K zemi hleď! (2021)

Je tu hned pár problémů. Zaprvé: Dvě a půl hodiny je prostě sakra moc. Režisér a střihač měli vysekat tak 45 minut, podle mě kdyby se smazali některé scény, tak to vůbec nenaruší tok filmu. Zadruhé: Ten příběh by byl tak super třeba na 90 minut, ale momentálně mu ten žánr vůbec nebaštím. Je to otravné, je to nudné, natažené a scénář je stupidní.

Eternals (2021)

Nevím, no. Hodně se tam kecá a kecá, postavy pro vás nemají žádný velký význam, protože je pořádně neznáte, max. rozlišíte, kdo je dobrý a kdo zlý. Angelina tam víc jak půlku filmu prospí v nějakém tranzu tyvole, Madden tam má 95% furt stejnej ksicht, takže ten si to hraní fakt musel užít, nevím teda, na co Kumail Nanjiani tak trénoval, když v závěrečné bitce ani není a celkově má docela nepodstatnou roli v celém filmu... občas slyšíte takové ty typické kecy typu "Musíme si promluvit", "Musíme hned odejít" a takové ty další melodramatické věty, však to znáte. Přes to všechno z toho cítím trochu jinej vítr, snahu udělat z tohoto filmu něco víc, než jen klasickou márvelovku, ruka režisérky jde tady fakt cítit. Je to mezi 3-4*, asi jsem z těch komiksových filmů a přehršel nových postav už vyrost.

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Když opominu prostředí, tak to nepřináší zhola nic zajímavého. Naopak, co tenhle film má být? Spinoff? Pokračování? Reboot? Minulý díl to "jakžtakž" uzavřel, k čemu tedy dělat tenhle, když nepřinese nic navíc? Paramount udělal moc dobře, že to nakonec pustil jen na VOD a ne do kin, nedivím se.

Není čas zemřít (2021)

Nejnudnější filmový záporák za poslední roky. Spousta keců, žádná akce. Při vědomí, že na tento film se čekalo nějaké dva roky... očekávání velká, avšak nebyla naplněna.

Halloween zabíjí (2021)

Ughhh. Here we go again. Bože! Opravdu dlouho jsem neviděl tak SKVĚLÝ film, který dokáže navodit tak super atmosféru, ale je tak NEUVĚŘITELNĚ tupej v chování postav a má plotholů jak cedník (a ne, film z roku 2018 nebyl podle mě v tomhle tak špatnej). Řekl bych, že tak víc jak polovina vražd je tam úplně zbytečná, protože se (klasicky) chovaj všichni v tom filmu jak úplní idioti - viz. příklad borka, co na Michaela střílí z 50 metrů, místo toho, aby přišla blíže k němu a trefila se. Začínám si zároveň myslet, že Michael je prostě nesmrtelnej - můžeš ho uškvařit, zapálit, zmlátit, pobodat, postřelit a on vstane a "héj pohodička". A ten konec... mama mía. Jako takhle - já tomu filmu fakt chci věřit, chci ho brát vážně, buduje si tam to napětí a atmosféru a dokonce i fandíte postavám, které tam mají vyloženě jen štěky a nemají nějakou větší úlohu. Na druhou stranu nesnáším v hororech vyloženě dementní chování, nadpřirozenost záporáka + když k tomu připočtete i hloupoučké "cheesy lines" typu "ZLO dnes zemře!", "Zabiju ho jednou provždy!", kterých je tenhle film prošpikovaný od začátku až do konce... nemůžu jinak než za tři. Edit: Ale úvodní flashback byl povedený, to se musí nechat.

Máš někoho doma (2021)

Je to hodně tupoučké, hlavně konec je teda dost rychlej. Ale bavil jsem se, na takovou halloweenskou jednohubku to ujde.

Loki - Lamentis (2021) (epizoda)

Mě to prostě nějak nebaví. Jo, v tomhle díle je víc akce, ale když si to vemu jako celek, za ty tři epizody jsme se téměř nikam nepohnuli. Ani mi to nepřijde už moc zajímavé. Krom toho asi úplně nemám rád, jak z Lokiho během pár dní, kdy se dostal z New Yorku do TVA, udělali komickou postavu. V Avengers měl své momenty akce-vtip, bylo to nenucené, tady z něj dělají ale úplně tu samou karikaturu jako u Thora, kdy se od vypracovaného a docela i chápajícího a ne tak úplně dementního Boha (Thor 1) stala během pár filmů vtipná postavička, u které to místy zachází až na hranici trapnosti (IW, Ragnarok). Je to dobrá výplň volného času, to jo, ale zatím mi to žádný extra prožitek nedává.

Lucifer - Série 5 (2020) (série)

Mně už to asi prostě neba. První půlka byla docela fajn, ale když se k tomu přičte ta druhá, je to katastrofa. Mám pocit, že se ty postavy vůbec nevyvíjejí, furt se motají v kruhu, každou epizodu mají na stejnou věc jiný názor a je to prostě už strašně vyčerpávající. 16 epizod? Vážně to bylo potřeba? Čtvrtá série jela svižně z toho důvodu, že měla jen 10 epizod, bylo to fajn, supr. Ale tohle je prostě už jen nastavovaná kaše.

Země nomádů (2020)

Na tuto dobu až přespříliš depresivní film. Fakt bych takto nechtěl skončit, a to normálně nomádství a cestování obdivuji. Upřímně ani nevím, co se film snažil říct. 50%.

Lucifer (2016) (seriál)

První série je super, druhá začíná trochu vařit z vody a třetí vaří z vody hodně - ukazuje se, že přesun na Netflix dodal seriálu zase tu potřebnou šťávu, 26 epizod je vážně moc, už to chytalo prvky telenovely. Edit po seste serce: Natahovana kase. Snizeno na 60%.