• Thriller

Psi-CHO (2005) (studentský film)

Zajímavý a originálně zpracovaný nápad.

Úřední hodiny (2006) (studentský film)

Zbytečně dlouhé, protože do té délky nedokázali tvůrci jaksi dodat obsah, který by za něco stál. Je to jen podprůměrný kraťas, ale držím palce, aby se příště dařilo lépe.

Kočár do Vídně (1966)

Výborné, až minimalistické herecké výkony a stejně tak dobrá režie. Další z filmů, které ukazují, že partyzáni a odbojáři nebyli jen ti správní, morálně bezúhonní chlapíci, což se soudruhům samozřejmě nemohlo líbit.

Myška Kyška a myška Hryžka (2007) (studentský film) odpad!

Příšerná nuda a vopruzjící opakování. Ještě o minutu víc a měl bych dost navždy.

Boží soud (2001) (studentský film)

Myslím, že to docela šlo. Nic světoborného, ale na absolventský film slušné.

Jedním slovem román (2006) (studentský film)

Náhodou, docela zábavné a dobře natočené...na studenta.

Provdám svou ženu (1941)

Vyřešit tuhle zapeklitou situaci do sedmi hodin to dá hodně běhání. Ale klobouk dolů před soukromým docentem botaniky.

Přednosta stanice (1941)

Burianův megasendvič mě vždycky dostane. Stejně jako ústrřední písnička, perfektní práce s telegrafem a spousta parádních a nezapomenutelných replik nejen z úst Vlasty Buriana.

Turbina (1941)

Ten film se musel stát hitem, když se rozkřiklo, že Lída Baarová ukázala svá ňadra. Ale nejen tato bezesporu zajímavá podívaná dělá z Vávrova filmu velmi kvalitní umělecký počin. Pravda, chvílemi to bylo na hraně, za níž byla propast kýčovité bažiny, ale naštěstí se tvůrcům podařilo udržet se nahoře a neklesnout.