Láska a přátelství (2016)

Na môj vkus až príliš vlažné. Snímok ponúka pramálo z toho, čo sľubuje. Málo vtipných momentov na komédiu, málo romantiky na romantiku, o dráme ani nehovoriac. Od filmu som určite čakal viac, ako len sledovanie nekonečných dialógov hlavných aktérov, v ktorých občas padne nejaký ten suchý anglický humor. A v tomto prípade to nezachráni ani Kate Beckinsale.

Neon Demon (2016) odpad!

Nezvyknem byt strucny, ale v tomto pripade sa inak neda. Taketo dielo jednoducho nemoze byt vyplodom psychicky zdraveho cloveka. To je asi tak vsetko.

Mrtvý sníh (2009)

Filmu by viac pristál žáner horor, ako hororová komédia. Veľmi nevyužitý potenciál, škoda. Začiatok ma veľmi milo prekvapil. Možno málinko otrepaný scenár partie ľudí na chate, kde nie je signál však tvorcovia veľmi dobre zvládli a film svojou tuhou atmosférou nechával diváka v napätí. Rovnako tak nápad s nacistami, ktorí stále hľadajú svoj poklad má určite hororovému žánru čo ponúknuť. Ak by bol film pokračoval v tomto duchu, určite by si zaslúžil aspoň štyri hviezdy. To, čo sa však začalo diať zhruba od polovice filmu nemožno nazvať inak, ako odpad. Veľmi nevhodné vsunutie pseudo "komediálnych" scén do dobre rozbehnutého filmu mu uškodilo viac, ako pomohlo. Všetko pôsobilo skôr trápne, ako humorne, až človek miestami nechápal, ako niekto mohol takto zdehonestovať celkom dobre rozbehnutý film. Končené hodnotenie odo mňa teda dve hviezdy, aj to s prižmúrenými obidvomi očami.

Temná krajina (2009)

Ani mačka, ani myš. Slušná atmosféra počas celého filmu, temná krajina, všetko funguje ako má. Ako tak pozerám ostatné komentáre, v pointe sa však strácam nie len ja. Všetko ostáva nevysvetlené a autori dávajú priestor divákovi, aby sa sám rozhodol, o čo vlastne ide. Ale niekedy sa neviem zbaviť pocitu, že to nevedia ani oni sami. Podobný snímok ako Dead End, ten však dával zmysel, a to aj preto, že divákovi bola na záver predostretá jeho celková myšlienka. Možno by stačila len jedna veta, jeden komentár, jeden záber. Za toto určite hviezda dole, ale celkový dojem aj tak pozitívny.

Oni (2008)

Po pozretí filmu sa automaticky vynára myšlienka, "čo tým autor chcel povedať" ? Žiadna pointa, žiadne vyvrcholenie, proste nič. To, že je film podľa skutočnej udalosti je síce fajn, ale trochu kreativity by neuškodilo. Samotné spracovanie, až na zopár stupidných rozhodnutí (tým sa asi v hororoch nevyhneme), je vcelku uspokojivé, má to atmosféru, dobre sa to pozerá.....avšak miestami sa to zbytočne až príliš naťahuje a spadá do monotónnosti. Chýba moment prekvapenia, chýba celková pointa. Škoda.

Carrie (1976)

Spracovanie vhodné skôr na teengareskú komédiu, ako horor. To, že sa niečo začne diať posledných desať minút je málo. Veľmi nevyužitý potenciál, škoda. Jedna hviezda za hudbu, inak sklamanie.

Bílé peklo (2001)

Ak by sa film skončil na moste, záver by bol úplne geniálny. Autori však chceli happy-end, čím záver z môjho pohľadu mierne pokazili. To však nič nemení na tom, že film samotný má všetko, čo má mať. Emócie, dej, pointu, silu...ako sa hovorí - prudko pozerateľný.

Pád do ticha (2003)

Absolútne geniálne, emotívne, mrazivé...a to nie len zimou, ale aj príbehom, ktorý napísal sám život. Dielo, ktoré naplnilo moje očakávania vo všetkých smeroch. Zaslúži si len superlatívy.

Jezero smrti (2008) odpad!

Poznáte ten pocit. Očakávanie sa postupne každou minútou mení na mierne znechutenie, väčšie znechutenie, mierny odpor, väčší odpor, až sa napokon dostanete do štádia, kedy máte od hnusu chuť niečo rozstrieskať. Ak by sa udeľoval Oskar za debilitu, tento film by bol v mojej top nominácii. Asi v polovici filmu by som najradšej vyhodil monitor von oknom, a to nie len z nelogickosti rozhodnutí postáv, ale z nelogickosti prakticky celého filmu. Situácia, ktorú by za normálnych okolností hlavný hrdina so slušnou stavbou tela vyriešil dvoma fackami, sa nasilu naťahuje ako hnusná smradľavá želatína, ktorej sa snažite zbaviť, ale márne. Každou minútou dúfate, že aspoň niekto vo filme začne používať mozog, máte však smolu. Všetko je to sprevádzané vulgárnym hnusne znejúcim Britským dialektom, ktorý je až príliš silné kafe. Nevravím, že nadávky k tejto vekovej skupine ľudí nepatria, ale všetkého veľa škodí. Aby bolo každé druhé slovo "fuck", to teda nie. A tak je nakoniec jediným výkúpením z tejto nevkusnej terapie, vypnutie filmu.

Očista (2013)

Zvrátená myšlienka, ktorá ale prekvapivo dobre funguje. Ktovie, ako by sa ľudia k sebe správali, keby takéto nariadenia fungovali aj v skutočnosti. Samotný film vcelku priemer, zopár nelogických rozhodnutí, avšak pomerne dosť nudných momentov. Na horor možno až príliš akčné a málo strašidelné, ale ako jednorázová chuťovka môže byť.