Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Spoustu lidí čtvrtý díl už celkem zklamal, ale mě naopak. Byla jsem mile překvapená, jak se mi film líbil. Troufla bych si říct, že po Černé perle nejlepší díl. Zkrátka Jack Sparrow mě asi nikdy neomrzí :-)

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Většina filmů s piráty obecně nedopadla dobře. Proto se do natočení tohoto filmu nikomu moc nechtělo. Jak Johnny Depp uvádí ve své knize, tak narozdíl od tvůrců, neváhal ani minutu, když se dozvěděl, že je mu nabízena role ve filmu s piráty. Nečetl scénář, jen si chtěl splnit klukovský sen. Nikdo nevěděl, co od filmu čekat, jak bude přijat veřejností, proto pro všechny musela být čirá fantazie vnímat ohlasy. Film zaujal, řekla bych dokonce nadchnul většinu filmového obecenstva, včetně mě. Krásný příběh, vynikající muzika, úžasné scény a hlavně okouzlující Johnny Depp!

Prostřeno! (2010) (pořad)

U žádného pořadu nemám takový hlad, jako u Prostřena :-)

Protivný svůdný holky (2008) odpad!

Děs a bída. Má to být komedie a já se za celý film ani jednou nezasmála...

Přátelé (1994) (seriál)

Nejlepší seriál, který kdy spatřil světlo světa! Šestice dokonalých osobností, které si nad míru sedly. Jejich přéběhy budou navždy srovnávány s jakýmkoli seriálem podobného stylu. Několikrát jsem viděla všechny díly, můžu si je pouštět stále dokola a nikdy mě neomrzí. Mám ráda Rossův rozpačitý humor, Chandlerovy ironické poznámky, Phoebe a její texty písniček, Moničin chorobný smysl pro pořádek, Joeyeho větu: "Tak jak to jde?" a hlavně Rachel a její roztomilou naivitu. Zkrátka není nic, co by se mi na Přátelích nelíbilo! :-)

Sex ve městě (2008)

Filmové pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších seriálů. Seriálu z prostředí večírků, luxusních kabelek, nádherných šatů, kterému chyběl pouze happyend v podání Carrie a pana Božského. Ten se má dostavit v tomto filmu, jenže pan Božský (božský, nebožský, zkrátka chlap) to pořádně zkomplikuje, když se odmítne zúčastnit vlastní svatby. Zhrzená Carrie... ale, co bych se rozepisovala o ději :-) Důležité je, že na konci všechno dobře dopadne, ne? ;-)

Sex ve městě (1998) (seriál)

47 hodin úchvatné zábavy, zápletek, nádherného oblečení, bot, doplňků a sexu. To vše se navíc odehrává v mnou milovaném New Yorku. Neexistuje lepší kombinace. Ačkoli hlavní hrdinkou je Carrie, tak mojí postavou číslo jedna je bez pochyby Samantha Jones a její úžasná věta: "Mám chlápka s nechutnou příchutí spermatu" :-) Více vychvalovat seriál nemá smysl, protože ti co viděli, tak vědí, a kdo neuvidí, ten neuvěří. Pro mě jasný TOP!!!

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Já to beru, že né každému se tento žánr líbí, já sama také nejsem jeho fanynka, ale příjde mi hloupé, nepodívat se ani na jeden díl, dát odpad a ještě pomlouvat lidi za to, že na něco takového koukají! U nás doma, to běží v televizi celkem pravidelně, jelikož mamka to sleduje, proto vím, že nic extra to není, ale přeci jen, pro ty lidi, co si jen potřebují večer sednout k televizi, vypnout a nic nedělat, je to celkem vhodný pořád, tak proč ho hned takhle odsuzovat?

Titanic (1997)

Fascinuje mě loď jako taková a tento film mě ještě více vtáhnul do její problematiky. Její elegance a příběh, který je ve filmu dokonale proložen romantickým sblížením dvou lidí s úplně odlišným životním osudem, musí zajisté pohltit každého filmového fanouška. Do hlavní role zřejmě nešlo vybrat nikoho lepšího než lamače divčích srdcí Leonarda DiCapria. Líbí se mi, že příběh nemá typický americký happy end, ačkoli můj hrdina zemře. Pro mě jednoznačně TOP.