• Romantický

2:37 (2006)

Naturalistická, miestami až surová sonda do krízových problémov (nielen) stredoškolákov. Geniálna kamera, strih, retrospektívy a dokumentárne vstupy, soundtrack dotvárajúci mrazivú atmosféru a skvele zvládnutá psychológia postáv aj ich podanie. Na 5* tomu síce chýba definitívna údernosť v závere, ale človeku to aj tak bude dlho vŕtať v hlave... 85%

Šťastný Nový rok (2011)

Nenaserie, ale ani extra neočarí. Film fakt iba do predvianočného obdobia na pohodový večer s partnerom či priateľmi. Na DVD. Na veľkom plátne neponúka dostatočný zážitok. Charaktery a pozadia jednotlivých príbehov takmer nevykreslené, a teda i výkony obsadených hviezd iba priemerné. Nepriznáva sa mi to ľahko, ale nakoniec bol práve Efron najlepším článkom filmu. Na 3* to vyťahuje až záverečná montáž, takže sit down, relax and wait for the last cut :) 65%

Bratři (2009)

Pôvodných Bratov som nevidela. A ani to nepotrebujem. Úplne mi stačí, ako na mňa zapôsobila americká verzia tohto psychologického portrétu jednej vojenskej rodiny. Príbeh miestami mrazivý, herecké výkony skvelé, kritické okamihy dvíhajú zo stoličky a soundtrack brnkne na strunu každému. PS: Carey Mulligan by som s dlhými vlasmi nespoznala! 70%

Ondine (2009)

Nádherné írske scenérie, efektná a vnímavá kamera, dokonalé rúško tajomstva, ktoré sa šikovne prepletá s realitou, podmaniví Sigor Ros a k tomu po všetkých stránkach krásni hlavní predstavitelia. Takto by mala vyzerať rozprávka pre dospelých 21. storočia (myslené bez akýchkoľvek dvojzmyslov). 90%

50/50 (2011)

Príjemné, autentické, a nebudem klamať, aj som si poplakala, ale... Prepáčte, film roku nie! Celková atmosféra i výkony tvoria lepší priemer, tak 4* aspoň za to, že v Josephovi (a nepomôžem si) vidím Heatha Ledgera - rovnaký výzor, rovnaká mimika - a nepopierateľne aj rovnaký talent. 70%

Rande na jednu noc (2008)

Veľmi príjemné prekvapenie, odporúčam na pohodový večer. Žiadna usoplená romantika, ale naozaj podarená one night road movie komédia o partii gayov, našrot kamarátke, niekoľkých ex a hlavne - dvoch dobráckych dušiach, ktoré sa našli v pravý čas a s tým pravým soundtrackom. Michael Cera mi konečne prestal prekážať a Kat Dennings (ktorá ma zaujala v Daydream Nation) po tomto definitívne milujem. Treba vidieť, 85% (nechápem, prečo to nie je v červených číslach!).

Last Night (2010)

Veľmi zaujímavá sonda do života jedného manželského páru, ktorý po pútavej hypotetickej výmene názorov na neveru sa s ňou skutočne dostáva do kontaktu. Sex na jednu noc či nikdy nezabudnutá a stále pretrvávajúca láska z mladosti? Čo z vyobrazených príbehov je horšie, na to nech už si odpovie každý sám. Kto existuje niekoľko rokov vo vzťahu, pre toho je tento film najviac výpovedný, či už sa s neverou stretol, alebo nie. Vynikajúco obsadení herci sa úloh zhostili majstrovsky, všetko je uveriteľné a citlivý soundtrack vám definitívne udrie na city. Nič presladené, krásna mozaika vzťahov zo života tak, ako ho skutočne poznáme. 75%

Netvor (2011)

Celkom zaujímavý námet, aj obsadenie by sa dalo, no všetko to odpísal až nechutne slabo napísaný scenár. S klasickou zápletkou rozprávkového príbehu Beauty and the Beast sa dala spraviť podstatne lepšia filmová variácia. Tak trápne repliky, prehnanú mimiku, silené dialógy a prehrávajúce výkony som už dávno nevidela. A pritom to obsadenie vyzeralo tak dobre... 10%

Národ snílků (2010)

Po zbabelom "Oh, gosh, charming...", ktoré bolo tým jediným, čo som sem dokázala napísať hneď po vzhliadnutí, komentár dopĺňam. Je to OČARUJÚCE, Kat Dennings ako dračica, no v kútiku duše krehká, a Reece Thompson ako večne zhulený, ale v skutočnosti utrápený dobrák. Očarujúci je príbeh, prostredie, kompozícia... A že sa to podobá na American beauty? To je len dobre :) 90%

Nezapomeň na mě (2010)

Priemerné. Spočiatku zaujímavo roztočený príbeh a spleť rôznych tragických udalostí nakoniec boli to jediné, čo vo mne po celý film udržiavalo určitú zvedavosť na rozuzlenie. Nuž, myšlienky nakoniec zostali bez hlavy a päty a odfláknuté charaktery sa vôbec nestihli prezentovať. Záver mi prišiel ako núdzové východisko, keď si scenárista už nemôže vymyslieť lepšie pokračovanie zápletky. Dokonca by som povedala, že až podpriemerné, ale k dvom ešte polovica hviezdičky aspoň za to, že aj napriek dlhodobej nesympatii mi prekvapivo Pattinson neprekážal. 45%