• Krátkometrážní

Pod baldachýnem (2017)

Hezké, moc hezké. Kochačka, jak se patří s velmi dobře zvládnutou kamerou, která je u tohoto kraťase tím nejdůležitějším prvkem. Důležité je, že ač je to v nitru eko-agitka, tak velmi citlivá a neprvovplánová, což by mohlo lidi oslovit.

Prezident Blaník (2018)

Nekorektní politický humor, který tvrdým způsobem paroduje aktuální situaci jsme tu ve formátu celovečerního filmu pravděpodobně ještě neměli. A potřebujeme jej více než kdy jindy. Stejně jako Ovčáčka čtveráčka/miláčka. Tuhle jízdu jsem si užil od začátku do konce a pustím se i do seriálu, ze kterého jsem neviděl ani epizodu. "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, čuráci!"

12:01 (1993) (TV film)

Excelentní "časosmyčkový" film, který člověk aby v záplavě jiných pohledal. Toto cenné zboží, které vzniklo ve stejném roce jako Groundhog day, je neprávem opomíjené a se zmiňovaným film se může lehce poměřovat. Zápletka je v tomto případě překvapivější, napínavější než u jeho slavnějšího bráchy. Dvanáctnulajedničce ale ke slávě hromnic zřejmě chybí či chybělo uvedení do kin. Tím by se ale divák rozhodně neměl nechat odradit! 12:01 potěší nejenom fanoušky subžánru časosmyček, ale díky chytrému scénaři také všechny ostatní.

Malá smrt (2014)

Příjemné překvapení od protinožců! Nesmělý úsměv na tváři se drží od první minuty filmu a vydrží ještě dlouho po závěrečných titulcích, a to je dobře, protože ta hodina a půl uběhne velice rychle a nenásilně. Ideální párová podívaná.

LSD made in ČSSR (2015) (TV film)

Nesporně vynikající audiovizuální zpracování na poměry českých dokumentů (animace, Hendrix), které jen dokresluje kolik práce a příprav za tímto malým velkým dílem stálo. Vždyť se po padesáti letech potkávají přední světoví vědci té doby v otázce výzkumu LSD! A dokument zpracovávající tuto tematiku právě z tohoto pohledu, tedy z pohledu výzkumu v ČSSR očima účastníků a zainteresovaných, je nesmírně cenný a doposud tu nebyl. A teď pojďme rozkopat Bohnickou zahradu:D:D Dokument je dostupný v archívu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10463665003-lsd-made-in-cssr/

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Žasnul jsem asi jako Burton nebo Gilliam a žasnout nad jeho dílem nepřestávám. Výborný dokument a skvělém tvůrci.

Waterloo (1967) (TV film)

Strhující a napínavé, a to se to opravdu odehrává pouze v jedné místnosti-v jakési stodole s krbem a chvílemi i před tou stodolou. Nečekal bych, že bez jakýchkoli dalších kulis, efektů a tak dále, vydržím sledovat stominutový sled konverzací, tím spíš na téma války. Byl sem vyveden z omylu, možná hned z několika. Waterloo je vynikající film s vynikajícími dialogy, napínavou atmosférou a bravurním Hrušínským.

Smyčka (2011)

V tomto případě stojí za to zaplakat nad rozlitou kávou (v případě hlavní postavy nikoli diváka). Geniálních 60 vteřin.

Kokot a perly (2006)

Žádné přikrášlování, žádné kudrlinky, žádné přesdstírání...

God, the Universe and Everything Else (1988)

Škoda stopáže, o daných tématech by se dalo diskutovat hodiny a dny a mohl by vzniknout celý seriál, ale chápu že se zkrátka museli vlézt do určitého časového limitu. Z toho také vyplývá určité klouzání po povrchu prezentovaných témat, ale s tím se jednoduše nic nedá dělat. Chceš li mít v v padesáti minutách černé díry, velký třesk, Boha, mandelbrotovu množinu, zdánlivý čas a další věci, tak jinak to prostě nejde. Trochu škoda, že Hawking nedostal víc prostoru, na druhou stranu se vyjadřoval dost úsporně, stručně. A taky v tomto případě platí to co výše. Chceš li mít v jednom dokumentu spolu s ním ještě Clarka a Sagana, tak to prostě musíš ořezat. Důležitá poznámka na konec: I po těch letech to stojí za vidění.