• Krátkometrážní

Zpívání v dešti (1952)

Jsem neskonale vděčný, že jsem tuto perlu světové kinematografie měl možnost zhlédnout k kině na velkém plátně. Nejlepší muzikál jaký jsem měl možnost vidět včetně těch divadelních. 10/10

Tajný život chaosu (2010)

Zapomeňte na všechny seznamy nejlepších nebo nejpřelomovějších filmů nebo filmů, které musíte vidět než zemřete. Například zde na ČSFD je v tuto chvíli 305 479 filmů, ale stačí zhlédnout jediný, a to tento. 101%

The Victoria's Secret Fashion Show (2009) (pořad)

Obzvlášť povedený ročník s castingem na novou tvář, která se přidá ke stávájící partičce kočiček a parádními The Black Eyed Peas. 100%

Strašáci (1971)

Silný psychothriller, který zpočátku rozhodně nevypadá na to, čím ve skutečnosti je. To je dáno zejména nesmírnou gradací děje, která se nevidí tak často, bohužel. Marně pátrám v paměti, kdy jsem viděl podobně vyeskalovaný film s tak napínavým finále jako je tomu v případě Straw dogs. Střídmé, přitom ale přesné herectví Dustina Hoffmana a jedna z nejpřitažlivějších žen, jaké jsem měl možnost spatřit ve filmu-ano božská Susan George i značná sociální hloubka celého příběhu, to všechno jsou Strašáci. Mimochodem všimli jste si, že za původem všech problémů stála vždy žena?;)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Oh my shit! Jednička nezklamala a naplnila očekávání, ale dvojka je ještě úplně někde jinde. Jason Statham je čím dál tím větší zvíře, v čím dál tím větší formě, Chuck Norris je ve správný čas na správném místě (jak jinak), Willis a Schwarzenegger dostali daleko více prostoru než v prvním díle, a to je jenom a jenom dobře, ve scénáři je daleko větší koncentrace vtípků a hlášek (zde) a vůbec celý film je o mnoho svižnější a akčnější než předchozí a troufnu si říct než očekávání většiny diváků. Jednoznačně jeden z vrcholů žánru. Sly: "Ta věc patří do muzea." Arnold: "To my všichni."

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Neskutečně nabitý scénář, plný akce a zvratů je základním kamenem tohoto animáku. Přidá-li se k tomu hravé a precizní zpracování, které u studia Pixar netřeba zmiňovat, dostaneme nadmíru povedenou komedii, u níž se spolehlivě pobaví všichni členové rodiny. V žánru naprostá špička.

Cosmic Voyage (1996)

Parádní "kochačka", která je navíc poučná. Doporučený věk: 0-∞.

Nedotknutelní (2011)

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl možnost vidět! Na jedné straně nevtíravá (a fungující!) komedie, která si na nic nehraje, a která zároveň brilantně balancuje na hranici vážnosti. Závěrem si neodpustím zmínit soundtrack a herecké výkony, které hodnotím jako fantastické. 10/10