• Romantický

Interview (2007)

Obaja sú famózni a konverzácia je strhujúca, lenže... kvôli záveru celý dej nakoniec vyznieva akosi plocho. Oceňujem ale množstvo odkazov na originál. 65%

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Myslím, že toto je povinné pozeranie pre každého, kto je v niekoľkoročnom vzťahu a možno len na chvíľočku, ale už zažil aj to, čomu sa vraví stereotyp. Lebo bohužiaľ, niekedy príde. Teda väčšinou príde. Ale niekedy príde až v takej intenzite, že máte chuť toho druhého zabiť. No viete, že si to nezaslúži, tak máte chuť zabiť seba, že ste to nechali zájsť tak ďaleko. Nakoniec to skončí "len" zabitím vzťahu, aj keď straty na oboch stranách budú rezonovať už navždy. 80%

Kravaťáci (2011) (seriál)

What the heck?! Čím to je, že: 1. mám v poslednej dobe šťastie na také dobré seriály? 2. Gabriel Macht už 15 rokov nestarne? 3. aj niektoré nudné právne prípady vedia baviť? Well, obleky očividne robia svoje ;) 90%

Nespoutaný Django (2012)

Pre mňa najzábavnejší Quentin, ani toľko kečupu mi nevadilo (najefektnejšie bolo vytapetovanie Candyhouse), dialógy klasicky nestrácajú šťavu, stopáž fičí ako tá zápalná šnúra, vtipy fungujú, soundtrack ako riť na šerbeľ, ústredná trojica absolútny top, skrátka a dobre - nečakane rýchlo a kvalitne strávené tri hodinky. 90%

Na sv. Valentýna (2010)

Náááhodou, ja som sa kráľovsky bavila. Možno tomu pomohla nedôvera po New Year's Eve. Neporovnávajte s Love Actually, proste si užite niečo milé s veľa vydarenými fórmi. 75%

Lítám v tom (2009)

Najsympatickejší Clooney, akého som kedy videla. Prvá polovica zaujímavo graduje, v druhej sa zdá, že upadáte do stereotypu - a predsa to tak nie je! Dramedy rozprava o tradičných hodnotách, po ktorej zástancovia na oboch frontoch musia chvíľu popremýšľať, nakoľko film otriasol ich presvedčením. 85%

Newsroom (2012) (seriál)

Holly Mother of God! Seriálový objav roka! Nakoľko to takto v newsroome prestížnej americkej spravodajskej televízie funguje alebo nefunguje, to si nedovolím odhadovať. Ale tá vypointovanosť dialógov s guľometnou kadenciou a dynamickosť nielen v prístupe k tvorbe seriálu, ale hlavne v tom samotnom, o čom seriál vypovedá - v novinárskej práci - z toho robia neprekonateľný zážitok, ktorý sa pri každej epizóde vyrovnáva emóciám pri sledovaní áčkového veľkofilmu. Intenzívne odporúčam širokému publiku a pre žurnalistov povinná jazda (nedá sa to zaradiť do osnov a pozerať na prednáškach?). 95% // Po druhej sérii zostávajú dojmy a hodnotenie absolútne rovnaké, ba možno lepšie.

Láska bolí (2011) (seriál)

Veľmi vydarený seriál, ktorý vás nemôže začať nudiť, lebo krátke epizódky letia švihom za sebou a vy sa musíte stopnúť, aby ste nezbaštili celú sériu naraz! Vyzdvihla by som hlavne trefný konverzačný aj situačný humor, príjemný soundtrack a sympatické pestré obsadenie, ktoré epizódnymi roličkami korení celú sériu. 80% // Okay, dopozerané v priebehu 12 hodín (fakt sa nedalo zastaviť!) a CHCEM DRUHÚ SÉRIU!

Něco jako komedie (2010)

Prečo, do hája, som tento film odkladala tak dlho?! V prvej tretine som sa síce trošku opúšťala, ale v momente, kedy zaznelo Intro od The XX, to už naplno chytilo moju pozornosť. Ten úsmevný i krutý odraz reality, ako si každý večer líhame spať s inou emóciou a myšlienkou, ako dnešok naším životom pohol... Neprekombinovaný scenár, valcujúci Galifianakis (zdá sa to len mne, alebo obsadenie The Hangover zahrá mentálov ešte lepšie ako ožranov?). "If you're not busy being born, you're busy dying." Well done, babe. 75%

Bandits (1997)

Videné veľmi veľmi dávno (aspoň pred 10 rokmi), ale dodnes v dobrom spomínam, v pamäti utkvel hlavne soundtrack a podpis nahrávacej zmluvy :) 80%