• Krátkometrážní

Babička (1970)

Čistá Lynchovina...

V jako Vendeta (2005)

Orwellovská společnost + komixový hrdina? Záhadný pan V v parádní masce snažící se zosnovat převrat, přičemž se mu do cesty připlete mladá Evey? Ach, jak originální. Do toho pár přemoudřelých citátů Shakespeara a hlavně otřesné finále, na které jsem se, musím přiznat, těšil, ale k mému téměř zděšení, jsem se dočkal totálního mainstreamu, sladkých momentů a velké spousty špatné čínské pyrotechniky. Vyskytly se i silné momenty (způsob jakým opět výtečná Natalie příjde o vlasy nebo maskovaný dav), ve výsledku mě ale V for Vendetta zklamal.

Powaqqatsi (1988)

Skvělá kamera a střih, to je ale vše. Ve srovnání s prvním dílem trilogie nebo fenomenální Barakou je Powaqqatsi pouze dobrým uspávadlem, a to zejména první část snímku.

Mechanik zabiják (2011)

Statham je v této akční oddychovce tradičně výborný. Nejlépe by ovšem udělal, kdyby jako Arthur Bishop odstranil scénáristy a autora hudby k tomu remaku - páskem od kalhot.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Příjemná, zvolna plynoucí komedie sršící poetikou, která i těm nezainteresovaným do (vesnického) fotbalu vyčaruje úsměv na tváři. "Ty uděláme v pohodě. Dám sám pět fíků! Pět fíků! Dáme bůra, dáme bůra... Mně je blbě ty vole." 65%

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Děj je opravdu to poslední, co v tomto surrealistickém snímku hraje nějakou roli. Ze začátku jsem se snažil rozklíčovat, o co tu vlastně jde, nicméně první probuzení ze sna mě od tohoto odradilo a já se mohl naplno ponořit do snů následujících ba dokonce do snu ve snu. A že prapodivných absurdit v tomto zvláštním snímku nebylo málo, za všechny bych jmenoval třeba biskupa ucházejícího se o místo zahradníka, dělostřelecké cvičení za domem nebo truchlení u mrtvoly v restauraci. Zkrátka trošku úlet.

Zkažená úča (2011)

Skoro čtyřicítka Cameron je stále slušná kobra, což předvádí ve všech šatičkách a modelech, ale zejména v mycí scéně. Musím říct, že kdyby se role zhostil někdo míň sexy a roli tělocvikáře neztvárnil "Marshall", tak bych si tento odpočinkový film určitě nepustil. Kdo má náladu na něco opravdu nenáročné u čeho se čas od času zasměje anebo ten, kdo chce vidět Cameron hulit, ať si pustí tento film.

Já, legenda (2007)

Will Smith nesleze z plátna po čas celé stopáže a je to sakra nářez, když ve svém nabouchaném a nablýskaném auťáku brázdí ulice prázdného New Yorku, aby si ulovil nějakou vysokou k večeři. To je ale bohužel jeden z mála momentů tohoto efektního blockbusteru, na který si z odstupem času vzpomenete. 70%

Annie Hallová (1977)

Příjemná konverzačka ve Woodyovském stylu, ale určitě ne nejlepší kus, co jsem od něj viděl.

Madagaskar (2005)

"Já tak rád trsám, trsám. Já tak rád trsám, trsám. Ty tak rád trsáš! Já tak rád trsám, trsám. Já tak rád trsám, trsám. Já tak rád trsám, trsám. Ty tak rád trsáš! Já tak rád trsám, trsám. Ty tak rád trsáš, trsáš! On tak rád trsá. My chceme trsat. Všem holkám z celýho světa - Váš král Jelimán to říká na rovinu: Miluju všechny holky, který se pořádně hejbaj. Když se někdo hejbe, tak ať je sličný a sladký jako já."