Jmenuji se Sam (2001)

Veľmi pekný film, bravúrny Sean, skvelá Dakota a krásna Michelle. Občas mi tam síce vadila kamera, ale tú dokážem odpustiť kvôli obsahu. Pre niekoho sa to mohlo zdať natiahnuté, zdĺhavé... no ja som si film užila celý a hneď som si aj párkrát poplakala, je to taká tlačenica na city.

Jsem číslo čtyři (2011)

Taký iný Twilight bohužiaľ. Jediné čo na tomto filme bolo naozaj dobré, a dávam tomu 2 hviezdičky práve kvôli tomu, boli úchvatné efekty od pánov z ILM... pred nimi klobúk dole. Ale inak naozaj otrepané a klišoidné, som rada, že som na to nešla do kina a nevyhodila za to zbytočné peniaze. Na čo som sa však tak trochu tešila v tomto filme bola Dianna Agron, pri ktorej ale bohužiaľ som mala pocit, že pozerám Glee a nie tento scifi romantický akčňák.

Kids (1995)

Na tú dobu veľmi realisticky a celkom drsne vykreslená mládež a jej problémy nielen so sebou samými ale aj celým okolitým svetom.

Kudrnatá holka (1991)

Síce je tento film pre nenáročnejšieho diváka a asi skôr aj pre deti, no keďže som ho prvýkrát videla ako malá hneď som si ho zamilovala. Neviem už či to bolo tým, že som sa snažila "vžiť" do role malého, negramotného dievčatka žijúceho na ulici alebo skôr dojímavým koncom. Každopádne si ma film získal pre svoju jednoduchosť a občas nejakou tou vtipnou scénkou, ktoré som ako malá zbožňovala.

Láska a jiné závislosti (2010)

Neviem, asi som nejaká precitlivená pretože som na konci filmu vyronila aj slzičku. Typická romantická komédia, kde za hlavné úlohy dosadili dvoch fešných hercov, do vedľajšej jedného škaredého brata a pomimo sa tam mihlo plno krások. No musím povedať, že po dlhšom čase celkom milý a nenásilný film. Myslím si, že z vás neubudne ak si ho pozriete :).

Legenda o sovích strážcích (2010)

Zo začiatku som sa trochu bála príbehu, lebo vizuál sa javil v celkom vysokej kvalite už aj v trailery, no ako to býva tak pekný vizuál zahatí nudný otrepaný príbeh. Avšak u priam dokonalých malinkých sovičiek a krásnej takmer reálnej prírode, ktorá ma dostala vždy keď sa tam čo i len mihla, som si ujasnila prečo mám Snydera rada a prečo ma film nesklamal. A tak sa nehanbím a dávam tomu za 5, prvotné obavy vystriedali nadšené pocity zo zhliadnutia tohto snímku, príbeh bol síce predvídateľný a teda prvoplánový ale tak ktorá rozprávka nie je?

Machři (2010)

Tento snímok ničím neprekvapil ale na druhej strane ani nesklamal. Jedna z tých typických amerických komédií, ktoré si raz pozriete, (možno) dvakrát sa zasmejete, trikrát si poviete "to tam nemuseli dávať" a na konci vás čaká americký happy end. Slabé 3*.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Stará dobrá klasika, Hui, Dui a Lui, strýko Držgroš a spomienky na detské časy. Veď predsa: "V Káčerove vždy je niečo nové huuu-uu" :)

Na doraz (2010)

Možno, keby že sa to až tak okato nepodobalo na Hangover, tak by to bolo lepšie a možno aj za 5. No dvojica Downey Jr. a Galifianakis nesklamali a celkom ma pobavili. I keď sa mi v tomto filme Zach naozaj páčil, občas som ho mala sto chutí doslova "zabiť", za to aký je chudáčik hlúpy, no nakoniec si ma vždy niečím získal späť. Len sa bojím, že mu ostane nadosrmti rola "milého hlupáčika" a ťažko sa tohto statusu bude zbavovať.

Obhájce (2011)

Skvelá predloha od Connellyho, ktorého knihy mám skoro všetky prečítané... avšak film ma až tak nezaujal. Možno to bolo aj tým, že som poznala koniec, no film sa mi zdal príliš pomalý a ťahavý. Naopak na niektorých miestach sa zas scény príliš rýchlo menili a dej postupoval iným, možno až moc rýchlym tempom (v jednom zábere vyzerá hl. postava úplne cool a v druhom je zničený a totálne vyčerpaný). Spracovanie mi proste nesedelo, aj Hallera som si predstavovala úplne inak (ale tak to je zas na fantázii čítajúceho všakže). Kamera mi taktiež vôbec nevyhovovala do toho deju sa mi nehodila a celkový dojem z filmu: už som čakala kedy skončí. Matthewa mám rada no sem sa mi jednoducho nehodil. Také 3-.