• Thriller

Hranice lásky (1999)

Herecké výkony na vysoké úrovni, to je hlavní deviza tohoto dramatu o lásce, žárlivosti, touze a jednom velkém slibu. Knihu jsem sice nečetl, ale Greenův rukopis je z obrazu patrný, za což vděčíme skvělému scénáři a režii Neil Jordana.

Hranice (2006) (studentský film)

Na začínajícího režiséra velmi dobré. Divák alespoň trochu vzdělaný v moderních dějinách sice velmi brzy ví, co se děje a co se stane, to ale na kvalitě nijak neubírá. Velmi dobře zahrané, žádné bohapusté experimentování mládí, prostě fajn a klidně se s chutí podívám znovu.

Výletníci (2007)

Dost dobrý dokument. Škoda, že se nepodařilo natočit, jak to do těch důchodců hustěj. Ale jak vidno, někteří jsou spokojení a to, jak s nimi manipulují, si ani moc nepřipouští. Projedou se, pokecají, jsou mezi svými vrstevníky a nehnijí jen doma.

Revizoři (2003)

Tohle se těm Maďarům fakt povedlo. Hodně vtipu, ale mnohdy i mrazí, akce na úrovni a skvěle sestřihané. K tomu dobrá hudba a výborní herci. Tenhle "svět pod světem" měl své magické kouzlo, i když já bych radši zůstal na povrchu. Ale aspoň nahlédnout opravdu stojí za to.

Mia (2006) (studentský film)

Režisér má nejspíš rád Davida Lynche. Ne že by se tento film dal s Lynchem nějak porovnávat, ale jisté paralely by tu byly. Nechci a nebudu nikoho obviňovat z napodobování. Ostatně mít vzory je dobrá věc. A třeba jsem úplně vedle a Tomasz Lynche vůbec nemusí. Každopádně je tenhle film docela zdařilý a kdyby se to třeba víc propracovalo a třeba pak i víc natáhlo, mohlo by z toho být velmi dobré psychologické drama...třeba...třeba taky ne. Jestli ale chce režisér točit tak, jak je napsáno v obsahu (pokud je to pravda), pak je to cesta do pekel a ne k divákovi. No uvidíme, jestli uvidíme.

Černý racek (2007) (TV film)

Takové obyčejné vyprávění a celkově nijak zvlášť zajímavý film.

Pusinky (2007)

Třikrát na třetí zmatený nic, velký NIC. No prostě bomba blbost.

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Pěkně vygradovaný western, v němž si Douglas a Quinn skvěle zahráli "nedobrovolné" protivníky. Jen škoda té poslední věty umírajícího Beldena na nástupišti. Takovou stupiditu si mohli páni hollywoodští scénáristé nechat.

Svědomí Denisy Klánové (2009) (TV film)

Já si vždycky řeknu, že takovou blbost jsem už dlouho neviděl a někdy to napíšu i do komentáře. Přesně tohle mě napadlo po zhlédnutí tohoto filmu, který je jak jídlo bez chuti a vůně, úplně prázdný, navíc hloupý a hloupě vypadají i herci, kteří prostě neměli co hrát. Snad jen Jiří Schmitzer hrál tu svou menší roli tak, že se dalo mluvit o nějakém herectví.

Černí a černější (2007) (TV film)

Dokument, který přináší až šílená fakta o tom, jaké mrchy dokážou někteří lidé být. Pro zájemce o naše moderní dějiny rohodně povinná "čučba".