Tin & Tina (2023) odpad!

Ve filmu není žádná sympatická postava, se kterou byste mohli soucítit. Otec je typizován (sedí na prdeli, čumí na fočus, chlastá pivsony... fotr na 1) matka se chová úplně jako nemyslící dement. Děcka jí vykuchají psa, chtěj do ní vrazit jehlu a ona je s tím v pohodě. Kdybych náhodou vzplála, tak doufám, že to bude někde blízko ubytovacího zařízení... tam snad nehrozí nedostatek dek :D Obávám se že ty dnešní jelita by mě místo hašení natáčeli na video.

Arvéd (2022)

Rozhodně velmi zajímavý film. Historické filmy ČT umí, ale je velká škoda, že se divák ve filmu velmi špatně orientuje. Opět hororový prvek selhal, rituál sekty mohl být temnější.

Barák (2022)

Vlastně ani příliš nevím, co si o filmu mám myslet. Rozhodně bych ho neoznačila za komedii a už vůbec ne za dětskou pohádku. Copak tam bylo něco vtipnýho? Jestli jo, tak mi to ušlo. Všechny příběhy spojuje jeden dům. První povídka byla strašidelná a připomínala dětskou adaptaci Domu v růžích nebo Sídlo Winchesterů. Druhá byla o zoufalém myšákovi, který se zbláznil a poslední o kočce, která nakonec dům neopustila. Pokud by rozvinuly první příběh, tak to mohlo být zajímavé.

Batman (2022)

Co? Farrel Tučnákem? Šokující! Obsazení mě moc nepotěšilo. A zpracováním se mi líbí Burtonovi Batmanové. I Hádankář se mi líbí víc Jim Carrey. Celková vizuální stránka filmu je unylá a nezajímavá.

Bledé modré oko (2022)

Díky bohu Harry Melling vyrostl a já se ráda budu dívat na filmy s ním. Zpočátku se mi zdálo, že strašně přehrává. Detektivka byla zajímavá hlavně na závěr, ale chybí mi tam hororový prvek.

Buko (2022)

Milý rodinný příběh.

Ďáblova kořist (2022)

Ani ne tak strašidelné jako nechutné, ale to se na dané téma dalo očekávat.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Postupně se ve filmu odhaluje celý příběh o Grindelwaldovi a Brumbalovi zaonačený do volebních intrik magického světa. Nevadí, že Mikkelsen hraje Gellerta, byl skvělý, ale že nepadne ani zmínka proč změnil vizáž? Ve filmu není ani jedna magická formule, ale stejně zanechává v divákovi kouzlo naděje, že i v nejposlednější chvíli může uniknout. Oceňuji soundtrack spojující svět Harryho Pottra s Fantastickými zvířaty. Doufám, že uvidíme v dalším filmu mladého Voldemorta a Smrtijedy či Fénixův řád. Je jasné, že Ezra Miller si v dalším filmu už asi nezahraje.

Il Boemo (2022)

Před Il Boemo jsem ani netušila, že existoval nějaký skladatel Mysliveček, ale myslím si že jeho skladby nejsou tak populární jako Mozartovy a s filmem opět upadne do zapomnění společnosti. Nedostatkem je jen herecké obsazení, které je nevýrazné. Možná v Itálii jsou za celebrity, ale pro českého diváka... Prakticky film táhne Dyk a v ostatních postavách máte chaos. Film dokázal šokovat a než Myslivečkova tvorba zaujala spíš jeho nemoc.