Oddělen (2011)

Asi neznám osobnější film. Nejde ani tak o to, že by mluvil přímo k mé osobě, jako spíše o to, že promlouvá ke mně jako k člověku který žije na zemi v roce 2013. Poukazuje bez skrupulí na fakta před kterými mnozí z nás zavírají oči... Ano, můžete namítnout, děj se odehrává v USA, né tady v Evropě, né tady v Čechách. Je tomu ale opravdu tak.? Je tu ještě pořád takový rozdíl? Dejme si ruku na srdce a zamysleme se nad tím, co nám chce film říci. Já to právě teď dělám a je mi z toho do breku... ani né proto, že by mě film jako takový dostal do nějaké deprese, ale že mi tenhle snímek pootevřel oči, já se jimi podíval na naší společnost. Na naší mládež, která by měla být naší budoucností, na jejich rodiče, na to jak všichni žijeme, co nás ovládá a nutí dělat rozhodnutí, které děláme aniž bychom v podstatě věděli, proč takovéhle rozhodnutí děláme. Když se na to podívám jen trošku pootevřenýma očima je mi z toho do breku, budoucnost totiž nevidím nijak valně... Už někde v polovině filmu mi proběhlo myslí taková analogie, nebo přirovnání naší minulosti a přítonmosti potažmo budoucnosti. Před stovkami let, ve středověku, byly čest, odvaha a hrdinství připisovány hlavně rytířům, ti o ně celý život usilovali, žili pro svou čest, byli na ni pyšní a bránili si ji. V dnešní době můžeme tyto vlastnosti připisovat rodičům, kteří se opravdu a se zájmem věnují výchově dětí, snaží se jim vštěpovat morální zásady a sami se podle nich chovají. Můžeme je připisovat i dětem ve školách které se NENECHAJÍ zlákat (teď to přeženu když řeknu "gangy") nebo snadným postupem s naprosto špatnými známkamy bez jakéhokoli učení, bez jakékoli disciplíny, bez jakéhokoli zamyšlení se nad budoucností. Tyto rodiče a děti můžeme považovat za odvážné hrdiny, protože, žít v dnešní době život zodpovědně a čestně, na to je potřeba pořádná porce osobní odvahy. Myslím že tenhle film by měl vidět a zamyslet se nad ním každý člověk. Za mě 100% a okamžitě do mé Topky.

Průsmyk smrti (2006) (TV film)

Tak první díl zamnou,klasické seznamování s hlavními postavami, příprava na boj, lehkovážnost mladých vojáků a vznikající napětí z budoucí akce. Zatím 75% a jdeme na další díl. Tak dvojka za mnou. Mnoho věcí se začíná vyjasňovat, a je také o dost akčnější. 90% jdu na trojku. Nemám čas psát, rovnou jdu na čtyřku. Tak je to už za mnou.. uf. A byla to docela síla. Ještě se vrátím ke třetímu dílu... Ten byl z mého pohledu naprosto dokonalý 100% čtyřka jela v dokonalých kolejích třetího dílu, dokud nedorazili dolší ruští vojáci a hlavní hrdinové nebyli samozřejmně zachráněni. V zápětí nemocnice, metály,president, rodiče/přítelkyně, zachráněný velitel... už se z tohozačínal stávat americký happy end, ale poslední scéna to naštěstí trochu zachránila. čtyřka tedy "pouze" 80% Jako celku dávám pěkných 5 hvězd za tohle válečné drama.

Black Books (2000) (seriál)

Sakra,jak okomentovat takhle dobrou věc..? Jelikož jsem prachobyčejnej pitomec kterej akorát čumí na filmy a čte knihy, budu prostě a jednoduše přirovnávat. Inteligentní humor jako "Ally McB." Nebo "Teorie velkeho t." Místy praštěné jako "Černá Zmije" vyprávěno rychlostí "dead set" a přesto že jsou díly tak krátké, v každém se mnohokrát rozesměju. Což je paráda. Za mě 95%

Ripper Street (2012) (seriál)

Parádní věc! Viděl jsem prozatím jen několik dílů, ale i tak hodnotím za 5 hvězd. Velice dobře vybraní herci, kteří přesně vědí co hrají a skvělá hudba. To ani nebudu mluvit o precizně vybudovaném Londýně z roku 1890. V tuhle chvíli Za mě 90%

Lov na Gluma (2009)

Překvapivě kvalitní 40 minutovka, která dává nahlédnout do zákoutí a stínů plánů které měli Gandalf a Aragorn s Frodo Pytlíkem a jedním prstenem. Film jako takový se mi opravdu zalíbil. Nenucený, mysteriozní, dojemný, přirozeně plynoucí, a i ta jediná bojová scéna byla dobře udělaná. (jediné co by se dalo filmu vytknout, byla mírná nepřesnost, oproti knižní předloze, a né úplně dobře vybraní herci) I díky tomu, že se jedná o fanouškovský film, nemám jinou možnost než dát 5 hvězd. Za mě 90%

Krotitelé duchů II (1989)

Jeden z prvních filmů které jsem viděl jako náctiletý a stále se k němu během let vracím. Z mého pohledu legenda, kterou dávám na úrověň "Dobyvatelům ztracené archy", "Věci" a nebo "Blízkému setkání třetího druhu". Nápaditá fantasy komedie, s parádním scénářem a skvělými hereckými výkony. Za mě 90%

Perníkový táta (2008) (seriál)

No, na tenhle seriál jsem se začal dívat hlavně díky csfd... Dost se o něm mluví. Ale většinou o něm mluví lidé/děti kteří v podstatě nevědí o čem tenhle seriál je. A právě díky těmto rádoby inteligentním diskuzím jsem se na tenhle seriál málem přestal koukat po pár prvních dílech. Čekal jsem totiž něco úplně jiného. Naštěstí jsem ale vytrval a jsem za to opravdu rád. Málokdy totiž vidí v seriálu opravdu kvalitní herecké výkony, dramatickou atmosféru která dokonale prostupuje celým seriálem. Navíc se mi líbí stav který ve mě seriál zanechává (tím nechci říct, že plánuji vaření crecku) ale příjemně se mi přemýšlí nad osudy seriálových postav, a sám si říkám jak bych se zachoval v jejich situaci... Za mě 97%

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Když je člověk vožralej, tak ho tahle záležitost opravdu pobaví! A to bez debat.

Vetřelec ³ (1992)

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Enšpígl. Není potřeba víc psát.