Hněv duší

• USA Dead Birds (více)
všechny plakáty

Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc... (oficiální text distributora)

misterz

Guláš westernu a hororu tentoraz nezafungoval tak ako by mal. Avšak aj napriek obohranej platni čo sa týka dejovej linky (nešťastníci aj s ukradnutým zlatom sú nútení prenocovať v starom dome, kde si ich nájdu bubáci), atmosféra nebola najhoršia, aj keď samozrejme z načrtnutého mixu prostredia a výborného hudobného doprovodu mohla vyťažiť viac. Príbeh mi prišiel pomerne ťažkopádny, k pointe sa divák musí dopátrať cez nešikovne a schematicky vedené dialógy a miestami i pomocou zmätočných a časovo zle načasovaných halucinácií jednotlivých postáv. Ľakačky by sa tu našli, bolo ich dosť, žiaľ väčšinou boli neúčinné a slabé. Najviac sa mi pozdávala vizualizácia bubákov a postava M.Shannona v roli záporáka tiež nebola najhoršia. Hororík na jedno použitie. 55/100 ()

Jimmi

PARADA......Tak toto urcite patri medzi najlepsie horory roku,Atmosfera perfekta,napatie sa stupnuje z minuty na minutu,lakacie sceny funguju velmi dobre..aj ked ich cakate aj ked ich necakate,herci sa zhostili uloh gangstrov velmi dobre.. Ked som dopozerai RING TWO som bol velmi sklamany ale po tomto som bol velmi velmi prekvapeny...Kazdemu hororovemu "maniakovi"mozem len odporucit ()

darkrobyk

Pole kukuřice mě děsí od dob, kdy jsem si přečetl Kingovy Kukuřičné děti. Pak následovala jejich filmová ztvárnění a celá řada dalších horrorů si tu více či tu méně kukuřičnou kulisu vypůjčila. Když začal atmosféra slušně houstnout a gradovat, tak místo vyvrcholení se rozplizla do ztracena. Vše se do rychlého konce několikrát zopakovalo. Líbila se mi kamera a hudba, jež po většinu filmu byla nahrazena spíše rozličnými temnými pazvuky, vrzáním, hučením a sténáním. Očekávané lekačky nakonec příliš nevylekaly. Co nechápu - a nejedná se o první horror s takovou scénou - je, jak skupina přijede za světla k domu, spěchají ke schodům, střih, stoupají po schodech a je tma jak v pytli. Bleskové stmívání jsem zažil jen v srdci Norska, zde k němu určitě dojít nemohlo. Že se vybaví kopice filmů o domech člověk očekává, připomínka asijských horrorů typu Nenávist mě ale příliš nenadchla. ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor z westernového prostredia. Má zaujímavý príbeh o skupine zločincov, ktorí počas americkej občianskej vojny vylúpia banku a na ich ceste do Mexika sa rozhodnú prenocovať v starom opustenom dome, no zistia, že s ním nie je všetko v poriadku. Spracovanie sa mi páči, po úvodnej krvavej lúpeži netrvá dlho a už sa všetky dôležité postavy dostanú k opustenému domu, kde celý čas skvelo funguje pocit tajomnosti, takže film bez problémov zaujme, aj keď sa dlhší čas nič dejovo dôležité nedeje, potom sa už začne postupne odhaľovať celé tajomstvo domu a slušná záverečná fáza, takže film si celý čas drží dobrú úroveň. Čo sa týka samotných hororových scén, tak v tomto filme o ne až tak moc nejde, prvoradý je neustály pocit neistoty, ktorý plnohodnotne funguje po celú dobu, inak sa skôr len občas niekto stratí a poteší niekoľko slušných ľakačiek. Atmosféra je asi hlavným kladom filmu, je výborná a podobne je na tom aj napätie, takže po týchto stránkach film chválim. S hereckým obsadením som spokojný, viac priestoru má len skupina zločincov, kde je každý člen celkom zaujímavý a aj dobre zahraný a poteší hlavne Isaiah Washington. Réžia a technická stránka je na tom veľmi dobre, tu nemám čo vytknúť. A poteší aj vzhľad zvláštnych tvorov, len škoda, že nemajú viac priestoru. Som nadmieru spokojný, Hnev duší je kvalitný horor s výborným scenárom, zaujímavými postavami a slušnou atmosférou, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 76%, film sa páči mne na 73%. ()

Le_Chuck

Bez deciek, bez kompromisov, bez hrdinu (aj ten najvačší sympoš zo zebou ťahá nálepku childkiller) a asi prvý krát, čo na divokom západe nesvieti zlaté westernové slnko. Tradičné žanrové propriety, schopný režisér, utimátna zvuková zložka a neprevarená pointa. Strachu je pomenej, off-screenu je vyslovene škoda. 70% ()

• Přepadení banky ze začátku filmu bylo natáčeno až ve dvou posledních dnech. (TomikZlesa)
  • Dej filmu je zasadený do obdobia občianskej vojny v USA, do roku 1863. (beso74)