Agnieszka (2014)

Malá radost za první komentář zde k filmu, velká za pěkné dílko, umocněné dvojjazyčným doprovodem. Strastiplný osud vyvrženců ze společnosti a jejich těžký úděl na cestě nahoru či dolů vždycky chytne za srdce. Sice jsem nestihla položit otázku na konec filmu panu režisérovi, protože mi jel vlak, ale tak nějak není složité přijít na to sám. Nejlépe každý sám za sebe a skrz sebe sama. Kino na hranici 2016

Rodinný film (2015)

Český film občas zvedne laťku úrovně kvality a výsledek stojí nejen za zhlédnutí, ale taktéž zamyšlení. Tentokrát více než jindy(e) bylo příjemné sledovat nedobrovolné putování rodinného psa, nakolik zvládl porvat se s přírodními živly a neznámým prostředím, aby pak trauma netrauma stmelil člověčí rodinu s radostí sobě vlastní a bez nároku na odměnu, natož sebemenší vděk. 🐕 😎 Kino na hranici

Kolonie (2015)

Jsou to spíš lepší 3*, neboť podobných filmů, alias Vesnice, Rituál aj., na téma sektářské degradace osobnosti postavené na bázi strachu a utrpení, bylo natočeno dost a lépe. Takže nakonec za 4 díky napínavému závěru od akce "tunel" a samozřejmě kvůli sladké Emmě a neméně sladkému Danielovi.😘🍬

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Hudbu miluju o tom žádná, vidět a slyšet staré většinou hvězdné pecky jakbysmet, ale že ten náš malý český rybníček má tolik dravých štik, mě dostalo. Opět se vrací známé - zlaté české ručičky. Už asi vím v čem je jinak problém - v nekvalitní logistice na tuti. Tady vše naprosto klape, kromě skvělých výkonů, včetně choreografie a poroty. Naši komedianti si u mě hodně šplhli, dokonce i Čvančarka je snesitelná. 😜 🆒 💫

Před půlnocí (2013)

Scéna v hotelovém pokoji byla fuckt psycho...větší rozdíl mezi Marsem a Venuší snad neexistuje! P.S. Jak košatá a rozvětvená je lidská mluva - museli jásat nejeden učitel či spisovatel, jen já ne - nejraději bych ji v tu chvíli smetla do hajzlu, kam ostatně úspěšně směřovala. 💩 😜 🎯 👎

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Jak to tady hezky kecál rozvinul do několika vět roz(v)bitých, snaživý Leo se tak plazil, aby si konečně zasloužil vysněného naleštěného plešouna, až by se nad ním slitovala i božská veverka Božka a nakonec, aby svých devět životů nepřečerpal, mu ho z milosti dala. Né, že by si ho nezasloužil už tenkrát na západě v Titaniku, ale přece jen musel ještě dojít severní cestou přes východ na jih a dozrát k velkorysému odpuštění. Amen.

Kobry a užovky (2015)

Bratři jak se patří, za jejichž výkon by se nemuseli stydět ani Affleckové nebo Matt s Dejmonem. Teď vážně, musím přiznat že mě občas ta vole socka a smažka neskutečně srala, někdy oba braši, někdy všichni, ale stejně tak si České lvy plně zasloužili, jen na babičku zapomněli 😜 👍

Suburra (2015)

Ani nevím jak a přišel konec, tak to bylo strhující a napětím nervy drásající. Něco jako ruská ruleta - hlavní atrakce na drsné Sicílii, posunuté tak trochu na sever až někam k norským fjordům...Přestože oblíbený žánr, nemohu jít z důvodu až patologicky působícího zla výš, i když si to vysoká kvalita a prestiž provedení (ne)zasloužily.

Dánská dívka (2015)

Přestože uvnitř mne jsou rozporuplné pocity...něco jako neotravuj a snaž se být tím, kým jsi...a vo tom to právě je. Jelikož se učím mít alespoň 10% Gerdiny tolerance, nelze než ocenit minimálně herecké výkony a soudobou výpravu.

Nebezpečné myšlenky (1995)

V kompaktu to fungovalo, neboť každá, byť malinká snaha, se počítá. O to víc, pokud se tak děje na úrovni první (rodina) nebo druhé (škola) distance. "V mé třídě je četba poezie odměnou sama o sobě." Historická věta. K výbornému herectví potřebná nostalgie hudby, prostředí dané doby... A je jen krůček nasolit "A" všem bez rozdílu.