Kong: Ostrov lebek (2017)

Vidět ho jen doma na televizi, asi bych Konga hodnotila jinak, ale na velkém plátně se na něj pěkně kouká. Trikově podle mě super. Jinak scénář i postavy tuctové a předvídatelné (asi kromě Johna C. Reilyho).

Než jsem tě poznala (2016)

Příběh se mi zdál hrozně přeslazený a nelogický, ale Emilia a její šatník to vytáhly na tři hvězdy.

Václav (2007)

Trochu nuda, třetí hvězdička za Vypsanou fixu.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Na můj vkus hodně přeslazený a sentimentální. Ve střední části hodně zdlouhavý až nudný, konec je lepší. Emmin výkon fajn, ale nijak zvlášť neohromil. Nejvíc se mi líbil soundtrack (Bowie, L7, The Smiths), kvůli kterému mi byl film doporučen. Jinak průměrnej snímek pro uplakaný teenagery.

Sinister (2012)

Jeden z nadprůměrných hororů. Dobrá zápletka, skvělá atmosféra a soundtrack, při kterém doslova přebíhá mráz po zádech. Necelé dvě hodiny tohoto filmu za shlédnutí určitě stojí. 90%

Kmotr (1972)

Kult a srdeční záležitost.Krásně vystižená atmosféra knihy, možná posunutá i někam dál. Divák nemůže dělat nic jiného než poklonit se brilantní režii a neuvěřitelnému herecké umění, které už je dnes těžko k vidění. Množství silných scén, ale film jako celek je úžasný zážitek. Charisma dona Vita dostane každého. Michaelovi se jeho pohled na společnost a způsob ovládání jeho podřízených moc nezamlouval, ale postupně se v něm projevily sicilské geny a nátura a skončil jako otec - v čele nejmocnější famiglie New Yorku a stejně obdivuhodný. Prostě o tomhle filmu nelze mluvit jinak než v superlativech - 99%.

Věc (1982)

Skvělý film - vynikající zápletka, atmosféra ve chvílích, kdy nikdo nikomu nemůže věřit - ta beznaděj z toho přímo čiší. Kurt Russel s plnovousem je neuvěřitelně předsvědčivý - 95%.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Podle mě nejlepší sci-fi seriál. Postavy jsou k pomilování - plukovník Jack O'Neill vždy pohotově vtipnej, kapitán/ major Samantha Carterová jako vzor inteligence, Daniel Jackson, šprťák s sex appealem a Tyal'c nejchrabrejší jaffský bojovník. SG jednička se dokáže dostat z každýho průšvihu, zachránit planetu před čímkoliv, ať jsou to Goauldi, Replikátoři nebo černá díra. Občas se jednotlivé zápletky opakují, ale na celkovém dojmu to neubírá - 95%

Grave Encounters (2011)

Průměrný horor s průměrnou zápletkou. Hlavní hrdina tak trochu nanicovatý, musí za každou cenu všechno točit, což je nelogický - jako v Paranormal Activity nebo Záhadě BW. Přesto mě pacienti s křivícíma se ksichtama dokázali postrašit. 60%