Roman.Ticka

Roman.Ticka

♥Milka K♥

okres Frýdek-Místek
V červených číslech.


58 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
  • 5.5.2020
  Jennifer Butler
  (kostymérka)

  Jennifer Butler, původním jménem Jennifer Lynn Feldpausch, se narodila jako druhá ze dvou dětí Joe a Marilyn Feldpausch. Její otec byl manažerem a matka získala magisterský titul v hudebním oboru. Všestranná Jennifer se od raného věku zajímala o výtvarné umění, později studovala kresbu, malbu, literaturu, divadlo, zpěv,… (více)

  • 17.9.2014
  Anne Archer
  (herečka)

  Americká herečka Anne Archer se narodila 24. srpna 1947 v Los Angeles do herecké rodiny. Pokračovala ve šlépějích rodičů Marjorie Lord a Johna Archera studiem divadelního umění na Claremont College, kde se účastnila školních divadelních produkcí. Profesionální hereckou kariéru započala na divadle na mimobroadwayských scénách i… (více)

  • 3.3.2014
  Lupita Nyong'o
  (herečka)

  Herečka a režisérka Lupita Amondi Nyong'o se narodila 1. března 1983 v Mexico City v době tříletého pracovního pobytu jejích rodičů původem z Keni a získala tak automaticky dvojí občanství. Tradicí etnika Luo je pojmenovat dítě podle událostí dne, její jméno je zdrobnělinou Guadalupe. Vyrůstala především v Keni jako druhá ze… (více)

  • 25.1.2014
  David Paymer
  (herec)

  Americký herec a televizní režisér David Charles Paymer se narodil 30. srpna 1954 v Oceanside do židovské rodiny otce Marvina, pianisty a hudebního ředitele a matky Silvie, cestovní agentky, která utekla do USA z Belgie z důvodu nacistické okupace. Rodiče se rozvedli v roce 1973. David objevil svou lásku k herectví v dětství… (více)

  • 27.12.2013
  Michael B. Jordan
  (herec)

  Americký herec Michael Bakari Jordan se narodil 9. února 1987 v Santa Aně. Je prostřední ze tří dětí, nemá žádnou souvislost se slavným basketbalistou Jordanem. Prostřední jméno Bakari znamená ve svahilštině ušlechtilý slib. Matka Donna pracuje ve školství a otec Michael A. Jordan je kuchařem. Rodina žila dva roky… (více)

  • 8.9.2013
  Gregg Henry
  (herec)

  Americký herec a hudebník Gregg Lee Henry se narodil 6. května 1952 v Lakewoodu. Studoval herectví na University of Washington v Seattlu. Hned po studiích se přestěhoval do Los Angeles, aby se mohl naplno věnovat herectví a oblíbené muzice. Hrál se svou kapelou a jako elév vystupoval na prknech Old Globe theater v San Diegu… (více)

  • 8.9.2013
  Brad Furman
  (režisér)

  Brad Furman je americký režisér, scénárista, producent, nejvíce známý pro svůj odvážný, provokativní, éterický styl tvorby, jenž je patrný v rozsahu celé jeho umělecké práce. Narodil se ve Philadelphii. Je hrdým nositelem vyznamenání Founders Scholar of New York University's Tisch School za vynikající studijní výsledky, jež se… (více)

  • 16.6.2013
  Ric Roman Waugh
  (režisér)

  Profesionální kaskadér, filmový herec, scénárista a režisér Ric Roman Waugh se narodil 20. února 1968 v Los Angeles. Otec Freddy byl jedním ze zakládajících členů organizace Stunts Unlimited, sdružující dodnes největší esa mezi kaskadéry. Otec jej přivedl do magického světa filmu a Ric měl možnost se setkat s velikány typu… (více)

  • 23.5.2013
  Dale Dickey
  (herečka)

  Dale Dickey není jen herečka, je také vypravěčka. Největším důkazem je jeviště v Clarence Brown Theatre, kde strávila většinu svého dětství a mladé dospělosti. Narodila se 29. září 1961 v Knoxville do rodiny spisovatele Davida Dickeyho a Missy Dickey, aspirantky na státního zákonodárce. Absolvovala na místní Bearden High… (více)

  • 16.2.2013
  Ludovico Einaudi
  (skladatel)

  Ludovico Einaudi (* 23. listopad 1955) je italský pianista a hudební skladatel v oboru vážné hudby. Je vnukem Luigiho Einaudiho, druhého poválečného prezidenta Itálie. Ke hře na klavír jej přivedla v dětství matka. Hudební kompozici a skladbu vystudoval na Verdiho konzervatoři v Miláně. Později také studoval pod vedením… (více)

  • 16.2.2013
  Tamara Tunie
  (herečka)

  Americká filmová, jevištní, televizní herečka, režisérka a producentka Tamara Renee Tunie se narodila 14. března 1959 v McKeesportu a vyrostla v Homesteadu. Její otec pracuje v rodinném pohřebním ústavu na předměstí Pensylvánie, s matkou Evelyn jsou rozvedeni. V roce 1981 absolvovala na Carnegie Mellon University, kde získala… (více)

  • 12.2.2013
  Rhoda Griffis
  (herečka)

  Americká herečka irského původu Rhoda Griffis se narodila 9. ledna 1965 v Raleighu. Navštěvovala Harnett Central High v Angieru, a poté získala bakalářský titul z oboru divadelní umění na University of North Carolina School of the Arts. Na divadle se pohybuje od svých 7 let, kde hrála v klasických hrách jako Lady MacBeth,… (více)

  • 5.2.2013
  Iveta Toušlová
  (účinkující)

  Česká novinářka, televizní a rozhlasová moderátorka Iveta Toušlová se narodila 2. srpna 1968 ve Vimperku. Její o 13 let mladší sestra Andrea taktéž pracuje v televizi jako reportérka. Na Jihočeské univerzitě vystudovala obor učitelství, specializace český jazyk, literatura, historie. Poté na dva roky vycestovala do ciziny, kde… (více)

  • 3.2.2013
  Brenda Strong
  (herečka)

  Americká herečka Brenda Lee Strong se narodila 25. března 1960 v Brightwoodu a vyrůstala nedaleko Portlandu. V roce 1978 ukončila studium na Sandy High School, a poté navštěvovala Arizona State University, kde získala bakalářský titul v oboru hudebním divadlo. Se svou výškou 1,82 m a přirozenou krásou uspěla jako Miss Arizona… (více)

  • 1.2.2013
  Barbara Bel Geddes
  (herečka)

  Americká herečka Barbara Bel Geddes se narodila 31. října 1922 v New Yorku do rodiny divadelního a průmyslového designéra Normana Bel Geddese. V rodině vyrůstala v uvolněné srdečné atmosféře a divadlo bylo jejím druhým domovem. Zde trávila s otcem opravdu hodně času. Není divu, že její snahy směřovaly k herectví, jež… (více)

  • 28.1.2013
  Josh Henderson
  (herec)

  Americký herec a zpěvák Joshua Baret Henderson se narodil 25. října 1981 v texaském Dallasu. S matkou Sharon a dvěma mladšími sestrami Hannah a Chelseou vyrůstal v Tulse, kde v roce 2000 absolvoval na Memorial High School. Po škole se vrátil do rodného Dallasu na konkurz do pěvecké reality show Popstars. Byl vybrán mezi šesti… (více)

  • 2.12.2012
  Roman Buťa
  (producent)

  Rozhlasový a televizní moderátor Roman Buťa se narodil 6. června 1987 v Praze. Už v 11 letech daboval pro televizi Nova, pak působil při Domě dětí a mládeže v Dětské televizi, ve 14 letech uváděl na kabelových televizích divácky oblíbenou hudební hitparádu Česká devítka, poté moderoval několik zábavně-publicistických pořadů o… (více)

  • 14.10.2012
  Esai Morales
  (herec)

  Americký herec, producent, režisér, hudebník Esai Manuel Morales, původem z Portorika, se narodil 1. října 1962 v Brooklynu. Do věku pěti let mluvil jen španělsky. Matka Iris Margarita byla odborovou aktivistkou mezinárodního hnutí za práva žen v oblasti textilního průmyslu, otec byl svářečem. Rodiče se rozvedli, když byl… (více)

  • 29.9.2012
  Campbell Scott
  (herec)

  Americký herec, režisér a producent Campbell Whalen Scott se narodil 19. července 1961 v New Yorku. Pochází z umělecké rodiny, jeho otec byl herec a oscarový režisér George C. Scott a matka byla známá kanadská herečka Colleen Dewhurst. Má staršího bratra Alexandra, spisovatele a jevištního manažera. Vystudoval historii a drama… (více)

  • 10.9.2012
  Nikolette Noel
  (herečka)

  Americká herečka Nikolette Noel se narodila 5. listopadu 1986 v Los Angeles, tamtéž i vyrůstala. Její matka byla slavná maďarská supermodelka Apostol Eva. Nikolette hovoří plynně maďarsky, domluví se španělsky. Ve městě andělů zahájila profesionální kariéru herečky ve věku šest let, když dostala roli v epizodě seriálu UNSOLVED… (více)

  • 10.9.2012
  Dane DeHaan
  (herec)

  Americký herec Dane DeHaan se narodil 6. února 1987 v Allentownu, Pensylvánii. Má starší sestru Meghann Carl. Otec Jeff DeHaan je počítačovým programátorem, matka Cynthia Boscia se živí jako nábytková manažerka. Dane vystudoval Emmaus High School a University of North Carolina School of the Arts. Na Broadwayské divadelní scéně… (více)

  • 18.8.2012
  Terry Chen
  (herec)

  Kanadský televizní a filmový herec Terry Chen se narodil 3. února 1975 v Edmontonu čínským rodičům přistěhovalcům etnickým původem otci z Tchaj-wanu a matce z pevninské Číny. Vzdělával se na školách v rodišti a Vancouveru, a poté vystudoval Univerzitu of Calgary. Po škole dva roky cestoval po Kajmanských ostrovech a Kubě,… (více)

  • 11.8.2012
  Frank Whaley
  (herec)

  Herec, muzikant, scénárista, režisér Frank Joseph Whaley se narodil 20. července 1963 v Syrakusách. Má napůl irský a sicilský původ. Otec zemřel v roce 1990 na zdravotní selhání spojené s alkoholismem. Má dvě sestry a staršího bratra. S bratrem založil rockovou skupinu The Niagaras. Vystudoval divadlo na University at Albany a… (více)

  • 11.8.2012
  Edward Shearmur
  (skladatel)

  Hudební skladatel Edward Shearmur se narodil 28. února 1966 v Londýně. V sedmi letech zpíval s chlapeckým sborem ve Westminsterské katedrále. Navštěvoval Eton College, dále prohluboval hudební vzdělání na The Royal College of Music a díky stipendiu pokračoval ve studiu na Pembroke College. Následně rozvíjel svou lásku k hudbě… (více)

  • 11.8.2012
  Murray Gold
  (skladatel)

  Skladatel a dramatik Murray Gold se narodil 28. února 1969 v anglickém Portsmouthu. Od šesti let hrál na klavír a již v mladistvém věku řídil vysokoškolský dechový orchestr. Po studiu historie na Cambridge University pracoval na divadelní produkci festivalu v Edinburghu a stal se scénáristou pro kanál Channel 5.

  První televizní… (více)

  • 6.8.2012
  Jenny Agutter
  (herečka)

  Anglická herečka Jennifer Ann „Jenny“ Agutter se narodila 20. prosince 1952 v Tauntonu. Dcera armádního důstojníka strávila dětství cestováním po různých zemích. V baletní škole byla objevena agentem hledajícím dítě s britským přízvukem. Roli sice nedostala, ale agent ji doporučil do filmu EAST OF SUDAN (1964), kterým ve… (více)

  • 3.8.2012
  Pam Ferris
  (herečka)

  Herečka Pamela E. Ferris se narodila 11. května 1948 v německém Hannoveru velšským rodičům, když otec sloužil v Royal Air Force. Otec byl policistou a matka pracovala v rodinné pekárně. Pam vyrůstala ve Walesu a v jejích 13 letech rodina emigrovala na Nový Zéland. V Aucklandu se začala věnovat divadlu a po návratu do Velké… (více)

  • 31.7.2012
  Geraldine Hughes
  (herečka)

  Irská herečka Geraldine Hughes se narodila v roce 1970 v Belfastu. Vyrůstala v dělnické rodině a nějaký čas všichni žili v typických městských bytech na Falls Road. Ve svém rodišti navštěvovala St Louise’s Comprehensive School. Brzy dostala novou šanci na lepší život, když vyhrála soukromé stipendium a vystudovala University… (více)

  • 28.7.2012
  Antonio Pinto
  (skladatel)

  Brazilský hudebník a filmový skladatel Antonio Pinto se narodil v roce 1967 v Riu de Janeiro. Je synem známého karikaturisty Ziralda, mladším bratrem režisérek Daniely Thomas a Fabrizie Pinto Alves, bratrancem filmového herce Fernanda Alves Pinto. Hudba přišla do jejich domu skrze sestry, když mu bylo sedm osm let, protože v… (více)

  • 28.7.2012
  Martin Short
  (herec)

  Kanadsko-americký herec, komik, scénárista, zpěvák a producent Martin Hayter Short se narodil 26. března 1950 v Hamiltonu. Pochází z katolické rodiny pěti dětí, matka Olive byla houslistkou, otec irského původu Charles Patrick byl firemním managerem. Oba rodiče zemřeli, když byl ve věku adolescenta. Vystudoval Westdale… (více)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7