GilEstel

GilEstel

Martin Enderla

okres Praha
Televize - Nesleduji! (resp. velmi zřídka)


84 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 27.7.2011
  Marco Ferreri
  (scenárista)

  Jedna z ikon italské kinematografie druhé poloviny 20. století. Působil jako herec, scénárista, producent, ale zdaleka nejvíce vstoupil ve známost jako režisér. Jeho témata a filmy byly vždy šokující a je tomu tak i z dnešního úhlu pohledu. Často rozděloval publikum na dva nesmiřitelné tábory. Chladným nenechávala Ferreriho… (více)

  • 26.7.2011
  Luigi Zampa
  (režisér)

  Významný italský režisér poválečného období. Pocházel z chudé dělnické rodiny. Prostředí a doba, ve které vyrůstal, ovlivnily celou jeho tvorbu. Život člověka v nedostatku, válka a italský fašismus byla témata, ke kterým se opakovaně vracel v různých úhlech pohledu. Jeho bratr Rento je otcem Renta Curcia, známého levicového… (více)

  • 26.7.2011
  Krzysztof Komeda
  (skladatel)

  Krzysztof Komeda je legendou polského (a snad možno říci i světového) jazzu. Výborný pianista a především skladatel. Vrstevníky považovaný za génia své doby. Vytvořil vlastní originální styl, který se stal vzorem polské jazzové školy. Těžiště jeho tvorby spadá do 60. let, kdy zároveň obohatil svým doprovodem celou řadu filmů.… (více)

  • 12.7.2011
  Kathy Long
  (herečka)

  Kathy Long narozená 21. dubna 1964 je americká (Kalifornie) bývalá profesionální sportovkyně v celé řadě bojových sportů a herečka několika zejména béčkových filmů. Dále kaskadérka a trenérka. U filmu pracuje i jako konzultantka, kde připravovala řadu hvězd.

  Začínala s japonským aikidem, ve kterém získala černý pás a následně… (více)

  • 8.9.2010
  Pietro Germi
  (scenárista)

  Významný italský režisér a scénárista poválečné neorealistické vlny. Prvky sociálního dramatu, Sicílie a mafie, důraz na vnímání mezilidských vztahů provází celou jeho tvorbu. Prosadil se mnohokrát i jako herec, ačkoli tato profese pro něho byla až na druhém místě. V pozdější době (od 60. let) inklinoval silně k satirické… (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace