LEGO® Batman film (2017)

"In the darkest night I make the bad guys fall. There's a million heroes but I'm the best of them all! Who has the coolest gadgets? BATMAN! Who has the tricked out ride? BATMAN! Who does the sickest backflips? BATMAN! Nananananana BATMAN! You think my muscles are big? You haven't seen my brain. Ladies, it's okay if you stare 'cause I'm a billionaire!"

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Pátí Piráti opět přináší dobrodružnou jízdu plnou akce, neotřelých nápadů, efektů, na rozdíl od předchozího dílu se opět více odehrávají na moři, a Jack Sparrow je opět neřízená střela. A to doslova. Většinu filmu jen někam padá, před něčím utíká, křičí, chlastá a nebo prostě spí. Kde je ten starý Jack, který celý film spřádal svůj geniální plán, aby na konci všechny převezl a získal (většinou) to, co chce? Skoro mi přišlo, že kdyby ve filmu vůbec nebyl, nic by se nezměnilo. Mnohem důležitější je tak Barbossa a hlavně nové postavy, které jsou dobré a sympatické. Návrat Willa a Elizabeth (i když jen na pár minut) potěší. Ve výsledku se jedná o dobrý závěr série, kterému by ovšem vůbec neuškodilo, kdyby byl o něco delší a Deppova role byla mnohem lépe napsaná.

Florencie a galerie Uffizi (2015)

Nemůžu se ubránit pocitu, že půlka filmu prostě chybí. Jakoby se někdo při prohlídce Florencie dostal na břeh řeky Arno a řekl si, že na druhou stranu po Ponte Vecchio prostě nepřejde. Protože o Ponte Vecchio (a nejen o něm, ale i o většině ostatních florentských architektonických skvostech) nezazní ve filmu ani jedna věta. Chápu, že se tvůrci chtěli zaměřit zejména na Uffizi, ale ani tahle část není obsahově zrovna moc nabitá. Rozhodně bych to tedy ani v nejmenším nepopsal jako „umělecký nájezd na město, který bere vše“, jak stojí v obsahu filmu… Takových 45 minut navíc by to určitě chtělo. Ale 3D bylo celkem povedené, 4K obraz skvělý, Lorenzo Medicejský byl sympatickým průvodcem, a rozhodně bylo pěkné se do Florencie znovu vrátit alespoň takto. Jenom film naplno nevyužil neuvěřitelný potenciál jednoho z nejkrásnějších měst světa.

Batman: Bad Blood (2016)

Son of Batman i Batman vs. Robin si svojí komiksovou předlohu převyprávěli trochu po svém, ale Bad Blood už jí celkem zvysoka ignoruje. Tentokrát je zde více akce na úkor příběhu, na což si nemůžu stěžovat, protože akce je tu opět parádní (ninja-jeptišky), ale tvůrci se tu do 72 minut snažili narvat tolik příběhových linek, aby ty zajímavější nakonec poslali ke dnu a spokojili se s klišé zápletkou o „plánu na ovládnutí světa“. Přitom by stačilo kdyby se více rozpracoval příběh kolem Heretica, který mi přišel mnohem zajímavější. Líbilo se mi však, že se tu objevují i méně známí záporáci a hlavními hrdiny jsou tu místo Batmana Nightwing, Robin a Batwoman. Příjemná změna. Tyhle animáky mě i přes své zjevné nedostatky ale děsně baví a užívám si je.

Moulin Rouge (2001)

Jeden z nejlepších muzikálů. Celý film je díky úžasné kameře a střihu neuvěřitelně dynamický, čiší to z něj doslova na všechny strany. Kostýmy, výtvarné pojetí, výprava, to všechno je perfektní a nádherné. Ale to hlavní a nejlepší na celém filmu je hudba. Nikdy by mě nenapadlo, že kankán kombinovaný s Nirvanou může znít tak dobře. Pro mě je Moulin Rouge skvělým a inspirujícím filmovým zážitkem, od kterého nejdou odtrhnout oči a hlavně uši.

Jurský svět (2015)

Aneb 100+1 způsobů jak zabít člověka dinosaurem. Film nejdříve uvede do parku a navodí nostalgii a pak nastupuje ono Malcolmovo známé: „Takovým úžasem to vždycky začíná. Ale pak to končí útěkem a řevem.“ A tím mě film překvapil. Čekal jsem, že bude víc cílit na děti, ale pro ty (naštěstí) rozhodně není. Krve a lidí trhaných na kusy je tu totiž mnohem víc než v předchozích dílech. Můj sen o cvičených raptorech byl převeden na filmové plátno a vypadá naprosto skvěle. Závěr je pak už jenom třešničkou na dortu. Když se totiž vrací starý hrdina, aby zachránil situaci, okamžitě naskočí husí kůže a oči nezůstanou suché. Jurskému světu se podařilo to, co se podaří jen velmi málo filmům. Po víc jak dvaceti letech znovuobnovil sérii, přičemž si jde svou vlastní cestou a na své předchůdce jen volně navazuje. A v dnešní záplavě akčních sci-fi blockbusterů vyniká svojí svoucností a ukazuje, že staří dobří dinosauři nakopou všem robotům a emzákům zadek. Ale zároveň jde o začátek rapidního úpadku celé série a její proměnu v naprosto stupidní záležitost, kterou odmítám uznat jako přímé pokračování prvních tří filmů.

Soaked in Bleach (2015)

Vražda, nebo sebevražda? Už na začátku vám film řekne, že rozhodnutí, pro kterou teorii se přiklonit, je vaše. Neukáže vám prstem a neřekne kdo může za Kurtovu smrt. Jen vám předloží a obhájí si důkazy, které oprávněně vzbuzují spoustu otazníků. Co je však jisté, je, že před jednadvaceti lety policie totálně podělala, co se dalo. Hlavně pak ignorování a zničení klíčových důkazů. Film vás donutí změnit svůj pohled na to, jak se o Kurtově smrti běžně mluví a že Kurt v posledních dnech nebyl takový, jak ho líčí jiné zdroje. Každá mince má však dvě strany, že?

Van Helsing (2004)

Film si určitě takovou kritiku nezaslouží. Ano, je plný klišé, předvídatelný a děj není taky bůhvíjak originální. Ale dokázal mě přikovat před obrazovku, protože se mi sakra líbil. Hlavně skvělý badass Hugh Jackman v hlavní roli, krásná Kate a zatraceně charismatický Dracula jsou na filmu to nejlepší. Určitě pak taky skvělá atmosféra a to, že se film natáčel v Česku. Ideální film u kterého můžete vypnout a jen si ho užívat.

Soukromý život Sherlocka Holmese (1970)

Robert Stephens byl skvělý Sherlock Holmes. Škoda, že ho neztvárnil víckrát. Film je příjemný, vtipný a hlavně Sherlock je správně „sherlockovský“. Mrzelo mě jen, že nejhlavnější motiv filmu; Holmesův vztah k ženám, byl omezen jen na pár scén.