Annapolis (2006)

Ak by som mal v stručnosti ohodnotiť a komentovať tento film tak tá jedna hviezdička hovorí za všetko, ale v rámci komentára ak zvažujete obetovať 108minút tak verte to si radšej pozrite porno s príbehom lebo herci, ktorý tento film hrajú vás zaručene uspia. Ja len pre zaujímavosť film podobného námetu s Demi M. "G.I. Jane" má 59 a tento má o celých 10% naviac a je tak strašný ako G.I. Jane je skvelý.

Smrt jí sluší (1992)

Už snáď po stí krát som si pozrel tento film a pozrel by som si ho aj ďalších sto krát. Tento film proste zosobňuje vo mne niečo neopísateľné pri pozeraní. Dynamiku, komické scénky a jemný nádych erotiky proste film pri ktorom si spomeniem na svoje mladi a živo si predstavím scénu keď som ho pozeral prvý krát a zažívam znova ten samí pocit, ktorý zažívam len pri málo filmoch.

Hancock (2008)

veľmi pekný vývar od Willa Smitha. Prázdne a bezduché, ale za to akčné a zábavné. Len prosím po dnešnom opätovnom pozeraní sa mi dostalo zas a znova OTRASNÉHO priam strašidelného dabingu od SK protoidiotov. Neviem komu mam zaplatiť alebo vyrezať jazyk za tento terorizmus.

Partička (2009) (pořad) odpad!

Využívanie hereckých výrazových prostriedkov pre absurdné scénky bez štipky humoru v improvizovanom prostredí pod taktovkou hercov, ktorý za svoju stupiditu získajú ešte aj otta. Je to pre mňa nepochopiteľné ako sa niekto môže vôbec niečomu takému smiať. Oceňujem, náboj a iskru nápadu, dynamika a fantastický pohľad pre diváka, no bohu žiaľ bez ladu a skladu. Skôr to beriem ako nechutnú reklamu prominentných hercov, ktorý si z profesie spravili luxusný biznis pod réžiou operátora a banky. Absolútne žiadna produktívna činnosť, len chladno a umelo generovaný produkt z ľavej strany Dunaja.

Čistá práce (2008)

Čistá práce, otázka znie či je naozaj až taká čistá? Bohu žiaľ nieje. Problém vidím nie v hercoch, ale v kamere. Z časti by som možno aj odsúdil momenty, ktoré už už berú nádych dramatična a v tom najmenej očakávanom momente kedy si viem predstaviť niečo skvostnejšie scénka končí a až na pár výnimiek som sa tak trochu nudil. To však neznamená, že tento film patrí medzi braky, práve naopak, klasická oddychová dráma s o niečo väčším nádychom krimi a rozličných neodpustiteľných akčných momentoch, ktoré u pán Kuriéra sa nedajú odmyslieť vytvárajú jemnú "pravdivú" skutočnosť o obraze vtedajšej spoločnosti.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Skutočne napínavá a dejovo rozvinutá akčná dráma, ktorá vystriedala štylizovanú prezentáciu tuningu, black hudby a lásky. Podľa môjho názoru veľmi šťastne spojený výber hercov (inšpirácia The Expendables?), ktorý už v samotnom úvode sľubuje veľmi napínavý a obsiahly akčnák pre rôzne krvne skupiny. 130 minút napínavých zvratov a kryštalických súbojov medzi tromi stranami, ktoré sú dynamické, veľmi efektné striedanie záberov pre umocnenie napätia do poslednej chvíľky, ktorá okamžite plynule prechádza do konfrontácie dvoch s treťou stranou a tá nie je v konflikte žiadnym béčkom. Vynikajúce výkony hercov, ktorých poznáme z predošlých dielov doplnené skvelým wrestlerom The ROCK v konfrontácii s Vin Dieselom tvorí scénky, pre ktoré sa oplatí tento film pozrieť.

Odpočítávání (2010)

Je ťažké obhajovať a zároveň kontraproduktívne hodnotiť tak delikátnu tematiku nazvime ju "vlastných názorov". Podľa môjho názoru tento film nezobrazuje akciu ani nadľudské kaskadérske výkony či dokonalosť. Nesie skôr posolstvo absurdity pojmu "terorizmus", ktorý je možné rozpísať v tomto komentári na niekoľko desiatok riadkov, ktoré nezobrazia to čo sa obsiahlo za 97 minút filmu. Čo sa týka výkonov hercov som veľmi milo prekvapený, celkovo film pôsobí dosť monotónnym dojmom a miestami som mal pocit, že sa snaží dosť poučovať čo si myslím je pri tejto látke nie je veľmi najideálnejšie. Dej je síce krátky no častými zdĺhavými dialógmi hercov, ktoré sú náročnejšie na vnímanie vás počas pozerania uspávajú, no pri rôznych praktikách Samuel L. Jacksona vás opätovne vťahujú a dynamicky presúvajú do nových dimenzii plných rozporov nie vo filme, ale naopak vašou vynárajúcou sa otázkou, ktorá strana je tá správna, a tak to príde..