Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Recenze (1 233)

plakát

Prvních 100 (2014) (seriál) 

Guilty pleasure jak vyšitá

plakát

Whiplash (2014) 

Hlavní postavy byly tak ošklivé, až fascinující. Takové bubenické Rekviem za sen...

plakát

Poldark (2015) (seriál) 

Aidan Turner! Spousta kamerových obletů kolem Cornwallských útesů - a tak intenzivní melodrama, že jsem sotva stíhala shánět další epizody. Třetí sezona je bohužel trochu jalovější, ale první dvě mají na historickou telenovelu neskutečný spád...

plakát

Iron Fist (2017) (seriál) 

Další Bruce Wayne zachraňuje své město aneb kterak sympatické postavy bojují s komiksovým klišé na třetí...

plakát

Bohéma (2017) (seriál) 

Kdyby část dějových linek nevyšuměla do ztracena, část postav bez vysvětlení nemizela z epizody na epizodu a podařilo se více akcentovat ty příběhy, které v sobě nesly dramatický potenciál (narození malého Nového, soud s Burianem), určitě by nebylo tak obtížné dobdít každou epizodu až do konce. Tezovitost a faktografická nepřesnost byly nakonec docela podnětné, protože jsem alespoň měla motivaci si problematiku Barrandova přípomenout.

plakát

Doktor Strange (2016) 

Další v dlouhé řadě marvelovských originů těží především z charismatu Benedicta Cumberbatche a dostává se tak velmi vysoko. Vymazlená je vizuální stránka, především ohýbání reality, škoda je potom nevýrazného protivníka. Jak je ale zřejmé z potitulkové sekvence, další záporák by mohl stát za víc.

plakát

Padesátka (2015) odpad!

Něco tak strašidelného jsem v kině neviděla už dlouho.

plakát

Učitelka (2016) 

S určitou tezovitostí se u Hřebejka s Jarchovským musí počítat, jinak se ale jedná o příjemné překvapení, sevřené drama, kde se Dolores Umbridge potkala s rozhněvanými rodiči. Sympatické rovněž je, že narozdíl od jiných slovenských filmů nebyla Učitelka předabovaná do češtiny.

plakát

Můj boj (2006) (divadelní záznam) 

Kultovní divadelní hra, která si v ostravském NDM kroutí už dvanáctou sezonu a diváci se na ni pravidelně vrací. V televizi jakožto záznam bohužel ztrácí atmosféru.

plakát

Justin Bieber: Never Say Never (2011) 

Tento dokument mi přišel fascinující - nejen svou umělostí a neupřímností - ale i sugestivním budováním Bieberova kultu - vzlykající děvčata, zapojení sociálních médií, coverů. Uměle vytvořený oblouk s Madison Square příliš nefunguje, stejně jako návaznosti - často ani nebylo vůbec jasné, jaký koncert sledujeme, Pokud dokument o dětských hvězdičkách, tak radši kousavá česká Show!