Red Dog - psí legenda (2011)

Neviem prečo ale už od začiatku som mal pocit, že sa skôr jedna o komédiu ako drámu. Miestami som sa dosť miril a film vo mne nedokázal vyvolať emócie ako napríklad Haciko - príbeh psa. Ked ke v hlavnej úlohe nejakého filmu vždy to záujme, no je peň ma tvorcoch ako dokážu túto dispozíciu využiť a ako zabezpečiť aby to zanechalo u di aká dojem a.chcel to.vidieť znovu. Bohužiaľ v tomto pripade to nevyšlo a mám zmiešané pocity. V každom pripade je to podpriemerný film a ak v takomto style pokračuje austrálska produlcia, dobre vedieť, dám si na to pozor.

Naboř a ujeď (2012)

Určite som očakával viac, ked som som si precital že tu bude hrat Bradley Cooper. Bola to dosť nuda a skutočný podpriemerný. I ked nešlo o prvoplanovu komédiu práve tie vtipne scénky kedy sa mi na tvary objavili ka tvary náznaky úsmevu, tých tam bolo ako šafranu. Skutocne nedotiahnuté. Napríklad scénky s nahymi dochodcami boli vtipne, alebo ked tomu nesikovnemu policajtovi preletí bowlingova guľa cez predné sklo auta. Tiež sa mi páčila tá blondata vyucujuca v uvode filmu, ktora si už co to preskakala v živote a zjavne sa vyzná v liekoch. ;-) Nuž, inak to bola dosť obeda a už by dpmk to druhýkrát dobrovoľne nesledoval.

Hudba hrát nepřestala (2011)

Veľmi originálna a zaujímavá snímka, nikdy predtým som nič podobne nevidel. Možno preto,.že.tie najlepšie príbehy píše život. Je zvláštne, že narušený vzťah otca a syna musí zmeniť až ťažká choroba a ojedinelá diagnóza, vďaka ktorej hlavný hrdina.stratí krátkodobú pamäť a jediné, čo mu zostalo su spomienky na minulosť spojené s hudbou, ktoru tak miloval. I ked som sa občas nudil, nevadilo mi to natoľko aby to.znižovali hodnotu tohto filmu. Koniec a ten koncert, ktorý bol.symbolom nájdenia.stratenej cesty medzi prvom.a synom.bol.skvelý moment vedúci prerodu. Otec si uvedomil čo. Setko pokazil a prečo vlastne? Syn si uvedomil prečo až teraz? Bolo to smutné i vedúce k zamysleniu, napriek tomu, že sa tvorcovia nepokusali hrat ma city, čo by bolo možno ma škodu a narušilo by to výpovednú hodnotu filmu. Určite vsak hodnotná dobová snimka s autentickou muzikou, ktora vas nenechá chladnymi.

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Najskôr som mal.dojem, že zákerná len o klasickú snímku s dostihovym zameranim v zmysle človek - kôň - preteky, dokonca mi so začiatku chýbali emócie alebo niečo vďaka čomu by som si povedal, že tento film ke niečo viac ako len priemer avšak postupnou gradaciou vedúcou až k záverečnej scéne sa napätie a emócie zvacspvali a ja som máp pocit, že čoraz viac prežívam tento film, tento príbeh, tieto životné dostihy. Oceňujem herecké obsadenie ako aj hudbu, spraco qnoe mi zo začiatku pripadalo priemerne avšak na konci som si uvedomp, že všetko do seba zapadá ako ma. Tento veľkolepý príbeh je totiž viac ako pribeh koná a jeho dostihov, je to príbeh silnej ženy, ktora sa nebála riskovať a uro it niečo onak ako všetci ostatní, nebála sa vzoprieť osudu a časť i ked ju názory iných zrazali dole. Je to príbeh o odvahe a sile o vytrvalosti a veľkom uznaní, ktorý si tento pri wu zaslúži. Skĺbiť rodinu a prácu napriek vzdialenosti a dokázať všetko zvládať tak majstrovský, vysluzit si uznanie nielen od rodiny, ale i od mužov v tom dostihovol mužskom svete, klobúk dole. Možno teraz nehodnotim celkom racionálne, ale je mi to úplne jedno lebo sila tohto príbehu je natoľko výrazná, že brebije akékoľvek nedostatky v spracovaní. Klobúk dole Disney podaril sa.vám pekný a hodnotný film!

Prostředníci (2009)

Ani nie zle, no ani oslnujuce. Na to že sa jednako o snímku inšpirovaní skutočnými udalosťami mi pripadalo, že to celé bolo až príliš prifarbene na efekt pre diváka. Trochu chaotické dejove znazornenie, avšak zaujímavé herecké obsadenie. Som rád, že sa to nakoniec celé skončilo v podstate do re pre hlavného jedinú a ten, ktorý tam bol nakoniec peň ako prostrednik z toho vyviazol s minimálnou ujmou. Bolo pekne znázornené ako veľký biznis môže znicit rodinu a aké spinavosti sa v tomto obchode dejú. Hlbší dojem to vsak vo mne mezqnechalo a mohlo to byť aj lepšie spracované. Oceňujem vsak inšpiráciu skutočnými udalosťami, lebo takéto filmy mám rád.

Na dřeň (2012)

Námet pekný, no spracovanie chladné a chabé. Stale som čakal na moment, ktorý so mnou zatradie a uvedomím si o com to celé vlastne je. Najsilnejšou scénou bi asi prepadnutie chlapca pod ľad a boj otca o jeho záchranu. Nastal tam akýsi prerod, kedy si nezodpovedný otec uvedomil sky je jeho zmysel života. Dosť som nepochopil túto snímku a do spomínaného momentu som sa pomerne nudil. Ohuru ma kosatky, no vztahove veci v tomto filme bi tak zložito vykredlene, že ma nudili a nedostalo sa ku mne to čo by sa malo. Nemalú to tvorcovia zbitocne naťahovať. Naviac hľadanie cesty Cottilard s hlavným hrdinom bolo take nemastne - neslane, že ma to neoslovilo.

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Na slovenske pomery celkom príjemné spracovanie romantického seriálu odohravajuceho sa vo vinárskom prostredí. Pekná kombinácia a hlavne herecké obsadenie vďaka ktorému sa dá na tento seriál aj pozrieť i ked nie som jeho fanúšik. Je zaujaimave vidieť prerod Mely Pociskovej pd dievčatka k žene a úloha jej celkom sedí. Seriál nie je nič prevratné, kde by sme mohli hovoriť o nejakej kvalite, ale mainstremovy prúd komerčných televízii diktuje v.sucasnosti takýto trend, ktorý záujme masy, ktoré si kazdy deň sadnú pred televízor, vylozia si nohy a pekne zrelaxuju. Určite aj to treba a v konečnom.dôsledku je to lepšie ako ny mali v telke bežať nejaké osuchane mexické telenovely alebo turecké.seriály. Aspoň majú diváci možnosť vidieť slovenskych hercov. V porovnaní s Panelakom, ktorý je už nudný určite vyšší level, len netreba prepisknut dobu vysielania lebo po istom.čase sa aj to zunuje.

Pí a jeho život (2012)

Absolútne fantastický a famózny film, ktorý je tak vhodné a vkusne spracovaný podľa knižnej predlohy a inšpirovaný skutočnými udalosťami , že by som mu doprial aj viac Oscarov ako dostal. Ang Lee odviedol skvelú prácu. Keďže som mal najskôr možnosť prečítať si knihu, mám možnosť porovnať. Vsetky moje predstavy zrazu dostali reálne kontúry. Málokedy sa podarí knihu tak dobre preniesť na filmové plátno s takou dobrou hudbou, efektami, scenárom, hereckým obsadením, zanechanim pointu. Miestami mi po tele behali zimomriavky. Film vas jednoducho pohltí bez toho aby ste v tej chvili vnímali.realitu okolo vas. Príbeh založený na viere a odvahe, ktorý prekonáva akékoľvek náboženské hranice a tým popiera zákony tohto sveta je cestou ukázať ľuďom že viera je v srdci a nie v knihách a pouckach. Je mnoho spôsobov, avšak len jedna cesta veriť. Tak ako sa môže zdať neuveriteľný tento príbeh, dokáže byť uveritelny tento film. Dva pri ebu na konci.z.ktorých si japonskí rybári mali možnosť vybrať hovoria za.všetko. Čo je viac pravdepodobne, pribeh so zvieratami alebo s ľuďmi? Veľký rešpekt pre všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom participovali na tejto snímke. Je to kusisko dobrej roboty, ktora vas nenechá bez emócií.

Extreme Dinosaurs (1997) (seriál)

Pamätám si, že som miloval tento serial ako dieťa a strašne mi chyba. Je to tak nakazlive,.že potrebujete vidieť po čase opäť. Tá úvodná anelka nemala.chybu. "Tuším sa to.stalo na inej planéte, takých pri snov je malo, malo na svete..."Neviem to nájsť ani na youtube, tak ak ny ste to našli, ale po to máte doma napíšte mi. Veľmi rád by som si to opäť pozrel. Naozaj pekne spomienky.

Vítejte v novém těle (2011) (pořad)

Jedna z najlepších, najmotovujucich a najprevratnejsich šou, aké som kedy videl. Ani z ďaleká tu nejde len o chudnutie a ukážku ako si upraviť stravu a začať cvičiť. Práve v tom je táto.šou taká prevratna, že ukazuje aj súkromný život a problémy daných ľudí, ktorých problém nie je vo váhe, ale v hlave, v motivácii a v bloku ktrory nedokážu prekonať. Je smutné vidieť ľudí, ktorý sa vzdali svojich šancí na zmenu. No možno len čakali na impulz, ktrory ich pomôže nakopnut, budem im veriť, povzbudzovať ic a ukáže im, že majú viac ako si mysleli v podobe Chrisa. Každá jedna časť je tak iná a pritom podobná. Prekonávať samého seba a svoj strach, svojich malých nepriateľov v hlave je ten najťažší boj na svete. Aj na tejto šou je pekne vidieť koľkokrát musíte vstať a kolkokrat vas zrážka na kleina. Dosiahnuť svoj cieľ nie je jednoduche, no ked máte motiváciu máte šancu zmeniť to. Táto šou naozaj nie je peň o chudnuti, ale je o živote o kazdodennm boji so životom, vnútornej sile. Kazdy si tu môže nájsť niečo svoje a dokázať pochopiť, že najťažší boj je boj so samým sebou a boj so svoajim osudom. Vždy je čas na zmenu, no musíme začať od seba. Nemôžeme čakať,že.zmeníme svoje okolie alebo tento svet ak v prvom rade nezmeníme samých seba. Je to celé o nás...o každom jednom z nás.