Memento (2000)

Mám rád Nolanovu nelineárnosť v jeho filmovom rozprávaní. Tento film bol naozaj poriadne dopletený, čo ma na jednej strane bavilo a nútilo sedieť v pozore, na druhej strane neustále opakovanie záberov aby divák pochopil kontext pôsobilo trochu klaustrofóbne. Z hľadiska filmovej dynamiky sa nejedná o najlepší Nolanov film. Jeho komplexné filmové rozprávanie, spolu aj s dynamickým príbehom, ktorý Vás udrží 2 hodiny v strehu doviedol do dokonalosti až vo svojich neskorších - pochopiteľne aj finančne náročnejších projektoch. Napriek tomu je Memento zaujímavým filmom, ktorý však vyžaduje pozorného diváka.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vykupenie z väznice Shawshanke vôbec nie je zlý film. Jeho najväčší problém však spočíva v tom, že je až "way-too-much-overrated". Film je majstrovstvom, čo sa týka naratívneho rozprávania, je to príjemná oddychovka. Ale najlepší film vobec? v ziadnom pripade

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan to proste vie! Je vynikajuci rozpravac, a neviem preco mi The dark Knight Rises prisiel svojim narativnym sposobom este putavejsi ako Dark Knight. Ano boj dobra so zlom, ako tu uz bolo povedane, film o hrdinovi bez hrdinu. Kazdopadne Nolanova batmanovska trilogia daleko predstihuje vsetky predchadzajuce pokusy o sfilmovanie tohto komixu.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Ja som sa na tom filme neskutočne bavil. Fajne šajznutý film. Ale nie pre každého

Podzimní sonáta (1978)

Som rád, že som sa Bergmanovi vyhýbal. Áno z určitého pózerstva som si dávnejšie pozrel Lesné jahody a Personu - vtedy som mu nerozumel. Tento film ma úplne dostal. Sedel som, triasol som sa, počul som ako mi bije srdce, mal som zimomriavky, a zamyslel som sa rovnako aj viacerí nad tým ako si ľudia dokážu ubližovať. Silný film.

Paříž-Manhattan (2012)

Od začiatku filmu som sa usmieval. A priznám sa vôbec som netušil, že Woody Allen sa tam objaví, ale keď som ho zazrel usmieval som sa ešte viac. Toto je tak strašne milý film, ktorý jednoducho príde pohladí svojim francúzskym šarmom zanechá úsmev a odíde.

Láska nebeská (2003)

Pekná, avšak príliš presladená oddychovka. Herci sú síce vynikajúci, ale tá stopáž je ledva únosná. Mohlo to byť o 30 minút kratšie a menej precukrované. Inak good.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tento film som pozeral bez toho aby som presne vedel o čom je a ostal som prekvapený, až do poslednej tretiny som bol v napätí ako sa to všetko vyvinie. Veľmi dobrý film

Diktátor (2012)

V porovnaní s Brunom a Boratom je to iné. Menej kontroverzné, nesnaží sa to až tak šokovať, no možno je to len tým, že sme si na Cohenov humor už zvykli. Absurdný a zároveň inteligentný! Najmä jeho záverečná reč o demokracii, resp. aké by to bolo keby bola v Amerike diktatúra, je v skutku k zamysleniu. Cohen nestratil nadhľad!

Bruno (2009)

Mne sa Bruno veľmi páčil. Dokonca som ho videl viackrát. Mám rád Cohenov absurdný humor,a to akým spôsobom poukazuje na falošnosť tejto spoločnosti (scéna s Paulo Abdul je geniálna!).