Spacecore

okres Olomouc
Rapper / beatmaker

homepage

• 10.6.2012  01:16
    Akta X (TV seriál) (1993)

Akta X jsou naprosto geniální seriál a jeden z nejlepších na TV obrazovkách. Hlavní představitelé jsou bravúrní herci a na place mezi nimi jiskří jakási chemie, sluší jim to. Vedlejší postavy jsou taky skvělé, např. bez zástupce ředitele Skinnera bych si Akty X představit nedokázal. Seriál míchá žánry (Sci-Fi, drama, akce) a zdroje inspirací (skutečnost, legendy, filmy, knihy). Míra napětí a strachu je v některých dílech na absolutním vrcholu žánru. Seriál se zabývá paranormálními jevy a vyšetřováním záhadných úmrtí (tato tématika zajímá obrovský okruh lidí, včetně mě) a leckdy lidé umírají přímo během vyšteřování Muldera a Scullyové. Akta X mají za 9 sezón svojí vlastní mytologii a vývoj postav a mnohá rozuzlení ohledně mimozemšťanů, vládních konspirací a záhad. Jako bonbónky jsou k dispozici i dva filmy (1997 a 2008). Ne všechny díly mají stejnou kvalitu, ale seriál jako takový hodnotím pěti hvězdami. Sledoval jsem ho občasně jako malý během 90. let a milénia, ale letos jsem konečně sjel všechny řady. Byl to maratón, ale stál za to. Potom, co jsem viděl seriál mám úspěšně zdolanou paranormální základní školu.

• 19.5.2012  20:08
    Avengers (2012)

Dlouhé roky čekání stály za to! Věděl jsem, že to bude pecka, proto jsem naverboval na 3D projekci i rodiče, kteří nevěděli co čekat, avšak potom, co jsem jim prozradil jména jako Iron Man, Hulk apod. už jim toršku docházelo, že to bude opět jízda. Komiksy čtu 15 let a Avengers mám přelouskané samozřejmě taky, proto jsem u filmu brečel dojetím a to hned 2x. Poprvé, když se po úvodní scéně objevil nápis Marvel´s the Avengers spolu s mocnou hudbou a mě došlo, že moje dětské sny jsou na plátně v době, kdy už existuje 3D! Po druhé jsem brečel dojetím, když se celý tým seskupil a začal bojovat jako jeden tým! Až tak to na mé komiksové srdíčko zapůsobilo, vážení! Měl jsem radost, že se film drží reálií z komiksu z 60. let a to do posledního detailu. Zároveň se drží i nově vzniklé filmové mytologie společnosti Marvel. Herecké výkony, práce s triky, hudba, střih.. Všechno naprosto excelentní a svěží! Scénář odsejpal a byl plný napětí! Dále mě potěšilo, že se ve filmu neobjevovaly cigarety, sex, ani sprostá slova a kupodivu to ani nevadilo! Film je tedy i přes svou nabušenost a komiksově nadsazené násilí stále přístupný dětem a mladším divákům, což je jedině dobře! Stručně řečeno, moje dětské retro postavy ožili na plátně a byla to dobrá filmařská práce! Takto má vypadat blockbuster!

• 19.3.2012  04:06
    Spiderman (TV seriál) (1994)

The Amazing Spider-Man je dlouhá skoro pěti set číselná série započnutá geniálním mistrem komiksového žánru Stan Leem a dnes se řadí mezi klenoty světové populární kultury, protože dala vzniknout jednomu z nejnadčasovějších hrdinů - Spider-Manovi a dalším tunám postav. Tento seriál vznikl v roce 1994 a i když je původně dělán jako dětský, má svoje kouzlo i pro starší, stejně jako pro fanoušky komiksu. Seriál je inspirován původními příběhy z 60. až 90. let, které se objevily právě v The Amazing Spider-Man a je převyprávěn téměř identicky, až na některé detaily a celkově je to pojato moderně a velmi inovativně. Např. zde úplně chybí Gwen Stacy, ale toho si ani nevšimnete, protože jinak se seriál pevně drží původní mytologie a přináší v pěti řadách kvantum záporáků (Venom, Carnage, Green Goblin, Dr. Octopus, Lizard, Morbius...), vedlejších postav (MJ, Tetička May, JJJ, Madame Web, Black Cat) a jiných hostujících hrdinů (Punisher, Blade, Daredevil, Dr. Strange, Iron Man, War Machine, X-Meni, F4...). Seriál má mnoho zvratů, vedlejších dějů a celkově od začátku spěje kupředu. Velmi povedené jsou uzavřené minisérie během samotných řad, např. Neogenetická noční můra, kde během asi 13ti dílů vznikne sága, která vystaví Spider-Mana opravdovému problému, jeho vlastní přeměně na monstrum a ke všemu po něm půjde několik lovců a bude obviněn z činů spáchaných upírem - Morbiem. Dávám pět hvězdiček, protože tento seriál jsem si zamiloval jako malé dítě a všechny díly jsem si dokola protáčel na VHS. Mimoto šlo o mojí první zkušenost s "komiksem" a jeho odvětími, což mi zůstalo až do dospělosti, kdy jsem ve svých dvaceti letech pořád fanouškem komiksu jako takového. Z nostalgie jsem si nedávno tento seriál projel znovu a čekal jsem, že se budu nudit a bude to naivní, ale kdepak.. Ono to má docela grády i když nejste dítě. Akorát si všímáte jiných věcí než hi-tech udělátek a pavoučích schopností.

• 6.3.2012  10:20
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Hosté Hotelu Paradise dostanou na uvítání na postelích balíčky kondomů místo čokolády. "Jé čepičky." Zní z úst potetovaného svalouše, který poté předvádí svými pohyby snad celou kamasutru. Vrchol televizního braku, ale taky luxusní sranda.

• 29.1.2012  22:38

Zde nejde o paranormální jevy (i když se o ně film malinko opře, to ano), ale jde o napínavý krimi thriller o vyšetřování masových únosů a vražd s Mulderem a Scullyovou... Dost mě potěšila i účast Xzibita, v roli agenta FBI mu to sedlo. Pro fanoušky Akt X povinnost, pro ostatní výborný thriller.

• 21.1.2012  22:50
    Kdo přežije: Mikronésie (TV pořad) (2008)

Nejlepší série celé této velkolepé reality show.

• 20.11.2011  02:57

Shlédl jsem Tropickou bouři na DVD a posléze coby premiéru na televizi Nova. Mezitím ještě proběhly nejspíš tak dvě zkouknutí s přáteli u posezení. Je mi velkou ctí dát tomuto filmu pět hvězdiček za jeho názorové vybočení ze všední nudy hollywodské většinové produkce. Ben Stiller, Jack Black, Tom Cruise předvádějí výborné výkony, scénář je -ač občas- dost bizarní a ošemetný, zůstává naladěn na správné komediální vlně. Některé fórky jsem při prvním sledování přehlédl a až při druhém, nebo třetím mi došly. Nádherně spracované falešné trailery na parodie oscarových filmů získaly můj obdiv a smích. Díky Bene stillere, parádní pohodovka.

• 2.10.2011  21:19

Pohodový filmek na zabité nedělní odpoledne. Postava kterou hrála C. Diaz je sprostá, kouří trávu, lže a je naprosto sexy ! Segel a Timberlake ve skvělých vedlejších rolích..

• 28.9.2011  23:12

Super dokument popisující dění kolem The Black Album, což je klasické album hip hopového žánru z roku 2003, kdy Jay chtěl odejít z rapové hry.. No nakonec se stejně vrátil s albem Kingdom Come z roku 2006..

• 10.9.2011  15:23

Film přesně popisuje stavy na hned několika druzích drog. Především tu jde o LSD a kokain. Nejrozšířenější drogy tehdejší generace. Zápletka o tom, že novinář a jeho právník jedou na konferenci do L.V. s kufrem plným drog není moc rozšířená, ale to vůbec nevadí. Na drogách žádné zápletky nepotřebujete, ty příjdou samy. Film by měl diváky bez zkušeností od drog odrazit. Zobrazuje docela dostatečný počet dojezdů, absťáků a bad tripů, na které by žádný normální člověk neměl dostat chuť. Zkušenosti s drogama mám a Requiem za sen neuznávám, tohle je ten pravý trip! Takto to skutečně funguje..

• 24.2.2011  00:25

Mám slabost pro dekadenci a zvrhlost..

• 18.1.2011  22:50
    Malcolm X (1992)

Někteří lidé tento film a hlavně život Malcolma nepochopili. Sám s nim nemůžu ve všem (a je toho dost) souhlasit a ani ho pochopit. Možná to bude tím, že jsem nikdy nebyl černý v poválečné Americe. 5 hvězdiček za výbornou režii, hudbu, herecké výkony, předlohu a hlavně na pozvednutí hodnocení (71% to jako vážně?? Ani nechci vidět jaké snímky mají 72 a výš..)

• 13.1.2011  17:13
    Paranormal Activity 2 (2010)

Prostě sračka.

• 7.1.2011  16:57

Hvězdičku navíc, za ty trapné komentáře tady.. 21. století, děcka nemůžou pořád koukat na krtečka..

• 3.1.2011  00:08
    Dexter (TV seriál) (2006)

Shlédnuta pilotní epizoda: No nevím, mám smíšené pocity. Seriál je to určitě inovativní a originální svojí kontroverzně laděnou tématikou. Hříšné město Miami, kde je 80% vražd nevyřešených, kde kokain prší z nebes a šlapky jsou běžným artiklem, nám ukazuje jednu ze svých postav. Anti-sociální anti-hrdina, který je psychopat, ale vlastně docela fajn. Zabíjí lidi, ale také je zachraňuje a mstí. Zajímavé morální dilema pro mě, coby diváka. V comicsech jsou anti-hrdinové vlastně docela běžní (Lobo, Constantine, Hitman), ale na poli TV jsem zastáncem staré školy. Proto mi morální status tohoto seriálu nesedí, ale je také k zamyšlení.. Režie a herci super, proto tomu dám ještě šanci, ale jestli se mi hlavní hrdina začne po pár dílech zamlouvat a budu mu fandit, tak přepínám na CSI.

• 17.12.2010  10:37
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Naprosto srdcová záležitost. Doma máme sbírku VHS kazet s nahranými díly, poté přišla i kolekce DVDček se všemi epizodami. Viděl jsem je snad milionkrát a nikdy neomrzí. To je prostě seriál, kterej zůstane navždy ve vás, chápete..

• 17.12.2010  10:29

Nadupané sci-fi z pera Luca Bessona, který dodal jak akčnímu, tak sci-fi žánru ten pravý punc bizarnosti a hravosti. Výborný soulad prvků komedie, akčního filmů a sci-fi. Něco jako Křižovatka smrti smíchaná se Smrtonosnou pastí a Star Wars. Všechny postavy jsou napsané a zahrané božsky, soundtrack je nadupaný, děj šlape a je neustále zajímavý a techno-poetický.. 90. léta s nadžánrovým přesahem až za nové millenium. Můj oblíbený film.

• 17.12.2010  10:16

3 a půl

• 30.11.2010  20:42
    Český mír (2010)

Brilantní dílko!

• 30.10.2010  20:57
    Doggystyle (2001)

No, je to péčko, ale žádný obyčejný.. Režii, soundtrack, výběr kulis a samotných hereček měl na starost sám pasák Bigg Snoop Dogg a k pomoci měl felas z Tha Eastsidaz, 213 etc. Šukačky s ne až tak lacinými bitches jsou prokládané live výstupy a klipy od Snoopovy partičky (mimojiné uvidíme Soopaflye, Warrena G, Xzibita, Kokanea, atd.).. To vše laděné do home videa jednoho rapového milionáře.. Pro fandy nutnost a výborná zábava, milovníci porna by mohli být unuděni. Now I have fucked one million hoes And I have done bout a million shows I gotta bout a million dollars in gold While I'm dippin' with the homie Goldie Loc lets roll

• 30.10.2010  20:46

Snoopův flick z období kdy byl podepsán u No Limit.. Příběh, produkce a výkony jsou prosťoučké, ale malí niggové spolu s většími niggas z hoodu tenhle film musej žrát.. Výborná muzika a Snoop je cool, ruff, rugged and raw! Woof

• 22.10.2010  20:29
    Red (2010)

Komiks jsem četl čerstvě co vyšel a přišel mi vynikající (na to, jak byl útlý - 3 sešity). Že o tom natočili film jsem se dozvěděl až nedávno a těšil jsem se, aniž bych si moc sliboval. No, musím říct, že nejlepší akčňák poslední doby a nejlepší komiksová adaptace snad za dekádu. Mám opravdu radost a hodlám zajít ještě do kina. Bruce Willis je pořád v dobré formě, žeru ho. Účast Mary-Louise Parkerové, Morgana Freemana a Johna Malkoviche byla výborná, pořád bylo na co koukat.. Režie a akční sekvence bravúrní, bez zbytečných popcorn zbytečností. Co bych vytknul (a proč nedávám pět hvězd) tak trochu zamotanost scénáře (museli něco k původnímu komiksovému scénáři od W. Ellise, dopsat, to dá rozum) a trochu nostalgický stesk, že už Bruce přece jen nebude tak ultimátní jako dřív. Např. počáteční vztah k M. Parker byl podobný jako ve filmu 12 opic, ale tam to mělo tu hustou hereckou šťávu, dnes už je to jen kvalitní standart. Až to budou dávat na HBO, nenechám si to ujít.

• 18.10.2010  18:14
    Děti Anakondy (TV film) (2008)

Dávám 3 * za Davida Hasselhoffa a za neuvěřitelně vtipně provedenou režii.. K tomu popisu "akční / horror" bych přidal ještě parodie..

• 3.10.2010  15:04
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Tento seriál mě naučil, co je karma. Mimo to je to docela příjemná oddychovka, s výbornými herci a zpracováním.

• 2.10.2010  11:04

Jestli takto bude vypadat finální verze filmu, tak nás čeká znovuzrození kultu. Jsem fanouškem Mortal Kombat herní série a oba dva filmy jsem jako malý žral a přetáčel si všechny scény až do zblbnutí.. Tohle mě nadchlo, těším se na film.

• 28.9.2010  20:20

Diář pasáka. Porno se skvělými hoes a bitches za zvuku Snoopova pasáckýho rapu..

• 27.9.2010  22:00
    Beyblade (TV seriál) (2001)

Když hodnotím marketing a reklamu kolem tohoto seriálu a jeho produktů, na nichž sme si ujížděli snad víc než na pokemonech, musím dát pět hvězdiček.. Kvalita seriálu však 1*

• 27.9.2010  21:33
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Pro mě nejlepší animovaný seriál. Matt Stone a Trey Parker dokáží vytvořit kultovní hlášky z jednoho slova, epické ságy z naprosto absurdních a banálních příhod a vtipy, překypující satirou, černým humorem a drzostí. Timmy!!!

• 26.9.2010  22:29

Jsem vyznavačem hip hopové subkultury a rapové hudby. Sleduji českou scénu a tento dokument byl velmi překvapivý a příjemný. Něco takového přesně chybělo a na poli dokumentů a rapu jde o zajímavý přírustek. Chybí mi však nějaké tažné téma filmu a nějaký chytlavý soundtrack filmovaných interpretů by určitě byl pozdvižením.

• 26.9.2010  21:39
    Katka (2009)

Z heroinu není cesty zpět. Od začátku dokumentu je to jasné a my jen sledujeme cestu hloub do pekel. V kině jsem byl se školou, taky ovlivněn nejmenovanou drogou (ne herákem), což mi zlepšilo zážitek ze sledování, ale zase pomohlo si udržet odstup. Mám rád formu dokumentu jako takovou a Helena Třeštíková dělá výborné dokumenty, u nichž ale většinou hodnotím hlavně obsah a osudy postav. René byl člověk s ryzím charakterem, určitou dobrotou a nevinností v sobě, co jen měl smůlu nebo doplácel na vlastní blbost. Katka do toho vlítla jako každá kedra a každej feťák a neměla sílu z toho rozjetého vlaku vyskočit. Ke všemu chodila s nejvíc vyfetovanýma individuama.. Podle mě film moh skončit v půlce, protože cca tehdy zmizela Katka a zůstala jen schránka se zombie. Která navíc čeká dítě. Ochraňuj bůh to maličké, protože bude mít nejspíš stejný osud. Že by Katka 2? PS: Nemyslím si, že by film měl preventivní antidrogový efekt. Na to není správně zvolena postava, okolnosti atd. Když je vám patnáct a kámoš vám nabídne jointa, nebo lajničku na párty, jako první vás nenapadne film Katka, že možná skončíte jako zombie na Václaváku a budete se prodávat a krást abyste měli na héro, ale to se může stát..