Imigranti (2009)

Známe herecké mená, skvelý scenár a námet na ktorom sa dá stavať. Snímka ktora v mnohých ohľadoch pripomínala film "Crash" rozhodne mala niečo do seba a zaujala. Mám veľmi rád podobne spracované filmy, ktoré vychádzajú z reálnych základov a svojou dejovou líniou vytvárajú mozaiku, ktora na konci vyústi k zamysleniu. Harrison Ford A Ashley Kiss boli len bonbonikmi, ktoré malú prilákať divákov, no svojou kvalitou prispeli k celkovej hodnote snímky. Človek sa opäť mihol zamyslieť nad hodnotou slobody, slobodou prejavu, aká je trnka čiara medzi krokom vpred a vzad. Čo he až človek ochotný urobiť aby dosiahol svoj cieľ. Americká multikulturna spoločnosť sa javí ako demokracia postavená na stabilných základoch, avšak pod jej záštitou su mnohé etnika a kultúry, ktoré žijú podľa svojich pravidiel a riadia sa vlastnými morálnymi normami. Opäť som mal možnosť vidieť skvelý a hodnotný snímok, naviac výborne spravovaný, ktorý vrelo doporučujem. Určite vo vas zanechá dojem!

Divoši (2012)

Trochu uletene, zamotane brutálne na môj vkus. Film do ktorého nstlacili známe tváre a dali mu mafiansko - krimi šmrnc sa podľa mňa veľmi nevydaril. Prehnaná brutalita, zamotaná zápletka ktorej chýbalo oživenie v podobe humoru. A koniec ktorý bol taký koncici nekoncovy. Nečakal som súce happy end, no ani to, že najväčší grazel, ktorý si už od začiatku zaslúžil nakopat z toho vyviazne bez skrabanca ako nový boss. Benicio to zahral dobre, lebo aj ja som mal chuť jednu mu vraziť. Celkovo je to vsak ťažko stravitelny film, ktorý skončí tak nevypovedane a je trochu o vzťahoch, trochu o mafií, trochu o modernej a Amerike, trochu o hodnote priateľstva a rodiny, no spojené nevľúdne brutálnym a nudnym spôsobom.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Peter Jackson je geniálny režisér a tak ako sa mu vydarilo spracovanie Pána prsteňov, tak sa mu vydaril i Hobbit. Tu vsak nejde len o filmové spracovanie, ale aj o silu príbehu a vyváženosť Pána prsteňov už asi nič neprekona. Hobbit miestami pripomínal viac rozprávku ako dobrpdruzno-vypravne fantasy. I ked je Hobbit taktiež napínavý, neodpustím si porovnávanie a viac na mňa zapôsobil Pán prsteňov. Hobbit je vsak skvelý a určite sa ho oplatí vidieť. Skvelá hudba, atmosféra, efekty. Škoda, že neobdrzal žiadneho Oscara i ked by si zaslúžil aspoň za kpstymi. Bol.som.veľmi, veľmi.spokojný. K dokonalosti chyba už len to čaro, ktoré sa nedá vysvetliť, ale ohuri vas to.

Země bez zákona (2012)

Mám rád nové filmy, ktoré mapuju medzivojnového obdobie v USA. Je to take zaujímavo old school. Naviac kostymeri si prídu na svoje. Este som nevidel film, ktorý by mapoval obdobie prohibicie, preto som sa nechal prekvapit. Na tejto snímke je dobre, že vas vždy niečím prekvapí a divák nevie ako sa to skončí. Úprimne som nečakal, že prežijú všetci traja hlavní hrdinovia a na konci budú žiť usporiadanym životom. Čo by som mohol vytknúť je herecké obsadenie, chceli to trochu viac výraznejších hereckých postáv, tak ženských ako aj mužských. Samozrejme hudba, tá ma vôbec nenadchla, opäť to podcenili. Pritom pri takomto filme by hudba pekne zvyraznovala dej. Menej dramatických scén. Chcelo by to niečo velkolepejsie. Takto to pôsobilo na mňa ako ackovy film v beckivom obale. Určite sa vsak oplatí vidieť a urobiť si vlastný názor. Nudiť sa nebudete, no nejak vyrazne vas to ani nestrhne.

Argo (2012)

Napriek tomu, že ocenujem veľmi.autentické zábery z Iránu, inšpiráciu skutočnými udalosťami a čo najvaciu snahu sprostredkovať dane udalosti tak ako sa stali, nič z toho ma úplne nenandchlo. Bolo to take oscarovo - americké, chápem prečo táto snímka ziskala oscara. Čakal som viac a možno ani nie. Určite vsak neľutujem, že som si našiel čas pre tento film nuda to nebola i ked by som si asi mal klásť otázku čo mi vadí a ako by sa to dalo spraviť lepšie, je to len v tom,.že.to nebol môj šálok kávy.

Od srdce k srdci (2003) (TV film)

Napriek tomu, že romantické filmy mi.veľa nehovoria lebo si vsetky na jedno kopyto, táto snímka je príjemná výnimka. V hlavnej úlohe kone, ranč, pekná príroda, to rozhodne vie zaujmut. Tento film patrí k tomu lepšiemu vo svojom žánru a i ked je to klasický zamilovaný trojuholnik, pekne a vkusne zaobaleny.

Jack a obři (2013)

Napriek tomu, že recenzie predznamenávajúce tento film zneli dobre a film sa mi v kine páčil, nebolo to až tak úchvatné ako som čakal. Film by sa dal rozdeliť na dve polovice a to objavovanie Jackových schopností byť hrdinom a hľadanie samého seba, no a v druhej polovici boj s obrami. Obri pôsobili skutočne majestátne avšak nie hrôzostrašne ako napríklad ohyzdi v Pánovi prsteňov, ale skôr vtipne nemotorne, nedokonalo, čo je v konečnom dôsledku dobre, lebo to vyvolávalo dojem, že majú aj svoje slabiny. Čo bolo však slabinou filmu v 3D sú samotné 3D efekty. Vo filme ich bolo tak žalostne málo, že divák zostal prakticky oklamaný a priplatil si za nič. Je to škoda, lebo film ponúkal neskutočný priestor ako divákov trhať zo sedadiel od napätia a prekvapenia, no nestalo sa. Veľká škoda. Napriek všetkému sa jedná o dobrý film, no v konečnom dôsledku je to len moderne prevedená rozprávka, ktorá vo vás hlbší dojem nezanechá a rýchlo na ňu zabudnete.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Mám veľmi rád tento seriál. Pihodivy dej, školské prostredie, každodenné zaplatky, sympatické herecké obsadenie. Hlavne pre mňa ako Slováka neopozerane herecké obsadenie. Určite by to chceli trochu pizdvyhnut napríklad hudobnými vsuvkami ako v Glee. To by sa mi celkom páčili. Dať tam nejaké nové spevácke talenty...avšak príjemné spracovanie.

Méďa Béďa (2010)

Pomerne veľká nuda i ked obrovské očakávania. V poslednom čase sa nedarí filmarom kvalitné a vtipne spracovať animované rozprávky počnúc Scoby Doo či Smolkami. Až na tu vtipnú korytnačky som sa dosť budík a mňa je vtip a humor u tychto filmov prvoradý. Celkom škoda. Musím vsak pochváliť spracovanie Yogiho a Bubua, ktorí pôsobili presne tak ako som si to predstavoval. Herecké obsadenie mohli byť tiež zaujímavejšie, takže len 2 hviezdičky.

Netvor (2011)

Trochu plitke moderné prevedenie príbehu i jraske a zvierati. I ked Vanesa Hudgens je skvelá tí je okrem hudby asi tak jediné pozitívne na tejto snímke. Vôbec sa mi nepáčili stvárnenie toho netvoria. Pôsobil príliš syrrealisticky, čo mi dosť vadilo. I ked sa dá na tento film pozerať je to prakticky oddychovka, ktora vo váš žiadny výraznejší dojem nezanecha a rýchli na ňu zabudnete.