Útěk do divočiny (2007)

Úchvatná příroda, výborná idea. To jsou hlavní rysy, které z Útěku dělají tak skvělý film. Člověk versus příroda, komerci vstup zakázán! Musim přiznat, že mě tahle představa strašně moc láká.... Rumunsko mi nastínilo, jaká to může být krása. Kdybych Vás delší dobu neotravoval komentováním filmů, zřejmě jsem vyslyšel volání nějáké opravdové divočiny....

Rok ďábla (2002)

Neuvěřitelně zvláštní film. Když jsem ho viděl poprvé, slovo zvláštní znamenalo divné a podivínské. Po roční pauze jsem mu dal šanci ještě jednu. Přiznávám se, že hlavně kvůli Nohavicovi, který je pro mě zásadní hudební ikonou. A nestačil jsem se divit, jak se moje nahlížení na film změnilo. Nevšední, fascinující, kreativní a originální...tedy stále zvláštní, jen v jiném slova smyslu.:)

Osobní strážce (1992)

Whitney Houston má fenomenální hlas, který tímto filmem zní a zvedá jej o patro výš. Kevin Kostěj je prostě bourák, takže z toho vychází film, který rozhodně patří mezi ty, na které se rád podívám.:...

MacGyver (1985) (seriál)

Udělat z exkrementu, kusu žuly a rozbušky bombu, to umí jen MacGyver!:D Borec, který mě v mých dětských letech hodně inspiroval...:)

Pokémon (1997) (seriál) odpad!

Tohle se může líbit tak maximálně Djokerovi a Jirkovi od Zbrožků!:D Magicarp je samozřejmě borec, jinak mě tohle šílenství nepostihlo.:)

Kačenka a strašidla (1992)

Když jsem byl malej, Kačenku jsem nesnášel. Teď už jsem o pár piv dál, ale názor se nezměnil.:)

Hra (1997)

Hvězdička je za první třetinu filmu, která mě zaujala a těšil jsem se na hodně dobrý film. Nakonec, z mého pohledu, sklouznul do slátaniny, která se snaží najít hloubku někde v mělké, rozbahněné kaluži průměrnosti.

Asterix v Británii (1986)

Dělat si srandu z Britského flegmatismu není nic neobvyklého. Ve francouzském podání však získává novou dimenzi, která mi navozuje křeče v břiše.:D

Škola základ života (1938)

Podle mého názoru, jedna z nejlepších československých komedií. Ať už proto, že se odehrává na ,,mém,, gymplu nebo svým neuvěřitelně vlídným a srdečným humorem, který v novodobých filmech jen těžko nalezneme. Skvělé herecké obsazení a řada nesmrtelných hlášek.

Rocky (1976)

Velká filmová klasika, na které jsem byl prakticky odkojen. Přesto, že mám určité výhrady například k výkonu Silvestra Stallona nebo hodně jednoduché zápletce, rozhodně snímek patří mezi ty, které mě hodně ovlivnily a stojí za zhlédnutí. Souboj s Apollo Creedem se nesmazatelně vryl do mé paměti. Rocky rozpoutal vlnu filmů s touto tematikou, z mého pohledu byl rozhodně překonán (např. Těžká váha), přesto má jakési nedoknutelné postavení.