• Romantický

Keith (2008)

Tak do tohto som sa úplne zamilovala! Teenage romantická dráma, ktorá absolútne vybočuje zo zabehnutých koľají a narozdiel od presladených melodrám má v sebe niečo podstatné - správnu dávku reality. Určené aj pre chlapov, keďže romantika tu nie je rozvláčne ulepená počas celých 90 minút a skôr ju pociťujete, než vidíte na obraze. Výborné herecké obsadenie (v ktorom si ani neuvedomíte, že hlavná predstaviteľka Elisabeth Harnois je v skutočnosti o 8 rokov staršia od Jesseho McCartneyho) sa efektne zhostilo naoko zaškatuľkovaných charakterov, ktoré však postupne dokážu, že za každým prvým dojmom je niečo viac. Navyše fantastický gitarový soundtrack vynikajúco podčiarkuje to hlavné - vášeň, ktorá mi v A Walk to Remember tak chýbala a tu príde vždy v správny moment. Kvôli autentickosti hereckých výkonov (keďže v CZ dabingu im totálne nesadli hlasy) a neopakovateľnej reakcii na repliku "Fuck you!" odporúčam pôvodné znenie, alebo si to dajte masochysticky dvakrát za sebou - najskôr CZ, potom EN. Pochopíte všetky škaredé Keithove pohľady i Nataliine občasné afekty a mozaika replík vám krásne zapadne do seba. Šikovne rozohratá partička strihov a prepracovaných dialógov (ktoré v dabovanej verzii neboli preložené bohvieako výstižne, preto chápem nechápavé reakcie niektorých hodnotiacich) vás nechá v napätí a očakávaní, v čom vlastne tkvie tajomstvo sympatického Keitha, až do úplného konca. No, úplného nie, záverečná road scéna kazí ten úžasný dojem z vyvrcholenia príbehu. Aj tak vás však neklišéovité spracovanie a ľúbivý pohľad na Jesseho, ktorý po sérii rodinných seriálov ukázal, že naozaj vie hrať, určite dostanú. Mňa dostali na plnej čiare, za dva dni som Keitha videla trikrát a viete čo? Idem si ho pozrieť ešte raz :) 95%