se nenudila a i po dějové nitce jsem procházela bez zaškobrnutí...až na konec, který byl trochu patetický a trochu mi zkazil dojem. Jinak parádní sci-fi s reálným tématem, který by mohl vzejít (s trochou nadsázky) ve skutečnost.