Život Davida Galea (2003)

Řekl bych, že film by se neměl hodnotit podle toho, jestli se ztotožňujete s jeho vyzněním, či nikoliv, třebaže je obtížné se toho vyvarovat. Já osobně na něm raději oceňuji jeho skvělou gradaci, vynikající hudbu a herecké výkony (Spacey - má k němu smysl něco dodávat?) i snahu něco sdělit. Možná, že to bylo překombinované, agitační a až příliš na efekt, přesto mě tento film zejména při prvním shlédnutí dostal jako málokterý jiný. - What it means to be fully human is to strive to live by ideas and ideals and not to measure your life by what you ever attain in terms of your desires, but those small moments of integrity, compassion, rationality, even self-sacrifice. Because in the end, The only way we can measure the significance of our own lives, therefore, is by valuing the lives of others.

Americká krása (1999)

Mám pro tento film slabost, jelikož byl pro mě tím přelomovým, který mě naučil ve filmech hledat něco víc, než jen zábavu, a přiměl mě o film se zajímat aktivně. Byl pro mě bránou do toho nádherného světa emocí, myšlenek a intenzivních prožitků, kam tak rád utíkám a vracím se. Dost možná, že i částečně pozměnil můj do té doby povrchní pohled na realitu. A za to vše mu budu navždy vděčný. Třebaže není dokonalý a dneska bych dost možná ani plný počet nedal, je to moje srdcovka. Díky Same, Kevine a Thomasi.