GilEstel

GilEstel

Martin Enderla

okres Praha
Krása filmu je v hledání nevyřčeného.


84 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2
 • 1.8.2012 v 21:12

  2.-3.7. 2012 47. MFF Karlovy Vary

   Rok se sešel s rokem a jsem znovu na festivalu. Již 47. Obohacen o loňské zkušenosti si říkám, že letos určitě seženu lístky, na co budu chtít. Jelikož nejsem zase takový šílenec, abych absolvoval celý týden denně 3-4 filmy, rozhoduji se pro 2-3 dny, které si hodlám náležitě užít. Ze strategických důvodů a očekávání menších front, volím pracovní dny po-st, tj. ještě před státními svátky Mistra Jana Husa a Cyrila a Metoděje. Předpokládám menší koncentraci filmových turistů.

   Světe div se. Ono to funguje. Fronty jsou, ale mnohem menší než minulý rok. Nevím, zda tomu pomohlo i značně proměnlivé počasí. Nejspíš ano. Hned v pondělí ráno se řadíme do fronty u Thermalu, ještě 1,5h před otevřením pokladen. Před námi je cca 80 lidí, přičemž někteří vpředu fronty ještě dospávají noc zabalení ve spacáku na karimatkách. Inu tady se pozná, kdo je opravdový filmový fanda. Nebo spíš cvok? Ať tak či tak, ten den mám dobrý pocit, že na úterý seženeme lístky na všechny filmové typy, které jsme si vybrali.

   

  Očekávání se naplnilo až na film Hasta la Vista! Tento snímek už podle popisku vypadá tak bizardně, že všechny lístky na něj vykoupila skupina lidí před námi. Zde není od věci zmínit, že jmenovaný snímek později vyhrál diváckou cenu ankety deníku Blesk. To mě jen utvrzuje v představě, že Karlovarské publikum se specializuje především na totální úlety a úchylárny všeho druhu. Jako náhradu volíme film Klip srbské režisérky Maji Milos. Podle filmových glos v Karlovarském deníku o festivalu by se mělo jednat též o značně ulítlou podívanou. Realita tohoto filmu byla ještě o stupeň výš, než dokázaly popsat novinové sloupce. V pravdě genitální film pro opravdu náročné diváky. ___ Výrazně menší diváckou návštěvnost ve všedních dnech potvrzuje fakt, že i pondělí jsme neměli problém sehnat lístky (které se neprodaly v předprodeji) na filmy Reality show, V mlze a večerní tematický dokument Sladký život kurev. Oproti loňsku, kdy jsme v last minute prodeji dostali lístky víceméně na samé blbosti, na které nikdo nechtěl jít, šlo o ohromný úspěch. Mimochodem italský snímek Reality Show se velmi povedl a v Cannes dokonce dostal velkou cenu poroty. V úterý šlo též všechno bez problémů, protože jsme již měli lístky z předprodeje. Tureckou komedii Mami, já se bojím, jsme doplnili zajímavými dokumenty o režisérovi Michelangelu Antonionim:

  Antonioni očima Antonioniho a Antonioni o Antonionim. Na festivalový pas jsem se dokonce zdarma dostal na film Nepopsatelný příběh, aniž bych přitom musel stát stometrovou frontu.

   

  47. MFF v KV hodnotím jako velmi povedený. Hvězdy jsem sice nepotkal a roli ve filmu mi nikdo nenabízel, ale atmosféra opět skvělá. Těším se zase za rok.

  P.S. Ke všem citovaným filmům jsem napsal komentáře.

  2.-3.7. 2012 47. MFF Karlovy Vary
 • 12.1.2012 v 22:38

  11.1. 2012 Premiéra filmu Muži, kteří nenávidí ženy

  CSFD premiéra, která přinesla skvělý zážitek.

  Film uváděl sám velký šéf Pomo. Jako vtip se snažil předat jedno z reklamních trik Verbalovi. (Tím pohoršil nás všechny slušné uživatele.) Údajně za stylistické dovednosti.  Stejně se nedostavil, protože Pendolino nepřijelo a navíc asi měli zával na čelbě. Nedal ho pak ani slečně, která šla kolem. Tak skončilo v 15. řadě napravo. Nechyběl ani lehce nucený spontánní smích, který jsem bojkotoval demonstrativním mlčením. Po tomto trochu rozpačitém úvodu následovala projekce, která mile překvapila. Více viz můj komentář.

  11.1. 2012 Premiéra filmu Muži, kteří nenávidí ženy
 • 6.9.2011 v 20:12

  6.9. CSFD premiéra filmu Drive aneb bodový systém v bledě modrém

  Jelikož několik mých kamarádů už na premiérách CSFD bylo a vyprávěli mi o tom, řekl jsem si, že to zkusím taky. Mám totiž to štěstí (jiní by řekli smůlu), že žiju v Praze, kde se premiéry konají. Inu jednoho odpoledne jsem se pohotově jako jeden z prvních přihlásil na premiéru filmu Drive v kině Atlas. Ze skvělého 20. místa jsem se za několik dní propadl skoro až k hranici vyřazení z účasti na premiéře. Inu kdo má body, má vždy dveře otevřený a Já jich tolik neměl. Tož najednou koukám do pošty, jak mi jeden člověk, který má stejný problém a stejný počet bodů, píše o výměnu bodů do pondělní premiéry. Říkám si, když už systém takto blbě funguje, nic nenadělám a jeden bod vyměním. Na premiéru jsem chtěl. Další den pak zírám, že dotyčný člověk takto vyměnil body ještě s dalšími asi šesti lidmi. Tak to už si říkám proboha, kde to jsme? Nakonec jsem se na premiéru těsně dostal právě i díky tomu jednomu vyměněnému bodu. Ale dobrý pocit jsem z toho neměl. Když člověk uváží, že na CSFD jsou lidé, kteří obohatili databázi o stovky biografií a obsahů filmů a přitom mají kolem deseti bodů jen z důvodu, že s nimi nekšeftují a nechodí denně na diskuze, dělá se mi z toho zle. Kdo jiný než tito lidé by měl mít vstup na premiéry? Touto zkušeností jsem si pouze na vlastní kůži znovu vyzkoušel, jak je stávající bodový systém skrz naskrz prohnilý a nespravedlivý. Už se těším na to diskutované sjednocení CSFD s Facebookem a na příchod tisíců virtuálních kamarádů. To teprve budou ty pravé bodové žně.

  Premiéra filmu Drive pro mě byla i dokonalou praktickou ukázkou nefunkčnosti bodového systému uživatelů. Z uživatelů, kteří měli na CSFD stejnou startovní pozici vždycky vyhraje ten, co honí body a ne ten, co se zajímá čistě o filmy.

  6.9. CSFD premiéra filmu Drive aneb bodový systém v bledě modrém
 • 14.7.2011 v 19:35

  4.-6.7. 46. MFF Karlovy Vary

  V těchto třech dnech jsem navštívil MFF v Karlových Varech. Za tu dobu jsem navštívil 4 filmy, ke kterým jsem napsal komentáře. (Michael, Lovec trolů, Ilja, Komeda - Soundtrack pro jeden život, Balada o Genesisovi a Lady Jaye )

   

  Byla to teprve moje první návštěva festivalu, takže jsem platil za nezkušenost. Poptávka po lístcích dalece přesahuje nabídku, tudíž jsem se nemohl dostat na filmy, které jsem chtěl. Člověk tak byl rád, že se dostal alespoň na něco. Je skutečně třeba si program plánovat dlouho dopředu a lístky nakupovat s předstihem. Filmy na které jsem se dostal, byly vesměs ty s menším zájmem publika. Co jsem viděl je příliš málo reprezentativní vzorek, ale vesměs šlo o alternativní scénu, šokující přístupy, perverzi. Prostě nic, co vidíte v televizi nebo multikině. Kolikrát ta snaha šokovat nebo vybrat si šokující téma byla až moc okatá, ale jak říkám, viděl jsem toho málo. Atmosféra byla dobrá a lidé ve městě příjemní. Rád si to ještě někdy zopakuji. Ale s přípravou. :-)

   

  4.-6.7. 46. MFF Karlovy Vary
 • 1.7.2011 v 18:57

  1.7. Komentáře na CSFD

   

            Komentáře jsou jednou z největších slabin místní databáze. Stejně jako hodnocení jsou zcela kvantitativně zaměřené bez jakékoli kontroly. Problém u komentářů na rozdíl od hodnocení je v tom, že u textu musí mít člověk alespoň základní schopnost se myšlenkově vyjádřit. Hodně lidí si myslí, že to umí, ale ona to dost často není pravda. Trpí tím samozřejmě nejen uživatelé, ale i náhodní návštěvníci, kteří se musí takovými komentáři prohrabávat. Často je pak k vidění situace, že dobrý pro ostatní něčím přínosný komentář je jeden z 30ti a tento je utopen v záplavě „spamu“. Neexistuje žádná ucelená představa, jak by měl takový filmový komentář na CSFD vypadat. Máme tu tak jako komentáře vtípky, úvahy, recenze, statistiky, bezduché výkřiky a mnoho dalšího, co třeba ani k filmu nepatří.

    

            Je zajímavé se podívat do statistiky uživatelů s největším počtem komentářů, několik komentářů těchto uživatelů si přečíst a pak se zamyslet nad jejich významem. Například statistiky místního rekordmana T2. Svojí aktivitu na CSFD zasvětil tomu, že píše k jednotlivým filmům jejich výdělky. K tomu vám stačí tato stránka: http://www.boxofficemojo.com/?ref=ft

            Najdete si tam údaje k čemu potřebujete a nepotřebujete T2 komentáře, který stejně nemůže stíhat údaje aktualizovat. Další vykutálení honiči komentů jsou v závěsu a společně plevelí svými komentáři filmy. To, že se doma nudí, není omluvou.

    

  V kolonce CSFD Návod k použití, jsem vybral namátkou několik údajů týkající se tematiky komentářů. Pojďme si je rozebrat:

   Samotné komentáře k filmům by měly obsahovat rozumně vyjádřené názory uživatele, měly by u ostatních vyvolat představu o kvalitě daného filmu, a mohou se taky konfrontovat s názory ostatních komentujících. V žádném případě by neměly být bezduchými štěky typu "Matrix je nejlepší film mého života!" nebo "Bylo to dobrý, ale mohlo to být i lepší!". Na vyjádření názoru JAK se ti film líbil nebo nelíbil, jsou hvězdičková hodnocení. Komentáře jsou pro vyjádření názoru PROČ se ti film líbil nebo nelíbil…

   

  To jsou samozřejmě moc pěkné řeči, ale skutečnost je zcela jiná. Stačí se podívat, jak to v praxi vypadá. Z vedení CSFD není žádný tlak nebo snaha o zlepšení úrovně místních komentářů.

   

  Nebo další:

  Hodnocení a komentáře uživatelů, kteří obdrželi od ostatních uživatelů nejvíce bodů, mají na ČSFD.cz "vyšší váhu", a proto se zobrazují v profilech filmů všem nepřihlášeným návštěvníkům webu na předních pozicích. Pokud se mezi tyto uživatele chceš dostat, musíš psát natolik zajímavé, chytré nebo zábavné komentáře, aby si jich ostatní uživatelé všimli, zařadili si tě do první dvacítky seznamu svých oblíbených uživatelů, a tím ti udělili body.

            Toto je jedna z nejhorších lží, které si v Návodu k použití můžete přečíst. Těmto slovům může věřit snad pouze úplně neznalý nováček. V praxi to funguje tak, že ať budete psát sebelepší komentáře, nikdo si jich nevšimne, protože budou úplně dole v celkovém pořadí jako položka 1100. Teprve pokud máte už značné množství bodů, může tento popisovaný princip začít fungovat. Tím jsme v začarovaném kruhu. Ani případná vysoká kvantita komentářů (která obecně sráží kvalitu), není výhrou. Vaše komentáře budou viditelné pouze v případě „závodu“ o první komentář k novému filmu nebo u filmů mimo hlavní zájem publika, které komentářů mají málo, ale tyto zároveň sleduje naprosté minimum lidí.

   

            Na tomto otřesném systému je nejhorší to, že i slušný uživatel, který je zde primárně kvůli zájmu o film, je touto cestou nucen k trapnému honění se za body. Kam vede tato cesta můžeme sledovat dnes a denně na diskuzích, statistikách a profilech.

   

            Jediná cesta, jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu, je preference kvality komentáře před bodovým stavem uživatele. Každý uživatel, který si přečte komentář, by měl mít možnost se k němu vyjádřit, zda ho považuje za přínosný prostřednictvím hodnocení (jednoduše +/-) a v závislosti na tom by se komentáře posouvaly nahoru a dolu. To je jediná cesta k jejich zkvalitnění a zkvalitnění celé CSFD po vzoru IMDB.

   

  V pár let starém článku na netu jsem četl zajímavý příspěvek ohledně kvality CSFD. Zazněla tam i tato kritika:

  Typ filmového webu, jakým je ČSFD, asi nejvíce vyhovuje občasným návštěvníkům. Mohou zde nalézt obsáhlé informace o největším množství titulů. Nevýhodou je rozhodně absence recenzí. Mnoho pravidelných uživatelů ČSFD disponuje dostatečným know-how, které je často plýtváno pouze v diskuzích. Takoví uživatelé by v případě implementace nějakého blogovacího či redakčního systému na ČSFD mohli vytvářet recenze a jiné tematické články na vysoké úrovni.

  Možnost vytvářet recenze nebo začít jakkoli komentáře třídit, by byla pro uživatele CSFD jistě skvělá věc. Nicméně vzhledem k dlouhodobému vývoji a přístupu vedení jde o nereálné sci-fi. Je to velká škoda.

   

 • 29.6.2011 v 17:13

  29.6. Multiúčty na CSFD a jejich tolerance!

   

  Co je to multiúčet?

   

  Multiúčet, je účet vytvořený člověkem, který na webu již nějaký svůj účet má.

            Na CSFD vznikají takové účty především z důvodu udílení bodů popularity sobě samému. Většinou jde o činnost jednotlivců. Ale mohou se objevovat i organizované skupiny. Optimální počet je 20 lidí, kteří se domluví na vytváření účtů a vzájemném udělování bodů. Při vytvoření jednoho účtu tak každý z těchto dvaceti lidí dostane 20 bodů. Pravděpodobnost činnosti takto velké organizované skupiny je malá, ale riziko zneužití neúměrně veliké. Existence multiúčtů naprosto vyvrací účinnost bodového systému a znehodnocuje práci lidí, kteří na svých profilech pracují a obohacují filmovými informacemi CSFD a její návštěvníky. Všechny tyto účty jsou vedením CSFD tiše tolerovány.

   

  Jak takový multiúčet na CSFD konkrétně vypadá?

   Zde je několik praktických ukázek:

  swanstation, emanuelo, blasterkoo, Erteplan, frenki_mesin, Krupice, prdna, eshote, sarkaparka

   

              Jedná se skutečně jen o vzorek z celkového množství. Pokud chcete sami nějaké najít a upozornit na ně, snadný poznávací znak je 500-550 hodnocení, kdy všechna hodnocení filmů byla přiřazena v časovém období 1-4dny (4 dny ještě za limitu 150 hodnocení na den). Tyto účty většinou dlouhodobě nevykazují žádnou činnost (komentáře ani žebříček oblíbených filmů atd). Jsou jistě i méně nápadné případy multiúčtů. Zavedení povinné půlroční registrace před započítáním bodu obliby problém jen o 6 měsíců posouvá a není tudíž dost efektivním řešením.

   

  Dále také vznikají multiúčty i za jiným účelem než je honění bodů. Jsou to často případy cesty k uspokojení nějaké konkrétní osobní potřeby např. „vyzvracet se“ do diskuze nebo do pošty, někoho urazit atd. Těch je ale menšina.

   

  Jako efektivní řešení v boji s multiúčty vidím 2 možnosti:

   1) Výrazné snížení limitu počtu hodnocení na den.

  2) Zákaz sdílení bodů mezi účty stejné registrační IP adresy (příp. s nějakým doplňkovým pravidlem)

   

  Apokalyptická vize společnosti skupinově sdílených mulťáků. Někde úplně dole je normální uživatel

  29.6. Multiúčty na CSFD a jejich tolerance!
 • 28.6.2011 v 16:43

  28.6. Měniči bodů

  Po poslední úpravě webu mají měniči svojí práci výrazně ztíženou. Mohou měnit do obsazení dvacítky a dál už mají smůlu, protože druhý účastník směny si může lehce ověřit, zda mu bod byl ponechán nebo ne. Někteří v minulosti méně úspěšní měniči začali po poslední úpravě svoje top20 aktualizovat. Zde je jeden z ukázkových příkladů.

   

  od Peť@n

   Ahoj, aktualizuju TOPku a vymazávám lidi, kteří v minulosti chtěli vyměnit bod, ale teď mě už v TOPce podrazácky nemají :) Narazil jsem na Tebe...a vypadá to, že máš vytříběný vkus :)) Neměla bys zájem vyměnit bod?

  Měj se fajn ! P 

   

  Odpověď:

  Body neměním. Ačkoli je mi jasné, že má žádost k tobě nebude mít na 90% žádný význam, chtěl bych tě požádat, abys s touto činností přestal. Tím, že dáš někomu svůj bod pouze jako součást výměny a ani se nepodíváš na jeho profil, připravuješ o body lidi, kteří by si toto ocenění z tvojí strany zasloužili mnohem víc. Lidé, kteří jsou tu kvůli filmu a ne sbírání bodů.

  Měj se hezky

  GilEstel

   

  Za sebe chci poděkovat všem uživatelům, kteří takovýmto nátlakům měnitelů nepodléhají, sami se drží na několika málo bodech a pozornosti u ostatní se snaží dosáhnout normální cestou, nikoli touto umělou. Z vlastní zkušenosti vím, že je to velmi těžké, zvlášť pokud člověk každý den nechodí na diskuze.

 • 27.6.2011 v 20:48

  Ultimátní sullafelixova filmotéka!

  Tohle musí stát za vidění. :-)

  Lucius Cornelius Sulla Felix byl římský konzul a diktátor v době 138-72př.n.l.

  Sullafelix je místní uživatel s absolutně největší filmotékou. Tento borec se v této statistice dostal tak daleko, že v ní ani nemá žádné pronásledovatele. Podívejme se nyní na tuto největší soukromou filmovou sbírku na Slovensku (možná i na celém světě) trochu podrobněji.

  Když má někdo doma sbírku 1000DVD, říkám si, že je to už hodně solidní sbírka. U 2500 už si člověk říká. je to vůbec možný? Nekecá ten člověk? Kdepak. U Sulafixe tyto úvahy neexistují. Jeho sbírka dosahuje neuvěřitelných 25tis. Jen si to představit. Kde má ten člověk asi v bytě nábytek? Tato úvaha je jistě na místě. Pokud vezmeme standartní rozměr krabičky DVD 19x1,4cm (hřbet).

  celková plocha vychází na 67m2

  Musíme ale započítat i nosnou konstrukci stojanů a nutné mezery - tj cca 133m2

  dále uvažme že ve sbírce je i určité množství VHS. celkovou plochu tedy odhaduji na 200m2

  To už je plocha, kterou disponuje středně velká pobočka městský knihovny.

  Když si spočteme pořizovací cenu při 200Kč za kus, dostáváme se na nějakých 5miliónů. Inu není nad dobře investované peníze. Nač investovat do nemovitostí a akciových fondů, když si můžu nakoupit DVD, která za pár let skončí stejně jako CD? Podnikatelský záměr v tom nehledejme. Jde přeci o koníček.

  Nebo je Sullafelix majitelem velkoprodejny DVD a vydává to za vlastní sbírku? Dost pochybuji, že v Prešově existuje prodejna, která má v dostatečném množství naskladněno 25tisíc titulů. Jestli jo, tak přijedu na návštěvu, abych jim udělal tržbu. Třeba bych si 1-2DVD koupil.

  Ultimátní sullafelixova filmotéka!
 • 27.6.2011 v 17:43

  27.6. Konec Lepsi_CSFD

  Je ráno 27.6. Účet Lepsi_CSFD byl zablokován. Bez předchozího varování a jakékoli zprávy byl smazán jeho obsah a komentáře. Přihlásit se nelze. Snažím se kontaktovat Poma. Zakladatele CSFD, člověka s absolutními právy. Zde je přesná citace dopisu:

   

  pro POMO

  Dobrý den,

  Chci se zeptat, proč došlo k zablokování profilu Lepsi_CSFD a vymazání jeho obsahu. Tento obsah nebyl nijak urážlivý ani škodlivý. Činnost Lepsi_CSFD, byla vedena s dobrým úmyslem a neměla za cíl škodit CSFD, nýbrž dosáhnout jejího zlepšení v zájmu jejích uživatelů i náhodných návštěvníků. Tento fakt byl v obsahu profilu uveden. Za 4 dny činnosti dosáhl tento profil solidní návštěvnosti a setkával se povětšinu s pozitivními ohlasy uživatelů. Je to samozřejmě velmi krátká doba na to, aby se z toho daly vyvodit jednoznačné závěry, ale je z toho zřejmé, že u aktivní části uživatelů CSFD je velmi výrazné procento lidí, kteří si přejí v místní databázi změny v onom duchu. Krok, kdy byl tento profil zablokován a smazán jeho obsah bez předchozího varování a jakéhokoli zdůvodnění, považuji za chybný. Odmítáte tím diskuzi ne s jedním člověkem, ale s celou skupinou uživatelů, kteří vyjádřili svůj zájem zde některé věci změnit. Žádám tedy jednoznačné vysvětlení, které kroky Lepsi_CSFD lze považovat z hlediska CSFD za neakceptovatelné. Mám zájem se domluvit na podmínkách, za kterých by mohla činnost tohoto profilu nadále fungovat.

   

  Děkuji za odpověď,

  Za komunitu uživatelů Lepsi_CSFD

   

  S přátelským pozdravem

  GilEstel

   

  Po cca 5ti minutách je tento dopis smazán adresátem bez odpovědi. Posléze i celý profil Lepsi_CSFD. Touto reakcí jsme nepříjemně překvapen. V minulosti mi Pomo vždy odpověděl. Akce Lepsi_CSFD se nejspíš dotkla místního vedení mnohem více, než jsem čekal. Nepodat žádnou odpověď považuji za značně neprofesionální. Situaci si vykládám jako nedostatek argumentů druhé strany s tichým přiznáním oprávněnosti kritiky. Tato snaha umlčet kritiku prostřednictvím absolutního práva veta, je sice pohodlný způsob, jak zamést celou věc v tichosti pod koberec, ale způsob beze sporu chybný, který poukazuje na nezájem řešit konkrétní problémy, o kterých se na CSFD dlouhodobě mluví v komunitě uživatelů nebo dokonce o nich vést diskuzi.

 • 27.6.2011 v 17:31

  26.6. Dopisy od uživatelů - PŘEJATO Z BÝVALÉ Lepsi_CSFD

  Za posledních 24h došlo k výraznému nárůstu počtu dopisů. Poštu na Lepsi_CSFD vyřizuje zatím pouze jeden člověk. Dokud to bude únosné, tak tomu tak i zůstane. Stane se, že se k administrativě dotyčný třeba den nedostane (nyní o víkendu). Na některé dopisy tak mohou přicházet odpovědi s velikým spožděním. Snažíme se ale odpovídat na všechny. I na ty negativní. Ano, už máme i negativní ohlasy. Sobotní poznámka, že negativní dopisy nedostáváme evidentně některé lidi vyprovokovala. Bohužel velká část těchto dopisů je urážlivá a bez obsahu. I na tyto odpovídáme slušně a nekonfrontačně, jak je naším pravidlem. Přišla ale i slušná konstruktivní kritika. Jeden takový dopis jsme se rozhodli uveřejnit, protože se domníváme, že může odrážet názor nezanedbatelné části uživatelů CSFD. Adresát prozatím zůstane anonymní pokud od něj nedostaneme souhlas ke zveřejnění jména.

   

  Prosím pěkně, Váš nesouhlas je jen jedním z mnoha tisíců názorů. Jsem přesvědčen, že opačných názorů je může být stejné i větší množství, přesto nikdo tento filmový web nezneužívá pro svoje soukromé uspokojení. Prosím Vás, abyste neobtěžovali mě, čtenáře, spamováním, které se projevuje například na stránce posledních komentářů a abyste si založili fórum na nějaké soukromé webové stránce. Web csfd má totiž mezi mnoha výhodami a nevýhodami i to, že jeho otevřenost při vkládání může kdokoliv zneužít - třeba Vy, kdokoliv jste, bez ohledu na věk a inteligenci.

   

  Lepsi_CSFD děkuje za tento příspěvek a zde je naše reakce:

  Zcela chápeme, že některé uživatele může obtěžovat naše činnost. Pravda je taková, že jsme se rozhodli kritizovat systém tzv. negativní kampaní. Nevýhody této kampaně odráží výše psaný dopis. Výhoda je naopak v tom, že negativní kampaň je mnohem viditelnější a údernější. Zároveň tato lépe vystihuje zdejší nedostatky a slabosti praktickou demonstarcí. Právě praktickou ukázku nedostatků považujeme za hlavní součást naší činnosti, neboť je konkrétní a volá po konkrétních krocích k nápravě. Žádná soukromá webová stránka nebo externí fórum nemůže tyto postupy nahradit.

   

  Jelikož naším cílem není škodit a otravovat ostatní uživatele, jsme vždycky přístupní dialogu a dílčím ústupkům, pokud tyto nestojí v cestě hlavnímu cíli. Proto i s ohledem na tento dopis provedeme jednu změnu v naší činnosti. Od nynějška přidáváme komentáře způsobem, kdy se v kolonce Uživatelé-komentáře nových uživatelů smí naše výzva vyskytnout max. 1x v celkovém výpise, jelikož uznáváme, že 10x to stejné a jen občas komentář od normálního uživatele je vážně vopruz!

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace