Partička (2009) (pořad)

Naozajstné best of, ktoré pochádza zo slovenskej televíznej kuchyne za posledných 20 rokov. Pár trápnych a nemastných-neslaných momentov sa našlo, ale zbytok je úplná pecka. Latinák s Polnišovou jednoznačne vedú, Genzer so Suchánkom ako hostia takisto nemali chybu a aj ostatní sú perfektní. Nemôžem dať menej ako 5*, pretože sa neviem pri Partičke nesmiať. Teda presnejšie, chytám záchvaty smiechu.

Planeta 51 (2009)

Jeden z tých lepších, ak nie najlepší mimopixarovský animák za poslednú dobu. Príjemná a zábavná futuretro odkazovka, pri ktorej som sa perfektne bavil. Začína síce veľmi infantílne, ale postupom času príjemne dospeje. Spoiler: koniec filmu je prequel k votrelcom? :D Update: oceňujem hlášky v tomto filme, ako aj vydarený dabing :)

Vzhůru do oblak (2009)

Len dvom filmom sa podarilo, aby som nielen vyronil slzu, ale aj aby som sa rozplakal. Jeden bol Lassie (už neviem aká verzia) keď som mal asi 12, druhý film je tento.

Wickie und die starken Männer (2009)

Hraná verzia Vikinga Vikiho dopadla výborne. Vďaka Bullymu má svoj typický šmrc veľkovýpravnosti, tak ako pri jeho predošlých filmoch, akurát, že v tomto prípade trošku ubudli rôzne "vulgárnosti", nakoľko ide o film určený aj pre mladšie publikum. Btw, Bully si tu celkom dobre strihol cameo ako zapisovateľ dejín zo Španielska. :)

Zakletý v čase (2009)

Nemyslím si, že ide o sci-fi romantiku, skôr o mysterióznu romantiku, pretože hlavný hrdina necestuje časom pomocou nejakého stroja času, ani necestuje za nejakým chceným účelom, cestuje nedobrovoľne sám od seba a nahý. Podľa mňa je to veľmi dobrý romantický príbeh, navyše svojim spôsobom originálny, aj keď nie úplne (mali sme tu predtým Butterfly effect, Donnie Darko, či rôzne juhokórejske romantické filmy podobného rangu), pretože niektoré postavy tu nedostali väčší priestor, než by si zaslúžili.

Cadillac Records (2008)

Nebol to zlý film, skôr naopak, veľmi výborný, len škoda, že pre väčšiu dramatizáciu trošku poprehadzovali fakty a skutočnosti. U mňa tým pádom slabšie 4 hviezdičky.

Gran Torino (2008)

Azda najúprimnejší a najdospelejší film, ktorý bol natočený za poslednú dobu. Všetci už tu napísali na toto dielo všetko, ja len dodám, že Clint Eastwood si nemohol vybrať lepší scenár pre svoju hereckú labutiu pieseň. Bravó!

Kung Fu Panda (2008)

Nepovažujem tento film za niečo výnimočné, je skôr viac klišoidný a na môj vkus až veľmi prvoplánový, čo sa týka voľby hlasov postáv. Z námetu sa mohlo vytrieskať oveľa viac, takto je známy celý dej, veď skúste si pozrieť začiatok a koniec a to, čo si medzi to domyslíte, tak to sa tam fakt udeje. Možno sa to páči malým deťom, len škoda, že sa neušlo aj odrastenejším, tak ako pri Pixarovkách.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Jedničku som nevidel (chválabohu), toto som musel doslova pretrpieť s mojou polovičkou, ktorá to chcela vidieť. Vyšumelo z hlavy, nepamätám si z toho filmu ani mená postavičiek. Proste zlé.

Profesionálové (2008) (seriál)

Dokumentárny seriál o tom, ako z relatívne obstojného námetu tvorcovia z dielu na diel vytvárajú úbohosť a ako relatívne obstojní herci robia zo seba úplnych debilov len tým, že v tej úbohosti hrajú. Každý diel je vlastne prehliadkou dementnosti celého hereckého ansáblu a televízneho štábu. Jedine Csongor Kassai je akousi výnimkou, i keď, povedzme si na rovinu, tiež mi vŕta hlavou, prečo do toho išiel...