Smrt ve tmě (2016)

Ve skutečném životě by se během dvaceti minut stala jedna ze dvou možností: Všichni tři by tam umřeli, nebo by tam umřel "slepý král". Hned během chvíle najdete ve filmu několik věcí, které by se prostě ve skutečnosti staly úplně jinač, a mně tohleto zjištění vadí. Film je odveden dobře po filmařské stránce, od kamery až po zvuk, ale celé mi to místy přijde trochu přitažené za vlasy, až jsem si někdy říkal, jestli jsou opravdu ty postavy tak tupé, když jednají tak, jak jednají. A to, že se slepec již poněkolikáté náhodně objeví na místě, kde jsou i ostatní, to už vůbec nekomentuju. 75%.

Buchty a klobásy (2016)

Ačkoli nemám moc rád Rogenův a Francův humor, tady mi až na extrémní množství vulgarit, které vás po pěti minutách v některých situacích fakt už dokážou nasrat, protože zní ve filmu zbytečně, tolik nevadil. Příběh je sice tak trochu o hovně s mákem, ale je to první R animák, takže i za tu závěrečnou scénu (kdy si fakt řeknete WTF) slabší 4, a nebudu to dál rozpitvávat. 75%

Centrální inteligence (2016)

Zdárný příklad toho, jak si film dokáže vypotřebovat skoro všechny dobré scény v upoutávkách. Rock a Hart propagují film na sociálních sítích rychleji než Eminem dokáže rapovat, takže když jsem se rozhodoval, jestli jít na tohle, nebo na Dory, zvolil jsem si film, který samotný Johnson označuje jako "snímek, u kterého vás bude ze smíchu bolet huba" (btw. pod každý příspěvek, otravné AF). Asi jsem se díval na jiný film, když jsem se všehovšudy opravdu zasmál tak asi 3x. Překvapivě ten největší problém je, že to tomu steroiďákovi, co má ruce jak dveře od auta absolutně nežerete. Rockovi jdou akční role, na ty když dojde, je to oukej, ale zatraceně mu nesedí ty vtípky, kór když za celou stopáž řekne slovo "bourák" (nebo něco podobně debilního) asi tak tisíckrát (bez přehánění). Chemie mezi herci super, ale jinač je to jen klasik příběh, kterých je kolem tuny. 65%.

V zajetí démonů 2 (2016)

Po prvním díle jsem si z kina odnášel - spíše než hrůzu - zábavu. Pak jsem si jej pustil doma a měl jsem přesně ten pocit, který jsem očekával už v kině. Dal jsem tedy druhému dílu šanci a bohužel mám na to úplně stejný názor. Film sám o sobě rozhodně není špatný, stát se mi tohle všechno, tak podpálím barák i s rodinou a je mi vše u prdele. Kamera je skvělá stejně jako u prvního dílu, příběh je úžasný (i když občas až přehnaně natahovaný) a výběr herců je naprosto výborný. Co je na tom však to smutné jsou ty lekačky, které nám z takových 70% byly už ukázany v traileru, a já prostě nemám rád, když vím, v jaké scéně mají lekačky přijít. To typické bouchnutí srdce a pomyslná myšlenka na infarkt ze strachu přišla za celý film asi tak 3x, a je to do háje fakt škoda. Wan je skvělý režisér, ale musím říct, že všechny jeho hororové filmy s podobnou tématikou jedou podle stejného jízdního řádu. Hudba a závěrečné titulky samozřejmě úplně na posrání. 75%.

Captain America: Občanská válka (2016)

Minulost. Jedno slovo, kvůli kterému se děje tohle všechno. Na povrch vyjdou křivdy, které jsme doposud asi ani neřešili, a je to zajímavě propletené. Když se tvůrci několikrát dušovali, že jejich Kapitán nejsou rozhodně takoví "Avengers 2.5", nikdo jim nevěřil, včetně mě. Teď vidím, že měli pravdu, protože krom Tonyho a Rogerse jsme ostatní mohli zhlédnout takových cca. 20 minut, víc ani ne... někteří dokonce dostali i míň prostoru (Vision, Ant-Man). Na tohle jsem čekal opravdu dlouho - teď to přišlo a já cítím úlevu, zároveň ale i to, že si hrdinové mohli dát klidně i víc na prdel. Narozdíl od BvS můžete sledovat, jak se postavy v průběhu let změnily, máte k nim již určitý vztah, který vás v některých situacích nutí nad těmito lidmi sklopit hlavu dolů a říct, že jsou na tom opravdu špatně. Zdárný příklad je Tony. Ačkoliv jsme si mysleli, že je furt ten samý člověk - tedy sarkastický a egoistický - je zároveň úplně jiný, i když rysy tohoto chování tam stále má a mít bude, přišlo mi ho líto, protože on pravděpodobně dostal ve filmu ty největší rány. V čem se ale s ostatními neshoduji je to, že je Black Panther třída. Neříkám, že je špatnej, avšak není mi tolik sympatický, jako např. Spajdí, protože ten je NAPROSTO KULERVOUCÍ. Tom Holland do toho "Spider-Boye" dal kus sebe, jde vidět, že je to úplně jinačí točit takový film s teenagerem, než s třicetiletým hercem, který teenagera jen hraje. Tohle bylo to největší překvapení a věřte mi, když napíšu, že jsem nebyl v sále sám, co z něho byl naměkko. Už se těším na jeho samostatný film. Překvapení č.2 byla teta May, 50 let bych té herečce netipl ani za prd. Jo a vůbec, jak všichni povídají, že je tam možná až moc humoru, tak jim nevěřte, je tam humoru akorát, jen oni jsou suchaři. Suma sumárum, film suprovej, ze všech Kapitánů ten nejlepší, ale čekal jsem o trošku víc. 80%.

Čarodějnice (2015)

V rámci Levné neděle jsem se vydal do Cinestaru na film, který jsem buďto ještě neviděl, nebo který mě zaujal svým obsahem. Vybral jsem si proto Čarodějnici. Na první pohled mě rozhodně zaujalo velmi autentické pojetí anglického venkova v 17. století, ať už se to týká mluvy, ošacení, či výběru lokalit, vše bylo na svém místě tak, jak si to asi každý dokáže ve své hlavě představit. Vše to bylo tak moc temné a depresivní,.. tady nelze nic dodat. Problém vychází na povrch tehdy, kdy sedíte v sále už přes hodinu a celou dobu se na plátně neděje skoro vůbec nic, postavy neustále žvatlaj o Bohu a o rodině a vy zjišťujete, že s filmem vás neprovází žádné extra silné pouto. Když už tedy přijde závěr, a vy si myslíte, že aspoň teď vytáhne scenarista nějakou kartu z rukávu, tak vám akorát tak přibudou další otázky. Horor, který vás nelekne, horor, který s vámi neudělá vůbec nic. 45%.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Předem musím říct, že jsem spíše fanda Marvelu, ale DC nijak nezatracuju, a i když jsem trochu tušil, že tohle bude průser, na BvS jsem se těšil a byl jsem hodně zvědavý, jak to dopadne. Film nás už v mediální kampani hnal hlavně na to, jak se dvě největší osobnosti tohoto komiksového světa utkají proti sobě, a i když jsme asi všichni věděli, že jejich boj nebude trvat až do úplného konce, čekali jsme určitě řezbu jako prase... No, toto bylo např. moje očekávání. Vynechám to, že celkově se tam ti dva maňásci "v pláštích" rvali tak 10 minut. Vynechám to, že jsou ve scénáři občas díry jako kráva (Lois dojde nějakým zázrakem něco, o čem nemůže mít kvůli různým věcem ani ponětí). Vynechám to, že poslední třetina filmu je tak zkur*eně digitální, že je to něco hrozného. Vynechám to, že některé pasáže byly otravné ("Miluji Tě", "lež může být nevinná", "nesmíš to nechat zajít tak daleko", "musím to udělat", blablabla). Vynechám to, že jsou vám všechny postavy úplně u prdele kvůli tomu, že s nimi nemáte žádný vztah... A tak teď zvažuji, co mi ze zážitku z filmu zbylo. Jo, dvě věci: 1) Ben Affleck není úplná pohroma, jak se každý domníval. Ale má ještě co vylepšovat. 2) Mark Zuckerberg vcelku dobrý Lex Luthor. Měl jsem chuť dál sledovat příběhy ostatních postav. Ale už nemám. Pro další kola vyhrává automaticky Marvel. 60%.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Ten, kdo si tady vyhrál se střihem a kamerou by měl dostat lano, to je děs! Zápletka samozřejmě naprosto bezduchá a neinovativní, pro dobré béčko by to příště chtělo někoho, kdo to umí aspoň s kamerou. 50%.

Smrtonosná past 3 (1995)

Ještě lepší, než první díl... a to je sakra co říct. 85%.