Za borovicovým hájem (2012)

Jako bych se koukal na film od A.G.Inárritu, akorát s tim rozdílem, že on by asi režii zvládl líp. Hlavní herecký trio (Gosling, Cooper, DeHaan) je sice výborný, ale bohužel jednotlivý príběhy už tak vyrovnaný nejsou. Nejlepší je paradoxně asi ten, kterej mi přišel, že dost čerpá z Refnovo Driveu. Možná, že nečerpá, možná je to jen Goslingem v podobný roli, kterýmu mimochodem tyhle podivínský role prostě sednou.

Jump street 21 (2012)

Na jednu stranu skvělý (hlášky, gagy), zároveň ale i hrozný (exploze a vůbec triky celkově). Ale vzhledem k tomu, že jsem se dlouho u filmu takhle od srdce nezasmál, nemůžu jít pod 4.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

No kurva! Neni nic lepšího, než sledovat 100 minut zasraný romantický bláboly a podobný sentimentální sračky, protože přesně to žeru! Nechci spoilerovat a tak jen řeknu, že zásadní moment, kterej se odehraje při "Green Goblin scéně", se měl stát hned na začátku filmu, aspoň bych nebyl tak otrávenej, znechucenej a extrémně nasranej, že jsem přišel o dvě a půl hodiny mýho času.

Nevědomí (2013)

Vítejte u dnešního vydání Vyžírání. Dnes je na programu mišmaš šlichta s názvem Oblivion. V první řadě vezmeme Total Recall, a podle hesla - toho neni nikdy dost, vaříme asi tak hodinu. Poté přidáme trošku Matrixu, pečlivě promícháme a redukujeme. Dále pak vmícháme né moc sexy Olgu Kurylenko a přehršle nudy. A aby byla ta naše šlichtička dostatečně předvídatelná, tak nesmíme zapomenout na nejdůležitější surovinu - totální klišé. Všechno ještě jednou společně promícháme, necháme spojit a vida, Poblivion - pardon, omlouvám se, Oblivion je hotov. Závěrem snad jen popřeju: "dobrou chuť, stojí to vážně za hovno".

Evidence (2012)

Lekačky jsou místama dost v pohodě, atmosféra brutální, prostředí asi ani nemohlo bejt lepší, herci sympatičtí, prostě to funguje docela dobře. Ale i přesto,že to má opravdu šťávu, neni to tak silný jako Blair witch. Snad možná i díky celkem né zrovna vydařenýmu závěru. To je ostatně problém mnoha hororů. Ale nenechte se zmást místním hodnocením, až tak špatný to vážně neni a bát se u toho taky budete..

Kult hákového kříže (1998)

Rozhodně to nepouštějte psychicky slabším jedincům, případně přátelům, který nemaj problém, nechat si čímkoliv vymejt mozek, protože pak se rozhodně stává první hodina pro takový lidi nebezpečná. Respektive pro nás ostatní se jejich případnej brainwash stává nebezpečným. Pokuď ale má člověk mozek, zjistí, že jde o skvělej, silnej filmek o něčem, byť je příběh opravdu malounko naivní. Ale poslání má - rasismus, nacismus a podobný zkurvenosti, jsou prostě zasraný svinstva, který by neměly existovat.

Zjizvená tvář (1983)

Kdysi jsem kdesi četl, že si De Palma postěžoval, že ho kritici a lidi všeobecně neřadí mezi takový velikány, jako jsou Coppola, Leone, Scorsese, i přesto, že prej natočil srovnatelně skvělý žánrový dílo jako oni. Asi byl sjetej, když něco takovýho prohlásil, protože Scarface se nedá srovnat ani s Kmotrem, Casinem, Mafiánama, ani s Tenkrát v Americe, ani ničím jiným od týhle trojice. Nejde totiž o nic převratnýho a při druhým (nejspíš i posledním) shlídnutí, jsem si všiml, jak jednoduchý a místama nechtěně parodický to je. Al Pacino místama obrpřehrává a vývoj hlavní postavy je téměř nulovej - na začátku je to zmrd a na konci taky, s tim rozdílem, že než si potáhne jednou z havany, stačí říct snad desetkrát slovo "prachy", a to je fakt otravný. Troufám si tvrdit, že kdyby v tom nehrál Al, hodnocení by bylo asi úplně jiný. U mě tu třetí hvězdu zachraňuje scénka v restauraci, jinak je to bída. (původně za 4*)

Špinavý trik (2013)

Šílená slabota, kterou od dna kanálu zachraňuje pouze Amy Adams, a to nejen kvůli svejm brutálním výstřihům. Mezi všema těma jejíma kozenkama a ultrakvalitním zadkem, zbylo místo i pro hetectví...když si jen vzpomenu, kolik nominací na Oscara to mělo, nestačim se divit.

Zátah 2 (2014)

Musim se přiznat, absolutně netušim, o čem to bylo, kdo byl kdo a kdo s kym pekl (nejspíš to bude tim, že je prostě moc těžký, rozeznat, jestli je tenhle Kim nebo Wang). Ale ta akce byla totálně vymazlená, takový thajský nudle jste ještě neviděli. A hlavní hrdina má tolik hp, že by strčil do kapsy kdejakýho bossáka ze hry. Bohužel, je to dost napěchovaný dialogama, který ohromně nuděj, to je důvod, proč nedám plnej počet.

Need for Speed (2014)

Neznám moc NFS, protože hry moc nehraju a když už, tak rozhodně nemusim ty závodní a když už si dám tu závodní, tak mam radši Burnout. Takže jsem se bál, že půjde o Rychle a zběsile na druhou, ale nakonec ne. Závody jsou o něčem jiným a příběh taky. A ač je teda poměrně slabej a proloženej klasicky sentimentální vatou jak z červený knihovny, docela rychle mi to uběhlo. Ale nejde prostě o nic převratnýho, ostatně jako u skoro všech herních adaptací.