Milý Johne (2010)

V mnohých veciach predvídateľný príbeh, v niektorých prekvapil. Síce sa tu romantika uberá iným smerom ako v iných filmoch, ale keďže ide aj o drámu a vojnový film, očakával som od toho niečo iné. Každý robí v živote rozhodnutia, či už dobré, alebo zlé, ale v tomto prípade mi to pripadalo ako rozprávka. Akokoľvek sa rozhodnem, nakoniec to skončí vždy dobre. Na mňa pôsobil tento film, troška mimo realitu, ale ináč pozerať sa na to dalo.

Chci to! (2007)

Ďalšia komédia na americký spôsob v britskom prevedení. Niečo podobné tu už bolo mnohokrát, takže by som čakal niečo viac od toho. Stačil by aj typický britský humor. Nie je to vyslovene zlé, aj som sa na niektorých scénach bavil, ale mohlo to byť aj lepšie.

Elitní jednotka (2007)

"Do správy napíšete, že sa ten človek utopil. Ale pane, veď ten človek mal v tele diery po guľkách. A ty si čo? Koroner? Nie pane. Tak sa ten človek utopil. Bol som prekvapený skorumpovanosťou brazílskej polície. Tam každý kšeftoval s každým a so všetkým. Bol som prekvapený nad odvrátenou stránkou Brazílie, že to nie je len o karnevaloch, ale že zločin tam kvitne na každom kroku. Zásahová jednotka BOPE má dostala svojou surovosťou a nekompromisnosťou. A ako to bolo podané vo filme, tak mi to pripadá, ako by to bola najtvrdšia zásahová jednotka na svete. Dráma ktorá sa na nič nehrá s akčnými prvkami.

Dokonalá rasa (2006) odpad!

Akože námet to má dobrý, ale ináč taká nuda s toho ide, že som to nevládal ani do konca pozrieť.

Trade (2007)

Je mnoho filmov ktoré sa venujú obchodom s ľudmi. Je ich aj mnoho ktoré sú akčnejšie ako tento. Je to film o odvrátenej stránky Mexika. Nemôžem ani posúdiť mentalitu Mexičanov, lebo ju nepoznám, ale u Cesara Ramosa som mal pocit, že chvíľami prehráva. Ale čo sa cení na tomto filme je fakt, láska k sestre a že sa nezmieril s jej osudom a pustil sa do neľahkého boja. Ďalej chválim, že tento film ide viac do hĺbky a sleduje obchod od únosu, cez prevozy od jedného k druhému, cez pašovanie až po konečný obchod, aj keď ten konečný obchod sa mi zdal poriadne dosť amatérsky. Ale koniec koncov v globále zaujímavý film.

Katalin Varga (2009)

Smutný príbeh znásilnenej a odvrhnutej ženy , ktorá putuje transilvánskou prírodou za svojou pomstou. Aj keď film miestami krátko nudil, vynahradilo to poňatie prírody a ten detail na zvuky prírody. Bolo zaujímavé sledovať tvár muža čo ju znásilnil, ako jemu a žene počas člnkovania rozprávala príbeh o svojom znásilnení. Ako to zaujímavo opisovala. A ako nakoniec zistila, že ten človek si svoj trest za to nesie a pomsta v tomto prípade už nemá význam.

Partička (2009) (pořad)

Zo začiatku som sa tomuto seriálu akosi vyhýbal a ani neviem prečo. Dnes si už nenechám ujsť ani jednu časť. Mám ich rád skoro všetkých a vždy sa na každej časti zabávam. Jedna z malá relácii ktoré mi prirástli k srdcu.

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (1991) (TV film)

Rozprávka ktorú môžem. Zaujímavý príbeh, zaujímavá hudba. Tá prvá časť sa mi páčila aj ma zaujala, pri pokračovaniach som už také nadšenie nezdieľal

Giulia nechodí večer ven (2009)

Čakal som čo sa s toho vykľuje, prečo Giulia nechodí večer von, ale čakal som niečo originálnejšie a nie takúto somarinu. Tak isto ako dôvod prečo nechodí von, je úbohý aj celý film a to ešte aj so svojou stopážou. Nejak som nepochopil vo co go v tomto filme ani načo má význam väzenie, keď kvôli práci môžem väzenie cez deň opustiť.

Occupations (2007)

Tak toto je fakt sila. Čakal som čo sa s toho vykľuje, ale toto nie. O to väčšie prekvapenie.