Útěk ze Sobiboru (1987) (TV film)

Rutger za ulohu ruskeho zajatca ziskal prestiznu cenu Golden Globe. Inac velmi kvalitny film odohravajuci sa v koncentracnom tabore Sobibor v Polsku.

Zatykač: Mrtvý nebo živý (1987)

Rutger bol v tomto obdobi na vrchole a tento film uprednostil pred ponukov Paula Verhoevena hrat hlavnu ulohu vo filme Robocop. Radsej mal zobrat toho Robocopa. Na akcny film dost malo akcie.

Highlander (1986)

najlepsi film s Lambertom. Po tomto filme si to nasmeroval do b-ckovych vod.

Stopař (1986)

Uplne uzasny thriller. Prvy krat som ho videl v 80-tych rokoch na ORF - poviem Vam to bol zazitok :))) Rutger je tu naozaj super!!!! C. Thomas Howell v jednom rozhovore povedal: Rutger to tak dobre zahral, ze som mal s neho naozaj velky strach. Tento film urcite neni priemerne B-cko - je to uz klasika, jeden s najlepsich filmov 80-tych rokov.

Jestřábí žena (1985)

Pekny magicky film o laske, ktora prekona vsetko. Hauer a Pfeifferova sa k sebe super hodia, len ten Broderick mohol dostat mensi priestor. Rutger Hauer mal najprv hrat zloducha Marqueta a Navarra mal hrat Kurt Russell, ale Rutger presvedcil Donnera ze je pre ulohu Navarra ta spravna volba.

Maso a krev (1985)

Podla mna je toto najlepsi film Paula Verhoevena a tiez jeden z najlepsich Rutgerovych filmov. Skoda ze sa taketo filmy uz netocia. SUPER.

Nebezpečné tajemství (1984)

Rutger tu hraje dalsieho podivina, samotara a ochrancu zvierat. V pohode filmik.

Robin Hood (1984) (seriál)

Serial, ktorym som bol v detstve uplne pohlteny. Perfektna atmosfera a dobry casting.

Eureka (1983)

Tento film treba vidiet viac krat, az potom mu pridete na chut. Alebo ho treba vidiet uz len kvoli hereckemu obsadenie: Hackman, Hauer, Rourke, Pesci.

Ostermanův víkend (1983)

Posledny film slavneho Sama Peckinpaha, pri natacani bol uz vazne chory. Len ma prekvapuje slabe ohodnotenie: 63 percent je pre tento film malo.