Počátek (2010)

Celé mi to príde tak trochu nezmyselné, nereálne no pritom pútavo a veľmi dobre spracované. Človeka niečo láka aby sa pozeral až do konca i ked má pocit, že je to celé len nezmysel a únik z reality. Miestami mi to vôbec nedáva zmysel a vôbec tomu nerozumiem, no i tak má to lákalo pozerať sa. Nie som vôbec fanúšik sci-fi ani podobných filmov, no spracovanie bolo pekné, efekty a vizualuzacia. Herecké obsadenie až na Dicapria ma budili, no a celé to vo mne nezanechalo noc take, aby som si povedal wow toto si este pozriem. Určite originálny nápad v peknom šate, no mňa to neohurilo.

Najprísnejší rodičia (2013) (pořad)

Musím napísať, že britský originál ma baví o kusocek viac, no len preto, že tam tvorcovia disponujú s väčšou variaciou rodín z celého sveta a tak môže divák vidieť i kultúrnu rozmanitosť a porovnávať výchovné metódy pteviazane kulturologickou mentalitou jednotlivých náhradných rodín. Markiza sa vsak pekné inšpirovala a darí sa jej zatiaľ nielen pri výbere tinedzerov, ale i náhradných rodín. Divák má pekné možnosť najskôr spoznať mladych drlikventov, ich rodiny a prostredie v ktorom sš pohybujú, neskor náhradné rodiny a výchovné metódy, ktoré uplatňujú. V každom pripade skvelá šou, ktora ma uroven a je skvelé, že je nasadená v prime-tíme čase. Poucna, no pritom putava.

22 výstřelů (2010)

Dobrá dejiva línia, pekné európske spracovanie a skvelý Jean Reno. Pri tejto snímke som si uvedomil, že Reno lepšie vyniká v akčných a dramatických snímkach ako v komediach. Veľmi má bavili to napätie a spracovanie aké tvorcovia ponúkli. Trochu to pripomínalo "Taken" no vôbec mi to nevadilo. Od začiatku do konca bol divák v napätí a čakal ako to s Renom skončí, keďže pri európskej produkcii sa ťažko predpokladá záver. Úprimne bol som rád, že na konci prišiel happyend a mohol som ísť v kľúče spať.

Happy Feet 2 (2011)

Skvelý filmik po viacetich strankach. Páči sa mi vyváženosť humoru a napätia, skvelé songy, originálna hudba. Veľmi má pobavila pieseň O-zóne v originálnom spracovaní. Zaujímavá senica línia, skvelá anumacia. Oceňujem prepojenost animovaných scén doplnených o hrane scény. Som veľmi príjemné prekvapený, čakal som, že druhé pokračovanie bude nudné a suché, no v ničom nezaostáva za prvou časťou a možno ju este aj prekonáva. Časový odstup medzi jednotlivými časťami vidieť na kvalite.

Scooby Doo! Prokletí nestvůry z jezera (2010) (TV film)

Myslím si, že vo väčšine prípadov by mali zostať animovky anomovkami a nemali by sa zfilmovat. Nuž, toto je presne ten prípad. Bizarna az absurdná nezaujimavost snímky, ktora vôbec na filmovom platné nevynikla. I ked sa dá ns to pozerať, je to len čajovú odvar animovky a chaby podpriemer.

Líbáš jako Bůh (2009)

Veľmi príjemné pizeranie, dobrý relax, skvelé herecké obsadenie. Vidieť Magalivu vo filme je dnes už rarita a v tejto snímke žiarila naplno. Naozaj dobre spracovanie. Dostal som to, čo som aj čakal a este trochu naviac.

Kocour v botách (2011)

Nuž takmer vôbec som sa nebsvil touto snímkou. Čakal som podstatne viac, keďže celosvetova propaganda bola masívna. Vôbec mi nesai charakterové stvárnenia filmu, absentovalo viac spontánne vtipnych scén. Film sa pridrzal klasickej dejovej línie v štýle ako vajce išli na vandrovku a išiel s ním aj kocúr? Tvorcovia sa snažili zaujať a po úspechu v Shrrkivi dať dostatočný priestor kicurovi, no mne sa oveľa viac páčil práve v Shrekovi. Tu mi to celé pripadalo len ako chaby priemer a nič extra. Viackrát by som to už nepozeral.

Válečný kůň (2011)

Jeden z .ajlepsich filmov aké som za posledné obdobie videl. Každá scena tohto filmu je tak zaujímavo a atraktívne urobená, že váš táto snímka rýchli dostane do deja. Vôbec mi pritom ani nevadilo, že je film trochu dlhší ako som zvyknutý. Úprimne nechápem ako je možné, že tento film ostal bez Oscara. Jednoducho skvelá Spielbergova práca. Silné emócie, herecké výkony, úžasné exteriéry a príbeh na ktorom sa dá stavať. Absolútne nemám co by som vytkol. Lepšie spracovanie si neviem predstaviť.

Železná lady (2011)

Absolútne som nepochopil prečo tento námet filmovo spracovali a tak veľmi ho ospevuju. Neskutočne som sa budík. Dokonca ma nudila i Maryl Streep a to už je co povedať. Jednoducho na tejto snimke nie je nič, čo by má zaujalo. Je to strata času.

Taková nenormální rodinka (2010) (seriál)

Naozaj skvelý seriál po všetkých stránkach, nielen plný napätia, charizmatického hereckého osadenstvá, no človek sa tak rýchlo dostane do deja, že potrebuje vidieť ďalší a ďalší diel a strašne si prajem, aby tento projekt točili i ďalej podľa mňa je vážne výborný. Nielen originálnosť o rodinke so superschopnosťami, ktorá sa mi mimochodom páčila aj v animovanom spracovaní, no herecké stvárnenie je ešte o úroveň lepšie. Každý má inú superschopnosť a iné problémy zvládnuť svoju moc, tam vonku čakajú nástrahy a len spolu ich dokážu prekonať. Presne týmto projektom mi tvorcovia udreli na moju strunu a okrem spracovania oceňujem aj námet a scenár, prakticky nemám tomuto seriálu čo vytknúť, až na hudbu, ktorá by to viac podtrhla, každá epizóda by si zaslúžila nejaké skvelé songy a hosťujúce herecké hviezdy, ktoré by vyzdvihli kvalitu tejto snímky. Určite si vždy rád aj niekoľkokrát pozriem tento seriál. Doporučujem!