Jasmíniny slzy (2013)

Woody Allen o klamech, sebeklamech a depresi, s výbornými postavami. Cate Blanchett naprosto vynikající ve všech polohách deprimované Jasmine, stejně tak Sally Hawking jako Ginger, která bohužel zůstává i herecky trochu ve stíni své "sestry".

Plán útěku (2013)

Lock Up - Donald Sutherland + Arnold Schwarzenegger + superloď = Escape Plan

Narodil se Kristus Pán! (2009)

Předtím, než se Martin Freeman stal Johnem Watsonem a Bilbem, tak jako sucharský neurotický učitel nenáviděl Vánoce v účelové vánoční komedii, kde především potěší sympatické dětské obsazení.

Felidae (1994)

O Kočkovitých bez humoru a roztomilého předení. Strohá animace podtrhuje noir atmosféru Pirincciho knihy, kterou film poměrně věrně adaptuje,

Elysium (2013)

Akční pohádka o chudém dělníkovi, který ve futuristickém království nastolil sociální spravedlnost. Blomkamp ji ale podává dostatečně (filmově) zábavně a přesvědčivě, aby se nezvrhla ve frašku.

DC_Release (2007)

Oproti ostatním screensaverům z dílny generative arts ve mně DC Release vyvolal alespoň nějaké emoce.

Legenda o Vánocích (2007)

Podmanivé obrázky zasněžené finské krajiny a legenda o svatém Mikuláši (finský Ježíšek).Nejzajímavější bylo postupné vytváření mýtu a ustálování zvyku vánočního obdarovávání.

Tom a Jerry - Předvánoční noc (1941) (epizoda)

O Vánocích je třeba na chvíli zapomenout na vzájemnou rivalitu a užívat si svátků, což zjistili i Tom s Jerrym :-)

Metráček (1971)

Hláška: No co-co-cooo? musela být svého času nesmírně oblíbená, vzhledem k tomu, v jaké kadenci jí užívají postavy v Metráčkovi.