• Krátkometrážní

Bohémský život (1992)

Jako by snad jen tihle lidé uměli žít a milovat.

Metropolis (1927)

Geniální a nadčasové. 100 %

Calabuch (1956)

Hodně příjemná letní komedie až po okraj plná absurdnosti, ze které je cítit přátelství, pacifismus a jižanská pohoda."Calabuch me gusto!"

Knír (2005)

Po druhém zhlédnutí mám nutkání snížit na čtyři, ale nakonec odolávám i proto, že tento žánr (mysteriózní) patří k mým nejoblíbenějším... La Moustache je kvalitativně nepochybně nadstandardní film, jemuž vévodí přesné herecké výkony dvou sympatických herců, to jest Vincent Lindon a Emmanuelle Devos, jednoduše stylizované prostředí, "nekomplikovaná" dějová linka doprovozená jednoduchým vyprávěním (vlastně se toho zase tak moc nestane) a nádherná Glassova hudba. Ve výsledku umně vytvořený "minfuck movie", po jehož zhlédnutí budete pochybovat o své vlastní příčetnosti.

Já, truchlivý Bůh (1969)

Námět mi připomněl Muže, který miloval ženy od F. Truffaut, ten však vznikl až o několik let později a rozhodně nebyl tak vtipný jako Truchlivý Bůh. Landovský s Kopeckým totiž nejenom, že dobře hrají, ale také umějí pobavit diváka, a o to v tomto případě šlo až na prvním místě. PS: Je škoda, že představitelka Jany, tedy Hana Lelitová, se již na filmovém plátně příliš neobjevila.

Pařba na třetí (2013)

Oficiálně poslední film této série je vtipný stejně jako jeho předchůdci a navazuje na pohodové leč hodně ujeté komedie, které nám jeho tvůrci naservírovali v předchozích letech. Obrovským plusem, který staví na nohy trojku, a který ji možná zachránil, je velký prostor, který dostal Ken Jeong AKA Leslie Chow. "We had a sick night, bitches!"

Gravitace (2013)

Trošku k***a jízda!! Poctivě našlapané sci-fi, které je však postaveno reálných předpokladech a skutečných fyzikálních zákonech. Neustálé napětí, které se vytratí až minuty po závěrečných titulkách, je tou hlavní ingrediencí, kterou Cuarón nešetřil ani trochu, a jenž skutečně prověří bypassy diváků. Audiovizuální stránka filmu, jež je jedním z jeho nosných prvků, by vydala na celou kapitolu a definitivně pohřbila vyumělkovaný předražený Avatar, kterému to však nandává i ve všech ostatních aspektech. Gravitace je pro mě jedním z nejlepších filmů roku 2013 a bravurně vyrobené scífko, které nejvíce nakopává zadek na velkém plátně.

Black Button (2007)

Skutečně věčný námět a parádní pointa.