• Romantický

Terapie láskou (2012)

Mimoriadne uveriteľná romanca pretkávajúca kvalitne vypointované dramatické a komediálne pasáže, ktoré fungujú v dokonalej symbióze. Ústredná dvojica snáď nikdy nehrala lepšie a na to, čo vnímate medzi nimi, je chémia slabé slovo - a absolútne si neuvedomíte 15-ročný vekový rozdiel! Bradley bol odjakživa kus, ale vo frajerských rolách si ma nikdy nezískal. Tu si kradne celý film aj všetky vaše sympatie pre seba. A Jennifer, nuž, aj keby to zahrala iba z desatiny tak dobre, ako zahrala, jednoducho jej neodoláte. Konverzačné prestrelky, netradičná kamera a Elfmanov soundtrack to ťahajú do nebies. 90%

Atlas mraků (2012)

Mindfuck. S hlbokou myšlienkou. 90%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Prosím pekne, takto sa majú točiť filmy pre / o mladých súčasnosti. Elegantne sa vyhnúť hyperbolizácii, klišé a fekálnostiam, podfarbiť bohovským soundtrackom a staviť na hercov s veľkou budúcnosťou. Už pred rokom som tvrdila, že Ezra bude filmový kráľ, a Logan bol príjemným prekvapením. Kúzelne prirodzené. A aha, chcem kamaráta gaya. 90%

Ladíme! (2012)

Všetky "High Glee School" muzikály išli úplne mimo mňa a tomuto som dala šancu len kvôli traileru, ktorý nadškrtol, že Anna Kendrick nielen dobre hrá, ale aj ladí. A veru, ladí celý film! Tiež by som bola radšej, keby sme sa nečakanej tyčke boli vyhli, ale... Na čo sa budeme hrať? Od začiatku viete, že to bude typické vysokoškolské hudobné klišé a komu to nevadí a má rád zaujímavo zaranžovanú muziku, smelo do toho! No a čo, že mi celé finále doplo už v momente, keď sa na scéne objavil The Breakfast Club? Práve tým mi Pitch Perfect perfektne udrelo na strunu. A záverečný contest som si pustila trikrát... A dám si ho ešte raz! 75%

Hunger Games (2012)

Po knihe veľké sklamanie. Totálne nevyužitý potenciál. Dúfam, že ďalšie časti napravia reputáciu aj moje rozpačité dojmy. 60%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Pre generáciu, ktorá vyrastala na trilógii American Pie, povinná jazda a neopakovateľná zábava. Fekálny humor, patetickosť a zveličovanie sú presne na hranici únosnosti, sexuálne narážky a zrelosť zase na vynikajúcej úrovni. Šmrnc tomu dodáva soundtrack vyskladaný z predchádzajúcich častí, takže mne doslova ulahodili :) Vezmite na to partiu do kina, aj viackrát, stopercentný zážitok!

Tanec draků (2010)

Prekvapivo dobré. Nenechajte sa odradiť indickou produkciou a ak máte chuť na romancu, ktorá dramatičnom pripomína slávny príbeh Rómea a Júlie (uvádzam iba ako príklad, dejová linka je odlišná), oplatí sa vidieť. Videla som dlhšiu verziu a niektoré scény by sa mi žiadalo skrátiť, ale aspoň to vizuálne estetično si človek môže vychutnať. A herecké estetično je tiež citeľné :) 70%

Navždy spolu (2012)

Nie je to romantika na kinozážitok, viac si to užijete doma zabalené v deke so šálkou horúcej čokolády. Ale inak pekné, nežné a dobre obsadené. A fakt, že príbeh je založený na skutočnej udalosti, vás na tých 104 minút príjemne obmäkčí. A poprosím, dámy, nenúťte zbytočne svojich partnerov, aby to pozerali s vami... 65%

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Nepomôžem si. A musím upozorniť, že nemám slabosť pre Efrona. Dopísmena sa stotožňujem s komentárom užívateľa Agatha (good job!). 70%

Dluh (2010)

Veľmi dobrý špionážny thriller s kvalitne odvedenými prvkami psychologickej drámy. Mossadská poľovačka na masochystického osvienčimského lekára; dva pohľady na trojuholník agentov s rozdielom 30 rokov; nevypovedaná otázka svedomia aj línia počatia - to všetko sú kontrasty, ktoré vás nútia film pozerať až do konca. Trošku nevydareného, ale kvôli zvyšku filmu a talentovanému obsadeniu mu to odpustíte. 75%