• Pohádka
  • Rodinný

Hovory s TGM (2018)

Minimalisticky provedený, herecky skvěle zvládnutý, přiměřeně hluboký a vizuálně malebný film. Jedinou vadou je hned ze začátku počítačově přidaná prezidentská standarta, nepřirozeně se pohybující ve větru. Huba jako Masaryk je zatraceně sexy. Kašírované a barevně lahodící oku na pokraji kýče.

Sex ve městě 2 (2010)

Je to jako Cosmopolitan... obsahem tupý, ale stejně to prolistujete a podíváte se na hadry :-). Když od toho nečekáte víc, tak si odpočinete. Jinak poměrně pěkně podaný muslimský svět...

Sedmero krkavců (2015)

Za mě téměř perfektní pohádka. Krásná krajina, mimicky i jinak skvělá Bohdanka, nadšená jsem z "druhé Janžurové". Vyvážené, vtipné, hrát se dá i beze slov... sourozenecké vztahy se dají vyčíst i ve vztahu ke krkavcům. Prostě paráda. Až na ten (pardon) debilní úvod nemám co dodat.

Labyrint (2015) (seriál)

Těšila jsem se na další dílo J. Stracha a jsem poměrně zklamaná. Především velkými nepřesnostmi z církevního prostředí, čemuž se u tak kovaného katolíka divím (např. ministranti do kruhu kolem oltáře apod.). Zajímavý námět, ale podle mě se z toho dalo vytřískat víc, závěr mě vysloveně zklamal. Trochu mám dojem, že si to hraje na českého Mentalistu. Nejhorší herecký výkon: manželka policisty v podaní Kotka.

Medvídek Mouk (2011) (seriál)

Vizuálně se mi postavičky příliš nelíbí (poměr hlavy a těla), ale to je asi tak vše, co se dá vytknout. Je to přesně pro děti. Nenásilně edukativní a zajímavé. Vřele doporučuji.

Tři bratři (2014)

Vtipné, s nadhledem, milé. Měsíčci napasováni na Mrazíka. Na můj vkus moc zpěvu, jinak nemá chyb.

Zmizelá (2014)

Jediná výhrada: "šmik" konec v podobě konečného těhotenství. Zkratkovité a přitažené. Průběh filmu nastavil vysoký standard, tohle bylo zklamání.

Odcházení (2011)

Podle hodnocení jsem měla strach se na film vůbec podívat. Zbytečně. Dílo Havla neznám, jeho moc nemusím, ale tohle se mi moc líbilo (zvlášť kaluž). Alegorické a aktuální. Cachtací scénu bych vyškrtla.

Hitchcock (2012)

Anthony Hopkinse bych opravu nepoznala a Helen prostě miluji... Je to pro mě "britské" a způsob mluvy, mimika "Hitche" je parádní... Odpočinkové a na úrovni. S chutí vidět znovu.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Trapné + mraky reklam během doslova pár vteřin (Matoni, Jacobs, Frekvence 1).