Ong-bak (2003)

Úžasná bojová podívaná, kde pokulhává filmový děj a místy směšná mimika aktérů, pro které jsem uvažoval i o třech hvězdách. Ale vzhledem k tomu, že skoro ve všech asijských filmech se při dramatických scénách směšně šklebí a při vážných hloupě řehtají, tak jsem toto pominul a nechal za čtyři. A Tony Jaa má výbornou pohyblivost a ohebnou vytrénovanou postavu, jakou bychom mu mohli závidět.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Ulítlejší, a ještě drsnější než původní filmový Evil Dead. Už ne s tak děsivou atmosférou, ale s větším humorem a prostorem pro delší děj.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Nepovedené, trapné, směšné, slabé efekty, herci přehrávají (dokonce i Englund), strašný byl i český dabing se zvukem, ve verzi, kterou jsem viděl. Nedůstojné ukončení kultovní série.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Nevím co jiní čekali, ale za mě moc pěkně provedené a navíc dvě povídky od mého "Milovaného řemesla" - Lovecrafta. Rozhodně dokonalejší série než starý infantilní Strážce krypty - Tales from the Crypt. Ačkoliv některé díly na svou dobu nebyly také špatné.

Tuláci (2023)

Další nelogická píčovina od Netflixu, ale netypicky o zlých černých bubácích.

Narvik (2022)

Solidní snímek, až nečekaně realisticky podaný. O invazi do Norska jsem jen četl, ale nikde nebyly takové podrobnosti jako v tomto filmu.

Zima za války (2008)

Velice sugestivní snímek. Chudák kluk, toto by se nikomu dít nemělo. A přesto se po celém světě stále děje. Pořád dokola.

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Rozjezd byl silný a nadějný na pět hvězd. Atmosféra bohužel později vybledávala tak na tři hvězdy. Ale konec zase pěkný. Čtyři hvězdy za celek, jako fanoušek sci-fi filmů, které mají nový nápad nechávám. Není to vůbec špatné, jak je zde podhodnocené.

Ve jménu Říma (1959)

Syrská královna bílá blondýna? Blbosti se prokládaly do filmů i v padesátých letech, takže Netflix na ně nemá patent. Scenérie a kostýmy krásné, děj bez velkého napětí, herci prkenní a předvídatelní. Na jedno skouknutí ano, jako řada jiných filmů, které se brzy zapomenou.