Sunshine (2007)

Už dlouho jsem se těšil na sci-fi, nejen s krásnými efekty, ale i se silným příběhem. Když jsem si přečetl, o čem Sunshine je, nesmírně mě to nadchlo a to až tak, že jsem si na něj po 4 letech vzpomněl a v okamžiku, kdy jsem měl chuť si pustit dobrý film, jsem jej zhlédl. Bohužel Sunshine vůbec nenaplnil představu, jakou jsem si o něm na základě recenzí a ukázek udělal. Napínavý thriller se nekoná. Scénář Sunshine kopíruje žánrová klišé doslova rychlostí světla, aniž by si dělal starosti s tím vymyslet alespoň jeden originální nápad proč už zase selhala komunikace, proč se dva členové posádky pohádali, a když přichází na tradiční třetí moment(něco se porouchá), tak se dozvíme, že příčinou poruchu je špatně spočítané nastavení štítu, které dotyčný počítal ručně (asi na papíře pod sebe), přestože loď řídí hypermoderní počítač, který do té doby vytváří a počítá složité trajektorie přiblížení ke slunci a vytváří reálné trojrozměrné simulace.Čtvrtý bod každého vesmírného klišé je monstrum v podobě zmutovaného kapitána předešlé lodi. Jak přežil 8 let ve vesmíru a proč jej přepadla nesmírná touha vyvraždit všechny ostatní na nové lodi se ale nedozvíme, prostě se zjeví a nakonec spolu všichni vybuchnou, stejně jako celý film. Vizuální stránku nutno vskutku pochválit, ale i té se člověk rychle přesytí a nutno přiznat, že efekty se sluncem jsou ve většině případů samoúčelné. Po zhlédnutí Sunshine ve vás tak zbude pocit vesmírného prázdna, ve kterém se celý Sunshine odehrává.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nezapomenutelné!Věčný kult! A světe div se, skvělý překlad i dabing.Holt dříve se věci dělaly pořádně.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Skvělá první série, ale s dalšími přibývajícími díly zábavnost rapidně klesá.

Quantum of Solace (2008)

Stále platí všechny výhrady, které jsem měl proti předchozímu dílu. Navíc levná snaha o "psychologické prohloubení" Bonda je směšná a filmu nedůstojná. Příběh je rozvleklý, akční scény nepřehledné. Celkově působí film podobně jako poušť, ve které se odehrává, je dlouhý, suchý a prázdný. A stejně jako Dominic Green jsem si při sledování filmu pohrával s myšlenkou, že bych se napil z nějaké té plechovky s benzínem v podobě akčního filmu s Angelinou Jolie, abych utrpení způsobené touto filmovou pouští zmírnil.

Casino Royale (2006)

Bondovky vždy přesahovaly rámec pouhého akčního filmu distancovanou ironií Jamese Bonda. Nadhled, vtipné hlášky a parodie akčního žánru, která byla zároveň jeho největší oslavou. Luxus, rychlá auta a ženy podléhající Bondovu šarmu tak nebyly redukovány pouze na jeden rozměr oslavy síly, rychlosti a agresivity.Díky tomuto nadhledu překonávaly bondovky hranice žánru a to je činilo jedinečnými, to bylo to, co měnilo Bonda z pouhého muže v gentlemana, co dávalo sérii s Bondem "koule". V Casinu Royal Bond společně s Danielem Craigem o tyto "koule" přišel a to nejen doslovně ve filmu, ale i filmově. Veškerá distance a přesah je ta tam. Vykastrovaný Bond Martina Campbella je pouhým akčním filmem. Z gentlemana se stal pouhý "man" s přerostlou muskulaturou. Craigův Bond se neustále válí,potí, špiní, je až živočišně svázán s příběhem, což mu znemožňuje jakýkoli odstup a žánrový přesah. Bondovka to není, jen průměrný akční film, kterých je spousta.

Černá labuť (2010)

Tradiční Arnofsky - silný, zajímavý námět, který se rozplyne v průměr. Arnofsky nikdy nevydrží a musí divákovi předvést všechno, co ho napadlo. V důsledku není ani jeden nápad pořádně zpracován a výsledek vyznívá ploše. Arnofsky je Rimmerem filmu - k velikosti mu vždycky chybí jen ždibíček.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Kvalitní scénář (narozdíl od prvního dílu) a již kultovní emzáci slibují kvalitní béčko. Bohužel režie a střih jinak kvalitnímu nápadu dost ubírají, takže nakonec zustává jen o málo víc než nic.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Umělecký film to není, ale není to ani zábavný film a vlastně to není ani akční film. Není to napínavé, ani nápadité, není to prostě nic, jen sada obrázků, jejichž sled vás nezujme a můžete si je klidně pustit v jiném pořadí a výsledek bude stejný. Film je šedou myší, která není ani dost špatná na to, aby byla zajímavá, a tak ani nepoznáte, že jste ho viděli. A až vám ve vaší poslední hodince poběží celý život před očima bude v tom místě, kde jste se dívali na Vetřelce vs. predátora střih.

Plán 9 (1959) odpad!

V rámci Woodových filmů je Plán 9 asi nejslabší.Pokud se chcete opravdu pobavit mnohem lepší jou Woodovy filmy Glen nebo Glenda a obzvlášť doporučuji Bride of the Monster.