• Pohádka
  • Rodinný

Kráska a netvor 1950 (2010) (TV film)

Ty čtverečky, to je děs... Hrozně to ruší, ruší, ruší. Topfer je sviňák od přírody, takže se snažit ani nemusel, je to od počátku jasné, bohužel. Mlčenlivá žena je dobrá.

O ztracené lásce (2002) (seriál)

Nevím, zda je to předlohou nebo následným provedením, ale příběh není moc kompaktní. Nic to nemění na tom, že po kusech se na to hezky dívá. Herecky víceméně zvládnuto, Danica Jurčová je rozkošná. Daniel Margolius děsivě děsivý. Hezky vykreslený život vesnice. Přítomnost některých postav (např. pavoučnice, jakkkoli byla hezká, Racajda, Floxina, příšerné hradní myši a jejich song) jsem úplně nepochopila. Hudba povedená. Jako dítě jsem se těšila na každý díl.

Pět holek na krku (1967)

Andrea Čunderlíková krásná, mladý "zámecký pán" zajímavý, "kamarádky" neskutečné svině... Tupost Nataši a touha "zapadnout" za každou cenu... zoufalství. Zajímavé vkládání operních árií.

Dveře (1976) (TV film)

Tak malé dílko a tak velké! "Možná ještě vošklivější než témhleten." na pokraji smrti od smíchu. Co chcete od Svěráka a Miloně "Markétky" Čepelky...

Mapa zámořských objevů (1978) (TV film)

„Člověk by neměl celý svůj život stavět na svém dítěti, to je nejjistější způsob, jak ho ztratit.“ v podání moudrého Vlastimila Brodského. „Mají všechno a i to málo, co mají odevzdat, jim odpouštíte.“ v podání důsledného Rudolfa Hrušínského.

Jestli jednou odejdu (1985) (TV film)

Nemá chybu... snad jen filmový Milan je na dnešní muže až příliš schopen sebereflexe.

Swingtime (2007) (TV film)

Otřesné, odporné, perfektní.

Panství (1999)

Skutečně netuším, proč má tento film tak nízké hodnocení. Napadá mě jediná věc - závist. Lidé závidí Martinu Dejdarovi, který se zmohl natočit svůj film. Celé je to jako slečna Marplová s trochou více vtipu. Krásná hudba.

Poslední pokušení Krista (1988)

Pochopitelně to není příběh o Ježíši (koneckonců i na počátku filmu je to uvedeno). Obraz prostého člověka, hledajícího Boha, oblečený do osoby Krista. Hinduisticko hippie mix, který měl patrně něco sdělit, ale nesdělil nic moc.

Constantine (2005)

Oběť má smysl a ještě na tom vyděláte. Přesné, dobré.