Hněv duší (2004)

Ještě poměrně nedávno jsem měl z hororů, který se odehrávají v týhle době docela negativní předsudky a tak nějak jsem se jim vyhýbal. Nyní můžu říct, že jsem musel obrátit názorově o 180° a naopak, když má nějakej tvůrce tu odvahu se pustit dodobě do jiného než posledního století, tak to stojí za to. O tom mě přesvědčili v minulosti už Dravci a teď i tohle. Řekl bych, že v tomto filmu všechno funguje jak má. Herci jsou víc než obstojní, jejich chování je uvěřitelný a stupňování napětí je přesně podle mýho vkusu. Z mojí strany byla trochu obava, jak se jim to podaří zakončit, ale ta se nenaplnila, takže veká spokojenost.

Primal (2010)

No, kde jenom začít . . . Tenhle horor byl pro mě docela zklamáním. Řekl bych, že je to u mě nejslabší zážitek za posledních pár měsíců. Jedinej klad bych viděl v prostředí, ve kterém se odehrává, protože hory / lesy - prostě mimo civilizaci umí být pěkně napínavý už samo o sobě. Bohužel ono zlo, které má být v tomto filmu původcem strachu, nebo napětí na mě fakt nijak nepůsobilo a přišlo mi to celkově hodně lacinný. Stejně nízko bych zařadil i ty efekty, který na tuhle dobu působily fakt předpotopně ( ten finální emzák, desetimetrový skoky a pak i závěr ). O tom jak se chovaly postavy se nemusím moc rozepisovat, to už je klasika. Zakončení bylo předvídetalný a ničím zajímavý. Neodnesl jsem si nic, co by mi zůstalo v paměti, nebo bylo vyloženě originální nebo jinde neviděný.

Interstellar (2014)

Jeden z těch filmů, kde si člověk rád zapřemýšlí i po titulcích a urovná si to pořádně v hlavě x). Těšil jsem se na tento počin hrozně moc dopředu, takže nebudu říkat, že jsem šel do kina bez kladných předsudků. Sedlo mi to od začátku do konce a přeskočilo moje očekávání. Na Chrise je tady vcelku hromada emočních útoků na diváka, který se mu ale povedly a z mýho pohledu se i v týhle oblasti pohybuje docela v pohodlných vodách. Některý scény se mi hned napoprvé zaryly pěkně hluboko do filmové paměti, jako třeba připojování ke stanici, nebo obří vlny na neznámé planetě. Už se těším, až se na to podívám podruhé a utvrdím se v tom, že si ho pošlu mezi svých top10, ale to nikam nespěchá

Oběť zla (2007)

Ikdyž jsou hororů na tohle téma opravdu mraky, mě dokáže potěšit každý nový povedený a tenhle bych mezi ně zařadil. Čekat od toho něco přelomovýho nebo dosud neviděnýho by bylo naivní, ale všechny očekávané věci fungují vskutku dobře. Prostředí je ideální - lesy, kopce, samota, burani - herci mi taky sedli, hlavně teda Beth Broderick. Já náboženství ve filmech fakt nemusím, ale když je podáno formou takových vymytých fanatiků, tak mi to není vůbec proti srsti. Rozhodně tu nejde o desítky mrtvol, ono se ve filmu v podstatě moc neumírá. Je to spíš o utrpení a psychickým tlaku ze strany věznitelů. Uznávám, že ta část filmu, kdy už jsou karty vyloženy na stůl je docela natáhnutá a zbytečně dlouhá, ale že bych se nudil říct taky nemůžu.

Uvězněni v čase (2007)

Jeden z mnoha hororů/thrillerů který v sobě obsahuje časovou smyčku (tohle neberu jako spoiler, protože film je tímto heslem otagován). Plynutí a postupné skládání děje se vskutku povedlo a víceméně dává smysl (tím ale nemyslím chování hlavní postavy, jehož význam mi místy unikal). V průběhu jsem se začínal obávat, že to celé spěje k hloupému nebo hrozně umělému konci, což se naštěstí nestalo. Pro mě záležitost na jedno podívání.

Zombeavers (2014)

Rozhodně koukatelná záležitost, pokud máte rádi hororový komedie. Je to hloupý, nelogický, trikově chabý a herecky plochý, ale o to tam vesměs jde. Já si chtěl u něčeho navečer po učení hezky vypnout a tohle posloužilo skvěle.

Jim Jefferies Alcoholocaust (2010)

Další výbornej komik, kterej si zaslouží pozornost, pokud vás tenhle typ pořadů baví x). Já si to užil . . . Za překlad děkuji uživateli paldi

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Já viděl dva díly a rozhodně mi to nepřišlo hrozný, naopak. Dal bych tomu 3, ale přihodím ještě jednu za místní chytráky x).

Zpráva o Europě (2013)

Tenhle typ filmů mě skoro vždy baví a bylo tomu tak i v tomto případě. V podstatě tam bylo vše, co jsem čekal. Vesmír, očekávání, cesta do neznáma, fáze objevování, záhadný prvek, který drží diváka napnutého a pak i ucházející zakončení. Co bych tomu vytknul by bylo asi zbytečně chaotické střídání kamer a poruchovost, která sice možná přidává na falešné autenticitě, ale mně to při sledování zrovna dobře nedělalo.

Chuckyho kletba (2013)

Chuckyho jako postavu mám vskutku rád, ikdyž se mi většina dílů dětské hry nelíbila. Chuckyho kletba mě bohužel jen utrvdila v tom, že tahle série není nic pro mě a nemá mě čím oslovit.