Policejní akademie (1984)

Znáte takovej ten film, na který se můžete podívat třeba podvacáté a nepřestane vás bavit? 95%.

Rec 2 (2009)

Po skončení filmu mi v hlavě blesklo jen: "No ty vole!" Konečně se něco málo dozvídáme o infekci, celého příběhu jak to vlastně všechno začalo a dalších všeobecných informací kolem. Děj krásně navazuje na sebe jako puzzle a začíná krásně gradovat už v prvních minutách (narozdíl od jedničky, kde se začínalo zlehínka). Musím se přiznat, že se mi tep během filmu zvýšil o 110%. Zatraceně... Soráč lidi, ale už k tomu fakt nic víc říct nemůžu, protože ještě teď se z toho klepu. Mám na srdci už jen jednu věc: Nikdy jsem si nemyslel, že mě takový "obyčejný" film o nějakých zombících dokáže takhle dostat. Nemůžu se dočkat dalších pokračování. PS: Závěr je totálně grandiózní. 90%.

Shrek 2 (2004)

Bude to vypadat dost hloupě, když tu nenapíšu nějaký dlouhý názor, ale místo toho řeknu, že to bylo prostě perfektní? 90%.

Údolí stínů (2002)

Jedinou válku, kterou jsem kdy "uznával" (i v těch uvozovkách je to těžké slovo, když pomyslím na to, kolik lidí při tom zemřelo), byla ta Vietnamská. Celý film je doplněn krásnou přírodou, hezkým dějem... Prostě takový ten pohodovější film, u kterého nemusíte zase tak přemýšlet, a jen si vychutnávat ten dobrý scénář a tu krvavou řežbu. Vždycky se prostě na tento film rád kouknu znovu. 95%.

Ztraceni (2004) (seriál)

Po druhém opětovném zhlédnutí všech šesti řad, které jsem dal za zhruba měsíc a čtvrt (+ -), jsem chtěl napsat něco, co by tento seriál naprosto vyjádřilo a vystihlo. Jenže to nejde. Když jsem sledoval první sérii kdysi dávno (tuším tak 7 let zpátky na Nově), totálně jsem se do tohodle díla zažral. Ale tak neskutečným způsobem, že Ztraceni se pro mě stali naprostou závislostí, bylo to jako kdybych se vracel po týdnu zpět k mým milovaným kámošům, s kterýma mám možnost pokecat právě jen jednou týdně na hodinu. Hltal jsem každičký záběr, každou skulinu, každou informaci, která o Lostech vyšla... Byl to prostě můj život, únik do jiné reality. Kdyby Nova nasadila díl ve 2 ráno, vstanu a budu se na něho koukat, i když už ho znám nazpaměť. Doteď si vzpomínám, jak jsem už nevydržel "být věrný" TV a pátou sérii začal stahovat každý týden v 5h ráno, i když jsem angličtině tehdy vůbec nerozuměl a stejně jsem si musel počkat na titulky, které vyšly až večer, ale byl to prostě TEN pocit. Takže: Ztraceni budou pro mě už navždy tím seriálem, který totálně pohnul mým životem... i když mi někdy nadělal v hlavě strašnej guláš. Takže za ty první série, které byly o trochu lepší než ty pozdější, které mi občas ani nedávaly smysl a u kterých jsem si říkal, jak blbě naložili tvůrci s některými otázkami + za ten velmi KVALITNÍ soundtrack od Giacchina, který mi mnohokrát udělal na těle dost solidní zimnici... První série: 85%, Druhá série: 95%, Třetí série: 90%, Čtvrtá série: 90%, Pátá série: 80% (tvůrci posílají do vzduchu příliš mnoho balonků na to, aby měli šanci je všechny sundat dolů - ale líbí se mi ten kontrast mezi ostrovem a pevninou, začátek se rozjel opravdu velmi slibně)... Šestá série: 70%... dávám celému tomuto počinu nakonec 95%, i když průměr vychází zcela jinač, ale tak za ty důvody nahoře, proč né žejo.

Let číslo 93 (2006)

První polovina taková oddychovka, oťukávání. Ale druhá půlka měla takové grády, že jsem nestačil sledovat. Hltal jsem každé slovo, které ve filmu zaznělo. V hloubi duše jsem měl úžasem otevřenou držku dokořán a přál jsem si, aby to nakonec nedopadlo tak, jak to skutečně dopadlo. Navíc tak intenzivní soundtrack jsem už dlouho neslyšel. Vážně nádhera. 100%.

Vřískot (1996)

Všechno je naprosto bezchybné - režisér, scénář, soundtrack, hlavní (a i vedlejší) postavy. Jako malej jsem se na Vřískota díval často, ale jak jsem postupně dospíval, objevoval jsem ve filmu čím dál více a více nelogičností. A čím víc jsem jich nacházel, tím víc mi připadal snímek hloupější a nedomyšlenější. Nicméně... Jelikož se prostě a jednoduše jedná o naprostou klasiku žánru, pět hvězd prostě dát musím. Hezky k nim dopomáhají ty výborné hlášky a úžasná Neve Campbell. 90%.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Klasika. :-) Poslední série sice moc toho Simpsonovského humoru z dob minulých už nemají, ale byl bych sám proti sobě, kdybych neřekl, že když jsem měl mizernou náladu, Bart a Homer mi ji dokázali skoro vždy zvednout. 85%.

Černobyl: Utopie v plamenech (2023) (seriál)

Zhlédnul jsem už spoustu dokumentů o Černobylu, taky jsem se tam jel v minulosti podívat a stejně jsem v tomhle tom našel kopu nových záběrů a informací. A ještě to natočili Němci. To nevymyslíš, hehe.

Chudáčci (2023)

Kámo, tohle je tak kurevsky divnej film, já ti nevím :D Má to fakt skvělé herecké výkony a normálně mě tyhle snímky z minulých století moc nebavěj, ale tady je to prostě všechno tak ulítlý, že nevím, jestli jsem někdy viděl něco podobnýho.